Férfi kosár: izgalmas meccsen, Fehérváron lett bajnok az Olaj

2016.06.10. 19:01
Az Alba felállt 22 pontos hátrányából, és a hajrában fordíthatott volna, de elmaradt a csoda (Fotó: Teknős Miklós)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság döntőjének 4. mérkőzésén a Szolnoki Olaj izgalmas meccsen 78–76-ra legyőzte idegenben a TLI-Alba Fehérvárt, ezzel története hetedik bajnoki címét szerezte meg.

A döntő negyedik mérkőzésére visszatért az előző találkozóról eltiltott Sztrahinja Milosevics és Anthony Myles is, a mérkőzés előtt pár perccel viszont kiderült, hogy a hazaiak irányítója, Kenny Chery sérülés miatt nem játszhat.

Pontatlanul nyitott a Fehérvár, nem igazán találta a ritmust, a Szolnok viszont a lassabb kezdést követően magára talált, és a negyed felére nyolcpontos előnybe került. 16–8-as Olaj-vezetésnél kért időt először Dzunics Braniszlav, ám ez sem segített sokat a csapatán, a szolnokiak tartották a különbséget, hiába játszott ismét kimagaslóan Lóránt Péter.

A második tíz percet a keddihez hasonló játékkal kezdte az Ivkovics-legénység, előbb Goran Vrbanc, majd Milos Boriszov is betalált távolról, a 14. percben pedig már tizennyolccal vezetett a Szolnok (26–44). Ezt követően összeszedték magukat az Alba amerikai légiósai, és leginkább Ryan Pearson kosaraival lejjebb faragták a különbséget a szünetre. 37–49

A fordulást követően Tristan Spurlock triplájával hosszú idő után újra tíz ponton belülre került az Alba, három perccel később azonban már a mérkőzés legnagyobb előnyét tudhatta magáénak az Olaj (40–62), nagyrészt Boriszovnak köszönhetően – a montenegrói játékos ebben az időszakban nyolc ponttal terhelte meg az ellenfél gyűrűjét. Aki már temette volna ekkor a Fehérvárt, rosszul tette, Tóth Péterék ugyanis megkezdték a zárkózást, és az etap végére újra szorossá tették a találkozót (57–66).

A záró játékrészben az Alba még közelebb jött az ellenfeléhez, szinte semmi sem sikerült ekkor Vojvoda Dávidéknak, igaz, a hazaiak is visszább vettek a lendületből. Szűk négy perccel a vége előtt Lóránt 2+1-es akciójával három pontra jött fel az Alba, ezt követően viszont három percig csak Milosevics talált be. Kevesebb mint 20 másodperccel a vége előtt Supola Zoltán törte meg a kosárcsendet egy triplával, majd Vojvoda büntetői után, Pearson csinált 2+1-es akciót.

A következő támadásból Vojvoda csak egy büntetőt értékesített, a másik oldalon viszont Simon Balázsnak esélye nyílt az egyenlítésre, a rutinos irányító azonban kihagyta a büntetőit, majd Supola győztes kosarat szerezhetett volna, de elmaradt a csoda. 76–78

A Szolnoki Olaj sorozatban harmadik bajnoki címét szerezte meg, összességében pedig története hetedik elsőségének örülhetett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
TLI-ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJ 76–78
(15–23, 22–26, 20–17, 19–12)
Székesfehérvár, 2600 néző. Vezette: Cziffra, Papp P., Söjtöry
FEHÉRVÁR: Simon B., Myles 8/6, Pearson 12, Spurlock 15/12, LÓRÁNT 16/3. Csere: TÓTH P. 7/3, Wright 2, Markovics 5, Csorvási 2, SUPOLA 9/6
SZOLNOK: VOJVODA 20/6, VRBANC 11/6, Kovács P., Keller Á. 9, Jones 5/3. Csere: MILOSEVICS 11, BORISZOV 20/12, Gregory 2
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 6. p.: 6–11. 8. p.: 10–19. 13. p.: 20–35. 16. p.: 26–44. 19. p.: 36–46. 24.p.: 40–62. 27. p.: 47–62. 32. p.: 63–68. 34. p.: 67–71. 37. p.: 67–73. 40. p.: 73–75.
Kipontozódott: Vojvoda (40. p.)