Férfi kosár Euroliga: Hangáék fontos győzelmet arattak Milánóban – videók

K. Zs.K. Zs.
2024.01.11. 23:43
Hanga Ádám a milánói mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda 76–62-re győzött a Milan vendégeként a férfi kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján. A magyar irányító hét ponttal zárta a meccset. A Fenerbahce és a Panathinaikosz hazai győzelemmel folytatta, akárcsak a tabella első helyén álló Real Madrid, amely hosszabbításban gyűrte le vendégét, a Valenciát.

Hanga Ádám az ötödik perc kezdetén lépett pályára Milánóban, 15–14-es hazai vezetésnél dobott triplájával fordítottak a belgrádiak, és Rokas Giedraitis gyors egymásutánban hajított két hármasával meg is léptek (15–23). Onnantól végig a Zvezda vezetett, a hazaiak 54–59-nél voltak a legközelebb az egyenlítéshez, a magyar irányító duplája állította meg a felzárkózásukat.

A 25 percet játszó Hanga hét ponttal zárt (2/4 dupla, 1/5 tripla), hat lepattanó, három assziszt, négy labdaszerzés, két labdaeladás, valamint két kiharcolt és négy elkövetett fault került a neve mellé. Giedraitis 22, Joel Bolomboy 14 pontot szerzett a belgrádi csapatban, Giordano Bortolani 14-gyel vezette a milánóiakat.

Real Madrid–Pamesa Valencia 96–86

Panathinaikosz–Monaco 88–63

Fenerbahce–Bayern München 98–91

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
• Csütörtöki mérkőzések

Milan (olasz)–Crvena zvezda (szerb) 62–76 (15–23, 16–24, 16–10, 15–19)
Fenerbahce (török)–Bayern München (német) 98–91 (22–22, 16–17, 19–20, 24–22, 17–10) – hosszabbítás után
Panathinaikosz (görög)–Monaco (francia) 88–63 (27–12, 16–18, 21–14, 24–19)
Real Madrid (spanyol)–Pamesa Valencia (spanyol) 96–86 (16–24, 19–16, 23–15, 24–27, 14–4) – hosszabbítás után
• Pénteki mérkőzések
Anadolu Efes (török)–Virtus Bologna (olasz)
Barcelona (spanyol)–Zalgiris Kaunas (litván)
Baskonia (spanyol)–Olympiakosz (görög)
ASVEL Villeurbanne (francia)–Alba Berlin (német)
Partizan (szerb)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)