Férfi kosár: hatalmas verést mért a Körmend a Vasasra

2017.01.08. 19:53
Az Egis Körmend fölényes győzelmet aratott otthon a Vasas felett a férfi kosárlabda NB I 12. fordulójának záró mérkőzésén. A hazaiak 48 ponttal múlták felül a vendégeket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. forduló

Egis Körmend–Vasas Budapest 112–64 (32–15, 32–14, 31–18, 17–17)
Körmend 1900 néző. V: Pálla Z., Praksch P., Kovács N.
KÖRMEND: PETTY 11/3, Smith 15/9, FERENCZ 5/3, ALLEN 14, Horti 9
Csere: Loveridge 14/6, CSORVÁSI 13, GIBBS 21/15, Németh 8/6, Oroszi, Doktor 2, Márton
Edző: Gasper Potocnik
VASAS: TAYLOR 19/6, Katona 3/3, Horváth Á. 7/3, Garamvölgyi 10, PACHER 17/6
Csere: Moravcsik 2, Peringer 2, Boros, Faragó 2, Kozma 2, Völgyi
Edző: Sárosi Bulcsú
Az eredmény alakulása: 4. perc: 11–4. 8. p.: 22–9. 13. p.: 41–15. 18. p.: 57–24. 24. p.: 79–36. 27. p.: 89–45. 32. p.: 100–49. 38. p.: 110–63
Gasper Potocnik: – Elégedett voltam játékosaim teljesítményével és hozzáállásával, a találkozó nagy részében megfelelően koncentráltunk. A következő napokban készülünk az előttünk tornyosuló feladatokra. Szombaton, Szolnokon nyerni szeretnénk, és a nemzetközi porondon is célunk a helytállás.
Sárosi Bulcsú: – Nem voltunk egy súlycsoportban a mai vendéglátónkkal. A Körmend ezúttal is jól és fegyelmezetten játszott valamint nagyon jó dobóformát mutatott. Voltak hiányzóink, és az elmúlt hetekben sokat dolgoztunk, ezért ma egy kicsit tompábbak voltunk. Nekünk mások a céljaink, mint a körmendieknek, mi a táblázat aljáról szeretnénk elkerülni.