Férfi kosár Európa-kupa: csoportrangadót nyert az Alba

2018.10.30. 19:51
Harmadik mérkőzését is megnyerte az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda Európa-kupa főtábláján: a magyar csapat 85–77-re legyőzte az olasz Pallacanestro Varesét, s átvette a vezetést az F-csoportban.
Fontos meccset nyert meg az Alba (Fotó: Török Attila)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Fontos meccset nyert meg az Alba (Fotó: Török Attila) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

Nem is jöhetett volna jobbkor a csoportrangadó a fehérváriaknak: a csapat ötös győzelmi sorozatban várta a keddi találkozót megelőzően szintén hibátlan olaszok elleni meccset.

A Varese az előzetesen vártaknak megfelelően a gyors, ugyanakkor fizikai játékra építve igyekezett fölénybe kerülni, s bár a nagyszünetig nem igazán sikerült felvenni az olaszok stílusát, az utolsó negyedben már nem volt kérdés, hogy az Alba nyeri a rangadót.

„Tudtuk, hogy a Varese a vasárnapi bajnokija után kicsit fáradtabb lesz, és ezt megpróbáltuk kihasználni. Főleg a második félidőben nagyon jó mérkőzést játszottunk, többnyire már úgy, ahogy szeretnénk. Jó erőkből álló ellenfelet sikerült legyőzni, nagyon szépen ment a labda, de a döntő faktor a győzelmünkben az volt, hogy csak hét labdát adtunk el” – mondta Lóránt Péter.

FÉRFI KOSÁRLABDA FIBA EURÓPA-KUPA
3. FORDULÓ, F-CSOPORT
ALBA FEHÉRVÁR–PALLACANESTRO VARESE (olasz) 85–77 (19–19, 16–18, 22–18, 28–22)
Székesfehérvár,
1000 néző. V: Michaelides (svájci), Stoica (román), Gedvilas (litván)
FEHÉRVÁR: Cartwright 10, FREEMAN 15/3, KELLER I., LÓRÁNT 15/3, Heath 12/3. Csere: Boykins 9/9, Bullock 7/3, FILIPOVITY 17/9, Tóth P. Edző: Dzunics Braniszlav
VARESE: Tambone 6/6, Bertone 6, Ferrero 3/3, Natali 2, Iannuzzi 4. Csere: Cain 6, ARCHIE 15/9, Scrubb 8/3, AVRAMOVICS 13/3, MOORE 14/12. Edző: Attilio Caja
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 5. p.: 5–5. 9. p: 15–14. 12. p.: 19–21. 15. p.: 25–29. 19. p.: 35–31 22. p.: 38–39. 25. p.: 43–44. 28. p.: 50–50. 32. p.: 62–57. 35. p: 72–64. 38. p.: 74–71
Dzunics Braniszlav:
– Csak gratulálni tudok a játékosaimnak, mert nagyon sok energiát fektettünk a támadásainkba. Fontos volt, hogy gyorsan és jól kosaraztunk, megérdemelten nyertünk. A győzelem azért különösen értékes, mert magyar csapat nagyon ritkán ver meg olaszt.
Attilio Caja: – Kimondottan jól kezdtünk, akkor úgy éreztem, nagy esélyünk van a győzelemre. A szünet után azonban a Fehérvár feljavult, és átgondoltabb, fizikaibb kosárlabdát játszott. Mindenesetre ez jó tapasztalatot adott a hazai mérkőzésünk előtt, amelyen természetesen vissza akarunk vágni.