Férfi kosár Ek: nagyon simán nyert a litván csapat Szolnokon

2015.10.20. 19:43
Keller Ákos (6-osban) küzdött, de a litvánok túl erősnek bizonyultak (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének második fordulójában a litván Vilnius az 5. perctől végig vezetett a Szolnoki Olaj otthonában, és simán nyert.

A találkozó előtt a hazai klub elbúcsúztatta a csapat eddigi legeredményesebb játékosát, a nyáron visszavonult Báder Mártont. A 35 éves válogatott center 275 alkalommal lépett pályára szolnoki színekben, két Eurochallange négyes döntőn vett részt, emellett négy magyar bajnoki és négy Magyar Kupa-győzelmet szerzett.

A kezdéssel még nem volt gond, a szolnokiak 8–8-ig jól tartották magukat, ám a mérkőzés 5. perce volt az utolsó, amikor nem volt hátrányban a hazai csapat, a negyed végére már 21–12-es litván előny állt az eredményjelzőn.

A második játékrészt két triplával indította a Vilnius, eközben a magyar csapat minden pontjáért kénytelen volt nagyon megküzdeni. A negyed közepén Vojvoda Dávid vezérletével közelített az Olaj ellenfeléhez, ám a szünetre mégiscsak nőtt a vendégek előnye, akik 46–28-ra vezettek ekkor.

A Vilnius nyolc triplát dobott az első félidőben, miközben a szolnokiaknak kilenc eladott labdájuk volt. A harmadik negyed elején volt olyan két perc, ami alatt tíz pontot szereztek a vendégek, akik az utolsó játékrész előtt minden kérdést eldöntöttek, az 52–76-os állás megfordítására már nem volt reménye a Szolnoknak.

A negyedik negyedre a Vilnius kiengedett, előnye azonban nem csökkent, a 13–13-as játékrésszel 89–65-re nyert. A hazaiak legeredményesebb játékosa Kirilo Natyazsko volt 16 ponttal, a vendégeké Deividas Gailius 19-cel.

Most lehet sajnálni igazán a PAOK-tól elszenvedett vereséget, a Szolnoki Olaj így két vereséggel kezdte meg az Európa-kupát. Legközelebb szintén hazai pályán lépnek parkettre Keller Ákosék, október 28-án az orosz Szankt-Petyerburgot fogadják.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT
, 2. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ–LIETUVOS RYTAS (litván) 65–89 (12–21, 16–25, 24–30, 13–13)
Szolnok, 1540
néző. V: Herceg (horvát), Bardera (francia), Michaelides (svájci)
SZOLNOK:
Wittmann 6, VOJVODA 14/9, Milosevics 11, Gregory 2, Keller 10. Csere: Craft, Natjazsko 16/6, Boriszov 1, Green 5. Vezetőedző: Dragan Alekszics
RYTAS:
Laprovittola 13/3, Lukauskis 2, ORELIK 16/9, GAILIUS 19/6, Kavaliauskas 9. Csere: Lavrinovic 4, GIEDRAITIS 10/6, Gudaitis 7, Juskevicius 2, Runkauskas 3/3, Janavicius 4, Jucikas. Vezetőedző:
Nicola Marcelo
Az eredmény alakulása.
4. perc: 8–8. 7. p.: 11–17. 9. p.: 12–21. 13. p.: 14–30. 16. p.: 21–38. 17. p.: 26–38. 20. p.: 28–46. 22. p.: 32–56. 25. p.: 35–65. 30. p.: 52–76. 34. p.: 60–80
Kipontozódott:
Giedraitis (38. p.)
Dragan Alekszics:
– A litvánok a legmagasabb színvonalon játszottak, gyorsabbak, erősebbek voltak védekezésben, és tönkretették a támadójátékunkat. Rengeteg erőnket emésztette fel, hogy felvegyük velük a harcot, aztán már összpontosítani sem tudtunk, és könnyű dobóhelyzeteket is kihagytunk. Edzői karrierem legnagyobb csalódása ez, nem tudom, mi lesz a következő lépés, de beszélek az elnökkel.
Nicola Marcelo:
– Olyan ritmusban, erőbedobással kezdtük a meccset, ahogy azt szerettem volna, és ahogy azt az Európa-kupában kell. Az elején ragyogóan és keményen védekeztünk, megosztottuk a terheket támadásban, s gyakorlatilag az első félidőben eldöntöttük a meccs sorsát. Tizenkét játékost tudtam bevetni a rotációban, ez lehet a mi csapatunk nagy erőssége a továbbiakban is.

1. Szentpétervár 1 1 90–85 1.00
2. Besiktas 1 1 91–87 1.00
3. Thesszaloniki 1 1 72–69 1.00
4. Vilnius 2 1 1 178–156 .750
5. Saratov 1 1 85–90 .500
6. SZOLNOK 2 2 134–161 .500