Férfi kosár: idegenben visszavágott a Fehérvár az első meccsért

2017.05.26. 21:03
Javított az Alba (Fotó: Koncz György, archív)
A Fehérvár az alapszakaszban és a középszakaszban is az élen végzett a férfi kosárlabda-bajnokságban, így végig pályaelőnnyel várhatta a kieséses szakaszt. A Kecskemétet 3:0-ra intézte el a legjobb nyolc között, így magabiztosan várhatta a ZTE elleni elődöntős párharcot.

Az első meccsen szerdán a ZTE meglepetésre megnyerte az idegenbeli mérkőzést 88–80-ra. A második összecsapáson azonban a Fehérvár megrázta magát: az első két negyedet megnyerte, és bár a harmadikat elveszítette, Dzunics Braniszlav csapatának győzelme nem forgott igazán veszélyben.

A mezőny legponterősebb játékosa Emanuel Ubilla volt a ZTE-ből, az amerikai-Puerto Ricó-i játékos 23 pontot dobott. Az Albából Lóránt Péter 19 pontig jutott.

A párharc harmadik felvonására kedden kerül sor Székesfehérváron.

A másik ágon a Falco KC Szombathely 1:0-ra vezet az Egis Körmend ellen, ott szombaton játsszák a második mérkőzést Körmenden.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

Zalakerámia ZTE KK–Alba Fehérvár 85–94 (22–26, 22–25, 22–18, 19–25)
Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–11. 7. p.: 8–18. 14. p.: 30–28. 18. p.: 40–45. 22. p.: 47–56. 25. p.: 51–63. 27. p.: 60–65. 34. p.: 66–81. 37. p.: 73–89. 39. p.: 85–91
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc állása: 1:1
Bencze Tamás: – Minden elismerésem az Albáé, ezúttal jobban játszottak. A közönségünknek nagyon sokat köszönhetünk, mert végig tűzben tartottak minket. Ezúttal rendre egy kicsit lemaradtunk, fáradtnak tűntünk. Nem nagy hibákat követtünk el, de ez elég volt ahhoz, hogy a frissebb vendégek megbüntessenek minket. A vége felé alaposan elhúztak, a hajrában visszajöttünk, de sajnos nem éreztem azt a tüzet, hogy képesek vagyunk nyerni.
Dzunics Braniszlav: – Remek mérkőzés volt, megfelelő színvonalú egy elődöntőhöz. Hangulatos, küzdelmes találkozón szinte végig vezetve megérdemelten nyertünk. Az első meccs második félidejében már felpörögtünk, most végig magasabb sebességi fokozatban játszottunk. A ZTE-n látszott, hogy az utóbbi időben sok nagy csatát játszott, kicsit fáradtabbnak tűntek.