Férfi kosár Magyar Kupa: a Szolnok legyőzte az Atomot, ezzel döntős

2011.03.13. 18:38
A Szolnoki Olaj 84–71-re legyőzte az Atomerőműt a férfi kosárlabda Magyar Kupa szolnoki négyes döntőjének első elődöntőjében, és bejutott a hétfői fináléba.

Az első negyedben tetemes előnyt szerző, és azzal később jól gazdálkodó hazai csapatban Báder Márton (30) szerezte a legtöbb pontot. A paksiaknál Brooks Sales (20) volt a legeredményesebb.

FÉRFI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, SZOLNOK
ELŐDÖNTŐ

SZOLNOKI OLAJ–ATOMERŐMŰ SE 84–71

(30–14, 18–19, 12–23, 24–15)

Szolnok, 2500 néző. V: Hartyáni, Benczur, Török
SZOLNOK: Trotter 15/3, Horváth Á. 7/3, Budimír 5/3, Clark 4, Báder 30/3. Cs: Vesztergom 2, Fodor M. 8/5, Trepák 11/3, Grebenár 2, Szabó P. Vezetőedző: Pór Péter
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 4., Hodges 14/3, Vojvoda 7/3, Johnson 17/6, Sales 20. Cs: Pavlik 3/3, Tóth P., Körtélyesi 6. Vezetőedző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 3. p.: 12–2. 8. p.: 25–10. 14. p.: 39–19. 16. p.: 44–26. 18. p.: 48–33. 24. p.: 50–45 26. p.: 50–51. 34. p.: 68–64. 36. perc: 72–66. 39. p.: 78–70
Kipontozódott: Sales (40.)
PÓR PÉTER: – A mérkőzést jó ritmusban kezdtük, és így jelentős előnyre tettünk szert a szünetre. A harmadik negyedben megfogott bennünket a Paks játéka, de csodálatos közönségünk átsegített minket a holtponton, és közösen kiharcoltuk a döntőbe jutást.
HORVÁTH IMRE: – Egy félidőnyi előnyt adtunk a hazai pályán jól játszó Szolnoknak, de a szünetben gyökeresen változtattunk. Ezt követően fegyelmezettebbek voltunk, de nem tudtuk tartani a lépést a közönség által támogatott ellenfelünkkel.