Férfi kosár MK: a Körmend simán nyert a vasi derbin

2017.02.16. 22:06
A kék mezes fehérváriak aratták a negyeddöntő legsimább győzelmét (Fotó: Földi D. Attila)
Elsőként a Szeged jutott be a férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe, miután a nyolcas döntőben 81–74-re legyőzte a Pécs gárdáját. Másodikként a Szolnoki Olaj kvalifikálta magát a következő körbe, miután hosszabbításos meccsen diadalmaskodott a Kaposvár ellen. A ZTE és az Alba Fehérvár csatájából utóbbi jött ki győztesen, utolsóként pedig a Falcót legyőző Körmend jutott be a legjobb négy közé.

A Szolnok hosszabbítás után nyert 93–79-re a Kaposvár ellen. Az első félidőben az Olaj volt a jobb, ám a másodikra visszaesett a gárda hatékonysága, amit a kaposváriak ki is használtak.

A rendes játékidő 78–78-as döntetlennel végződött, a ráadásban aztán a Szolnok összeszedte magát, és elsöpörte ellenfelét – 15 pontot dobott, ezzel szemben mindössze egyet kapott!

A 18 órás összecsapáson a Zalaegerszeg kezdett jobban, ám a második negyedben a Fehérvár felülkerekedett, feljavult a védelme, így a félidőre már tizenegy pontos (44–33) előnnyel mehetett.

A második félidőben is jobb volt az Alba, köszönhetően lényegesen hatékonyabb dobószázalékának – míg a ZTE 39.7 százalékkal dobott, addig a Fehérvár mezőnyből 55.4 százalékkal célzott –, valamint a kispadról érkező 62 „pluszpontnak”.

A vége sima lett, az Alba könnyedén, 98–73-ra legyőzte a Zalaegerszeget, és bejutott a Magyar Kupa elődöntőjébe.

Az utolsó csütörtöki találkozón a Falcónak az első negyedben egyetlen sikeres mezőnykosara volt, és bár a folytatásban már pontosabban dobtak a szombathelyiek, a Körmend ellen így sem volt esélyük.

A pénteki elődöntőben Szeged–Szolnok és Fehérvár–Körmend mérkőzést rendeznek.

KOSÁRLABDA
ZSÍROS TIBOR FÉRFI MAGYAR KUPA, GYŐR, NEGYEDDÖNTŐ

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁKPÉCSI VSK-PANNONPOWER 81–74 (18–21, 15–16, 19–11, 29–26)
Győr, 100
néző. V: Győrffy, Török R., Szabó G.
SZEGED:
BOLTICS 15/3, LILOV 26/15, CSIRICS 7/3, Juhos 5/3, SULOVICS 17/3. Csere: Bán 11/9, Wirth, Révész. Edző: Nikola Lazics
PÉCS:
NELSON 18/6, Supola 7, C. SMITH 24/9, BUDIMIR 9/3, Sejfic 7. Csere: Halász 3, Harazin 6, Bíró. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc:
0–7. 6. p.: 6–13. 9. p.: 18–17. 14. p.: 26–25. 17. p.: 28–28. 22. p.: 40–37. 25. p.: 48–42. 28. p.: 48–46. 33. p.: 59–50. 37. p.: 70–59. 38. p.: 70–66
Kipontozódott:
Supola (39. p.), Sejfic, Harazin (40. p.)

Nikola Lazics:
– Csapatom rászolgált a dicséretre, jó ellenfelet győztünk le. Sok eladott labdánk volt az első félidőben, a folytatásban a feljavult védekezésünk eredményeként sikerült fordítani. Sok a problémánk, sok a sérültünk, ezért is tartom nagy eredménynek a továbbjutást.
Csirke Ferenc:
– A hárompontosok dobószázaléka közötti különbség döntött, amelyet mi nem tudtunk kétpontosokkal kompenzálni. A védekezésünk rendben volt, de a tizenhét százalékos hárompontos-dobóteljesítmény a gyermekbajnokságban sem elfogadható, s ez nemcsak edzés, hanem fej kérdése is.

SZOLNOKI OLAJ–KAPOSVÁRI KK 93–79 (23–18, 21–17, 21–26, 13–17, 15–1) – h. u.
Győr, 300
néző. V: Földházi, Benczur, Hegedűs
SZOLNOK: Pavlicsevics 10/9, Vojvoda 22/6, Barnies 13/9, Eilingsfeld 4, Andric 29. Csere: Popovics, Boriszov 11/3, Tóth Á. 4, Wittmann. Edző: Kmézics Zorán
KAPOSVÁR: Wisseh 9/3, Cooke 12, Frazier 19/9, Hendlein 10, Simms 6. Csere: Grebenár 9, Baki 7/3, Fodor M. 7/3, Papp P. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–2. 6. p.: 11–8. 8. p.: 15–13. 12. p.: 23–24. 15. p.: 32–26. 18. p.: 36–35. 23. p.: 46–42. 26. p.: 56–50. 28. p.: 60–57. 32. p.: 65–65. 36. p.: 76–72. 39. p.: 76–78. 43. p.: 84–78. 44. p.: 89–79
Kipontozódott: Simms (44. p.), Cooke (45. p.)
Kiállítva: Pavlicsevics (43. p.)
Kmézics Zorán:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és az is volt. Fizikai mutatókban jobb a Kaposvár, igyekeztünk kizárni játékosait a palánk alól, hogy minél több lepattanót szerezzünk, és ez az első félidőben működött is. A hosszabbítás Pavlicsevics két triplájával kezdődött, ez megnyugtatott minket. Sajnálom, hogy ez a két, számomra fontos csapat már a negyeddöntőben találkozott.
Fekete Ádám: – Nagyon büszke vagyok a srácokra, hiszen keményen dolgoztak azért, hogy nagy sikert érjünk el, sajnos egy dobáson múlt a győzelmünk, a labda pedig nem be-, hanem kifelé csorgott. Talán csak az első öt percben nem hittük el, hogy képesek vagyunk ezen vagy még magasabb szinten játszani. Ez a realitás, de közel voltunk, hogy megvalósítsuk az álmunkat, az éremszerzést.

ALBA FEHÉRVÁR–ZALAKERÁMIA ZTE KK 98–73 (22–23, 22–10, 31–23, 23–17)
Győr, 400
néző. V: Pálla, Papp P., Ádám
FEHÉRVÁR: Taylor 10/6, EDWARDS 16/6, SHEPARD 14, LÓRÁNT 15/6, Keller Á. 8. Csere: BURGESS 13/6, Markovics 7/3, Farr 10, Tóth P. 3/3, Keller I., Nshimba 2, Varga M. Edző: Dzunics Braniszlav
ZALAEGERSZEG: Ubilla 11/3, Norfleet 14/6, BENKE 14/9, Szabó Zs. 9/3, Drungilas 8. Csere: WRIGHT 13, Mohácsi 1, Kerpel-Fronius, Fekete, Czinger 3, Kis A., Gáll. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–4. 5. p.: 9–6. 8. p.: 19–14. 14. p.: 28–25. 18. p.: 44–28. 23. p.: 50–40. 26. p.: 59–42. 29. p.: 72–52. 33. p.: 84–63. 39. p.: 93–70
Dzunics Braniszlav:
– Nagyon boldog vagyok, hiszen három év után sikerült elérnünk, hogy a helyszínen maradhassunk az első mérkőzés után is. A második negyedben megléptünk, bár az utolsó egy-két percben eladtunk néhány labdát, ezért nem lett már akkor nagyobb a differencia. Nincs ekkora különbség a két csapat között, de közel hatvanszázalékos pontossággal dobtunk távolról, ilyen esetben nagy baj nem történhet.
Bencze Tamás: – A második negyedtől kezdve reális, hogy ekkora különbség alakult ki a két csapat között. Az elsőben még jól játszottunk, aztán kimaradtak a dobásaink, és a visszarendeződés sem sikerült. A nagyszünetben próbáltuk átbeszélni a hibákat, de a harmadik negyedben sem változott a játékunk.

EGIS KÖRMEND–FALCO-VULCANO KC SZOMBATHELY 83–66 (17–8, 21–16, 19–21, 26–21)
Győr, 1500
néző. V: Cziffra, Kapitány, Farkas G.
KÖRMEND: PETTY 15/9, L. SMITH 18/6, FERENCZ 11/9, ALLEN 14/3, CSORVÁSI 15. Csere: Németh Á. 2, Gibbs 8/3, Márton, Doktor, Molnár L., Oroszi. Edző: Gasper Potocnik
SZOMBATHELY: Medford 2, GOVENS 23/9, Váradi 4, Pusztahvar 10, Zsigeranovics 12. Csere: Tóth N. 2, Barham 9/9, Bognár K. 4, Kovács P. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–0. 7. p.: 14–4. 13. p.: 22–12. 16. p.: 28–18. 19. p.: 36–23. 23. p.: 41–31. 25. p.: 47–33. 28. p.: 54–37. 31. p.: 57–49. 32. p.: 64–49. 35. p.: 72–52
Gasper Potocnik:
– Nagyon jó mérkőzést játszottunk, szinte mindent sikerült megvalósítanunk abból a pályán, amit előre elterveztünk. A pénteki elődöntőben azonban nem biztos, hogy minden így klappol majd, bár öt perccel a lefújás után nehéz bármit is mondani arról, hogyan tudjuk kipihenni magunkat a Fehérvár elleni összecsapásig...
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon pontatlanul dobtunk, az első félidőben csupán tizennyolc százalékkal, ami nagyon gyenge. Egyszerűen semmi nem ment be, nem tudtuk megnyerni a párharcokat sem, puhányan védekeztünk, könnyen kaptuk a kosarakat. Ez ilyen szerencsétlen nap volt, a Körmend tiszta győzelmet aratott.