Férfi kosár Ek: megvan az első szolnoki győzelem

2019.01.30. 20:14
A férfi kosárlabda Európa-kupa második csoportkörének 5. fordulójában a már biztos kieső Szolnok a koszovói Prishtinát fogadva megszerezte első győzelmét ebben a szakaszban. Az Alba Fehérvár kevésbé volt sikeres, a bolgár Lukoil Levszki vendégeként szenvedett négypontos vereséget.
Vojvoda (fehérben) 19 pontig jutott (Fotó: Koncz György) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

SZOLNOKI OLAJ–Z MOBILE PRISHTINA

A Szolnok számára már nem volt tétje a Z Mobile Prishtina elleni mérkőzésnek, miután az előző fordulóban Törökországban a Karsiyaka otthonában kikapott és ezzel eldőlt, hogy már matematikailag sem juthat tovább.

Ettől függetlenül Vojvoda Dávidék remekül tartották magukat, és a harmadik harmad után 59–59-es döntetlen eredményt mutatott a tábla. A záró 10 percben aztán igazán rákapcsolt az Olaj és 13 ponttal megnyerte a meccset.

LUKOIL LEVSZKI–ALBA FEHÉRVÁR

A Szolnok a továbbjutás szempontjából nagyon fontos találkozón lépett pályára a már kiesett és a második csoportkörben még nyeretlen Lukoil Levszki vendégeként, ám a bolgárok négy ponttal nyerni tudtak.

A 84–80-as hazai győzelemnek leginkább a négyes másik bolgár tagja, a Balkan BK örülhet, hiszen az izraeli Ironi Nesz Ciona elleni sikerrel a csoport élére ugrott. Így most mindhárom csapatnak 8 pontja van, és a továbbjutás az utolsó körben dől el, amikor a fehérváriak az izraelieket fogadják, míg a bolgárok egymás ellen játszanak.

Szolnok, 650
néző. V: Karakacunisz (görög), Matejek (cseh), Zenis (szlovák)
Edző: Damir Mulaomerovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. p.: 14–17. 9. p.: 18–21. 14. p.: 22–32. 18. p.: 37–40. 24. p.: 42–49. 28. p.: 56–56. 34. p.: 69–64. 37. p.: 76–69. 39. p.: 85–72
Kipontozódott: Tmusic (36. p.)
Dragan Alekszics:
– Újra két külföldi játékosunk hiányában kellett pályára lépnünk – minden elismerésem a csapatnak a győzelemért. Az első félidőben rosszul játszottunk, túl sokat foglalkoztunk a külső körülményekkel. A másodikban már jobb volt a játék, sikerült kihasználnunk, hogy ellenfelünk elfáradt, szerencsére sok indításkosarat dobtunk, és a védekezésünk is jól működött a végén. Köszönjük a közönségnek, sokat tett a sikerért.
Damir Mulaomerovic: – A mérkőzés első felében jól játszottunk és vezettünk is, a második félidőben viszont már nem azt nyújtottuk, amit kellett volna. Ezért a Szolnok sok könnyű kosarat dobott, nekünk pedig volt húsz eladott labdánk, amellyel nagyon nehéz nyerni. Ezen a szinten egy ilyen erős csapat ellen, mint a Szolnok, annyi hibát nem engedhetünk meg magunknak, amennyit a záró felvonásban elkövettünk.

Szófia.
V: Krug (orosz), Mitrovszki (macedón), Sahin (török)
LEVSZKI:
REMBERT 17/3, Avramov 2, ZAHARIEV 24/12, K. IVANOV 17/3, D. Ivanov 10
Csere: Robinson 2, Maravics 11, Velikov, Mijovics 1
Edző: Konsztantin Papazov
ALBA: Tóth P. 10/6, Keller I. 2, FILIPOVITY 20/6, Bullock 6/6, Lóránt 12/6
Csere: Zeno 6, Cabezas 8/6, FREEMAN 14/3, Peringer 2, Takács M.
Edző: Jesús Ramírez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 4. p.: 11–7. 15. p.: 29–21. 16. p.: 29–26. 19. p.: 38–32. 22. p.: 47–37. 25. p.: 47–48. 26. p.: 52–48. 31. p.: 60–60. 32. p.: 66–60. 34. p.: 68–68. 36. p.: 74–68. 38. p.: 76–75
Kipontozódott: Lóránt (35. p.)
Jesús Ramírez:
– A kivitelezésünkbe rendre hiba csúszott, ezért tudott győzni a Levszki. Támadásban és védekezésben is túl sokat rontottunk, nem volt igazán jó a dobószázalékunk, semmilyen játékelemben nem tudtunk kiemelkedően teljesíteni. Önmagában nem a vereséggel van bajom, sokkal inkább azzal, hogy nem hajtottuk végre megfelelően azokat a feladatokat, amelyeken hétről hétre dolgozunk. Bizakodó vagyok, remélem, hogy hazai pályán, teljes csapattal le tudjuk győzni az izraelieket az utolsó fordulóban.