Férfi kosár Ek: remek hajrával győzött a Körmend Dániában

K. Zs.K. Zs.
2019.10.23. 20:25
A hajában nagyon kellettek Justin Edwards pontjai (Fotó: Mártonfai Dénes/Tolnai Népújság)
Az Egis Körmend 87–81-re győzött a dán Bakken Bears vendégeként a férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének szerdai játéknapján.

Jól kezdett a dán csapat, hatékony kosárlabdával 15 pontos előnyt szerzett a második negyed elejére (32–17). A vasiak ekkor Erjon Kastrati mezőnykosarával lendületet vettek, gyorsan felzárkóztak három pontra (34–31), sőt Jordon Varnado zsákolása után már csak egypontnyi volt a különbség (41–40).

A PVSK hatalmas csatában kapott ki Pozsonyban – lásd itt!

Akkor még nem sikerült megragadni az ellenfél közelében, a második félidő elején az olló megint nyílt (55–44, 63–53), ezért kulcsfontosságú volt, hogy a harmadik negyed legvégén Ferencz Csaba triplája beakadjon (63–57).

Ferencz hármassal kezdte az utolsó tíz percet is, majd Varnado is bevert egyet, sőt a mellékelt szabaddobást is értékesítette – és máris vezetett a Körmend (63–67). Varnado pontjai mentén araszolt előre a magyar együttes, de odaát is beüzemelték a triplavetőt, így az utolsó perc kezdetén megint a hazaiak álltak jobban (81–80).

Negyvenegy másodperccel a vége előtt aztán Justin Edwardson volt a sor, hogy behajítson egy hármast a sarokból, és innen már nem tudtak visszajönni a dánok – a Körmend higgadt büntetőzéssel biztossá tette a győzelmét.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ
H-CSOPORT

BAKKEN BEARS (dán)–EGIS KÖRMEND 81–87 (25–17, 19–23, 19–17, 18–30)
Risskov, 1800
néző. V: Stoica (román), Vecerskis (litván), Jurcevic (horvát)
BAKKEN: Efianayi 5/3, Ongwae 19/9, Jukic 7/3, Evans 11/3, Galloway 5. Csere: Darboe 9/9, Diouf 14/3, Laerke 5/3, Ortiz 6, Sahlertz. Edző: Mathias Bach
KÖRMEND: Turner 11, Edwards 17/6, Oroszi 3/3, Varnado 23/6, Keller Á. 5/3. Csere: Taylor 6, Ferencz 9/9, Kastrati 12/3, Németh Á. 1, Durázi, Filipovics. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–5. 4. p.: 5–12. 6. p.: 15–12. 12. p.: 32–17. 15. p.: 34–31. 21. p.: 48–40. 24. p.: 55–44. 30. p.: 63–57. 32. p.: 63–67. 36. p.: 69–74. 39. p.: 81–79
Kipontozódott: Ongwae (40. p.)
Matthias Zollner:
– Az első félidőben felvettük a Bakken tempóját. Küzdöttünk, és örültem annak, hogy támadásban jó döntéseket hoztunk, azonban a lepattanózással meggyűlt a bajunk. Tizenkilenc támadólepattanót gyűjtött az ellenfelünk, ez általában húszpontnyi veszteséget jelent. A hajrában volt néhány remek dobásunk, és alapvetően jól működtek a támadásaink, tehát ez a része rendben volt a játékunknak, de a védekezésünk hagyott kívánnivalót maga után.