Férfi kosár Ek: álmos kezdés, peches hajrá – Olaj-rajtvereség

2015.10.14. 19:47
A már parkettbe döngölt Szolnok majdnem meglepetést okozott (Fotó: paokbc/megapress/pavlosmakridis)
A férfi kosárlabda Európa-kupa csoportkörének első fordulójában a Szolnoki Olaj reménytelen kezdést, majd bravúros folytatást követően három ponttal kapott ki a görög bajnoki bronzérmes PAOK Szaloniki otthonában.

Álmosan kezdett a Szolnok, amely a meccs első három percét 11–0-val „adta oda" a házigazdáknak. Az első pontjaihoz az 5. percben hozzájutó vendégcsapat igyekezett kapaszkodni, csak nem jött össze, az első negyed elment. Méghozzá nagyon (24–12).

A folytatásban viszont sikerült a megilletődöttségen túljutnia az Olajnak, amely kellő hőfokra melegedve képes volt a saját szintjének megfelelően játszani. Persze ehhez az is kellett, hogy a görögök meg úgy érezzek: hasonlóan sima lesz a folytatás is. Tévedtek. A második negyedben olajozottan működött a szolnoki támadógépezet, ami azonban az igazán nagy változást jelentette, hogy sikerült egyenesbe hozni a védekezést. Ennek köszönhetően hét pontot sikerült lefaragni a korábbi tetemes hátrányból, és a nagyszünetre ismét nyílttá tenni egy olyan párharcot, amely korán eldőlni látszott. Két negyed után öt pontra olvadt a PAOK előnye (37–32).

Új meccs kezdődött, teljesen egyenrangú felek játszottak a pályán. A Szolnok belelkesült, csak azért kellett izgulni, hogy bírja végig tempóval és koncentrációval. A hazaiak eközben meg idegeskedtek, semmi sem akart sikerülni nekik. A harmadik negyed eleje még a PAOK-é volt, de nem tudta féken tartani a Szolnokot. A vendégek mínusz tízről futottak egy nagyot, és a 14–3-ra megnyert etappal átvették a vezetést! A játékrész végén a görögöknél volt ugyan az előny, de az messze volt már a megnyugtatótól (54–52).

A negyedik felvonásban sokáig felváltva vezettek a csapatok, bár az elején kevés pont esett, inkább a hibák jellemezték ezt az időszakot. Az Olaj nagyszerűen lepattanózott, uralta a palánk alatti területeket, amiből sokat is profitált. Közben viszont sorra adta el a labdákat, nehéz helyzetbe hozva magát, főként a kiélezett végjátékban. Az utolsó percre fordulva egy ponttal vezetett a Szolnok, de vezethetett volna hárommal is, ha érvényesnek ítélik a támadóidő végén szerzett, határesetes kétpontosát. Már tíz mp-n belül jártunk, amikor egypontos szolnoki hátránynál Vojvoda Dávid előtt nyílt folyosó, a betörése nem végződött kosárral, de mindegy is lett volna, hiszen közben ellépte az akciót. Két büntetővel meglépett a PAOK. A zárás szolnoki triplakísérlete már nem sikerült, maradt a mínusz három (72–69).

Folytatás október 20-án Szolnokon a litván Vilnius ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT
PAOK SZALONIKI (görög)–SZOLNOKI OLAJ KK 72–69 (24–12, 13–20, 17–20, 18–17)
Szaloniki, 1000
néző. V: Pérez Pérez (spanyol), Paternico (olasz), Cmikiewitz (lengyel)
PAOK: DUVNJAK 17/9, TEPICS 16/12, VASZILEIDISZ 9/3, Margaritisz 3, Balaban 7. Cs: Markovics 6, Kakarudisz 2, Hatcher 6, Dedasz 3/3, Liapisz 3/3. Edző: Szoulisz Markopulosz
SZOLNOK: Green 4, VOJVODA 16/6, Milosevics 4, GREGORY 5, Natjazko 15/3. Cs: CRAFT 11/6, Keller Á. 2, Boriszov 9/3, Wittmann 3/3. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–0. 9. p.: 24–6. 12. p.: 24–17. 14. p.: 30–17. 15. p.: 34–21. 19.p.: 34–32. 22. p.: 42–32. 25. p.: 45–46. 32. p.: 54–57. 34. p.: 62–62. 37.p.: 66–62. 40.p.: 68–69.
Kipontozódott: Craft (40. p.)
Szoulisz Markopulosz:
– Képzett játékosai vannak a Szolnoknak, és elég mély a rotációja. Játékosaim remekül reagáltak a játékhelyzetekre, és nagyszerű győzelmet arattak. Borzasztóan kiegyenlített lesz a csoport. Sok lepattanót szerzett a Szolnok, ez nagy előnye volt, de most ezt is elbírtuk harcosságunknak köszönhetően.
Dragan Alekszics:– Jó meccset játszott a PAOK, jár neki a gratuláció a győzelemhez. Gyengén kezdtük a meccset, de megmutatta a csapat a karakterét, mert visszakapaszkodtunk, és volt esélyünk nyerni is. Ám összességében sajnos ez az egyetlen pozitívuma a mérkőzésnek.