Férfi kosár Euroliga: Hangáék 21 ponttal legyőzték a törököket

2016.12.09. 23:07
Hanga Ádám csapata, a Baskonia 73–52-re győzött a Darussafaka ellen a férfi kosárlabda Euroliga 11. fordulójában.

Azt már az elején lehetett látni, hogy nem lesz egy sokpontos meccs, miután 6 perc játék után még csak 8–4 volt az állás a hazaiaknak, a spanyolok azonban szerencsére magukra találtak, Tornike Shengelia kosaraival 18–9-re húztak el az első negyed végére. A második felvonás sem alakult sokkal jobban a törökök számára, akik egész egyszerűen képtelenek voltak pontokat a táblára pakolni a jól védekező Baskonia ellen – Brad Wanamaker -11-es, Will Clyburn -4-es VAL-lal állt a félidőben, a csapat pedig összesen 1 VAL-lal és 19 dobott ponttal.

A vitoriai együttes sem sziporkázott éppen, de Johannes Voigtmann vezetésével tovább növelték előnyüket, ami a félidőben 18 pont volt (37–19). A fordulás után is csak szenvedett David Blatt együttese, némileg jobb támadójáték mellett sem tudták egy pillanatra sem szorosabbá tenni az összecsapást, amelyet így tükörsimán nyert a Baskonia 73–52-re.

Hanga Ádám csaknem 20 perc alatt 9 pontig (3/4 dupla, 1/2 tripla), 8 pattanóig, 1-1 gólpasszig és eladott labdáig, 3-3 blokkig és beütött faultig, valamint 2 kiharcolt személyi hibáig jutott, így 17 VAL-lal a legjobb lett a spanyol együttesnél.