Férfi kosár Euroliga: a házigazda Fenerbahce nyerte meg a döntőt

2017.05.21. 22:08
A Fenerbahce nyerte meg az Euroliga fináléját (Fotó: AFP)
A férfi kosárlabda Euroliga fináléjában a házigazda Fenerbahce 80–64-re legyőzte az Olympiakoszt, története első végső sikerét aratva.

A bronzmeccsen címvédő, és hétszeres győztes CSZKA Moszkva 9–7 után állva hagyta a kilenc elsőségével rekorder Real Madridot, és az első negyed végén már 13 ponttal vezetett (23–10). A következő két negyedben nem nőtt a különbség – 22–22 és 24–24 volt a két tíz perc eredménye – a végén azonban alaposan kinyílt az olló a felek között.

Kyle Hines bizonyult a legeredményesebbnek 14 ponttal, de vele együtt hat moszkvai játékos is két számjegyű ponttal zárt.

A döntőben a 3. perc elején Szpanulisz büntetőivel 6–5-re fordított ugyan az Olympiakosz, nem sokkal később azonban már 13–6-os Fener-előnyt mutatott az eredményjelző, innentől kezdve pedig végig vezettek a törökök, és simán nyertek.

A Fenreben Bogdan Bogdanovics és Nikola Kalinics is 17 pontig jutott, a vendégek részéről Khem Birch volt a legeredményesebb, 14-gyel.