Férfi kosár EK: nem sikerült a fehérvári bravúr

2018.03.13. 19:55
Kasey Hill 14 pontot dobott (Fotó: Tumbász Hédi)
Egy hete tizenhárom pontos vereséget szenvedett az Alba Fehérvár a litván Juventus Utena vendégeként a férfi kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, és ezt a hátrányt nem sikerült ledolgoznia a hazai visszavágón, amelyet 78–76-ra megnyert.

Dzunics Braniszlav együttese lendületesebben kezdte a mérkőzést, az első negyedet négy, a másdikat két ponttal megnyerte, de a 46–40-es első félidőt követően nem tudott tovább építkezni.

A szünet után ugyan Keller Akosé volt az első kosár, de a Fehérvár plusz nyolcnál megtorpant, ezt a vendégek a két triplát is beszórt Simas Buterlevicius vezetésével megérezték, és egy 9–0-s rohammal megfordították az állást (48–49).

Hogy a harmadik negyed mégis szépen záruljon, arról Filipovity Márkó gondoskodott, távoli tiplájával 63–58-ra alakult az eredmény.

Maradt tíz perc a csodára, de sokkal közelebb nem sikerült lopakodni. Két perccel a mérkőzés vége előtt, 78–72-nél Lóránt Péter triplakísérlete célt tévesztett, a másik oldalon viszont Buterlevicius betalált, ezzel eldőlt, hogy elmaradt a bravúr.

Az Alba Fehérvár ugyan győzött 78–76-ra, de 163–152-es összesítéssel a litvánok jutottak tovább.

Férfi FIBA Európa-kupa
Nyolcaddöntő, visszavágó
ALBA FEHÉRVÁR–JUVENTUS UTENA (litván) 78–76
(25–21, 21–19, 17–18, 15–18)
Székesfehérvár, 1500 néző. V: Olaru (román), Jokics (montenegrói), Kunellesz (ciprusi)
ALBA: HILL 14, SIMPSON 14/9, Pointer 9/3, Lóránt 7, Keller Á. 7. Csere: Horton 6, Kovács Ákos 2, MOHAMMED 14/3, Keller I., Filipovity 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
JUVENTUS UTENA: Bickauskis 5/3, GAINES 14, Siksnius 8, BUTERLEVICIUS 20/12, KUPSAS 12. Csere: Ireland 7/3, Dendy 7, Kornijenko 3/3. Edző: Zydrunas Urbonas
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 5. p.: 9–9. 8. p.: 16–15. 12. p.: 25–21. 15. p.: 33–27. 18. p.: 44–35. 22. p.: 48–43. 25. p.: 50–52. 28. p.: 52–56. 32. p.: 65–63. 35. p.: 71–68. 38. p.: 78–72
Továbbjutott: a Juventus Utena, 163–152-es összesítéssel
Dzunics Braniszlav:
– Sajnálom, hogy nem jutottunk tovább, de több hiba is befolyásolta a játékunkat. A litván csapat ügyesebben és okosabban játszott, megérdemelten került a következő fordulóba.
Zydrunas Urbonas: – Örülök a továbbjutásnak, nagyon küzdelmes és izgalmas mérkőzést játszottunk. Nehéz egy-egy elleni szituációkkal tarkított összecsapás volt, ráadásul több problémával is meg kellett küzdenünk. Az egyik játékosunkat elengedtük Romániába, ezenkívül sérülések is hátráltatták a munkánkat.