Férfi kosár Ek: három negyeden át élt a szolnoki remény

2016.01.27. 19:44
Az Olaj három negyedig bírta (Fotó: Mészáros János)
A Szolnoki Olaj hazai pályán három negyeden keresztül remekül tartotta magát a Galatasaray ellen, az utolsó tíz percre azonban elfáradt és 74–54-re kikapott a török csapattól a férfi kosárlabda Európa-kupa második csoportkörének negyedik fordulójában.

Egy hete 87–59-es vereséget szenvedett a Szolnok, így a visszavágás reményében lépett pályára a Tiszaligetben a csoport favoritja, a Galatasaray ellen. Az isztambuli összecsapással ellentétben meglehetősen kevés pont esett az első negyedben, ami elsősorban az Olaj remek védekezésének volt köszönhető. 13–18

A második tíz percben Stanley Burrell vezetésével felzárkózott a hazai gárda, sőt a negyed felénél Wittmann Krisztián triplájával a vezetést is magához ragadta a Szolnok. Ezt azonban nem sikerült megtartani, miután hat másodperccel a vége előtt Vladimir Micov hárompontosának köszönhetően a törökök vonultak előnnyel a pihenőre. 32–35

A szünetet követően tovább folytatódott a magas színvonalú, de rendkívül kevés pontot hozó találkozó. Pór Péter csapata folyamatosan a török együttes nyomában volt, és egy ponttal megnyerte a harmadik negyedet, a törökök azonban még így is kétpontos előnnyel fordulhattak a negyedik játékrészre. 45–47

Az utolsó tíz percben magasabb fokozatba kapcsolt a Galatasaray, és három perc alatt tízpontos előnyt épített ki. Ezt követően hiába próbálkozott felzárkózással az egész mérkőzésen hősiesen játszó, de a végére elfáradó szolnoki együttes, a törökök tovább növelték az előnyüket, és 74–54-re megnyerték a mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
2. CSOPORTKÖR, N-CSOPORT, 4. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–GALATASARAY (török) 54–74 (13–18, 19–17, 13–12, 9–27)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1470
néző. Vezette: González (spanyol), Herceg (horvát), Baumanis (lett)
SZOLNOK: WITTMANN 8/6, Vojvoda 7, Kovács P. 7/3, Boriszov 5/3, Gregory 6. Csere: BURRELL 13, Keller 2, Vrbanc 2, J. Jones 4,
GALATASARAY: Güler 6, Köksal, SCHILB 11/9, MICOV 25/15, Lasme 6. Csere: Ch. Davis 3, DORSEY 10, JERRELLS 12/12, Sanli 1, Arar, Cantekin
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–6. 8. p.: 7–15. 13. p.: 21–21. 16. p.: 28–25. 19. p.: 30–30. 23.p.: 40–42. 27. p.: 43–44. 29. p.: 45–47. 33. p.: 48–55. 36. p.: 51–65. 39. p.: 53–69.
Pór Péter:
– Örülök, hogy három negyeden keresztül megmutattuk, mit tudunk, nagy erőfeszítésre késztettük a török csapatot. A záró felvonásban azonban a támadólepattanóknak és a tripláknak köszönhetően előnyhöz jutott a Galatasaray, amit már rutinosan meg is őrzött a lefújásig. Sokszor második és harmadik szándékból is kosarat tudott szerezni.
Ergin Ataman: – Az első félidőben Stanley Burrell egy egyezéseit nem tudtuk levédekezni, igaz, Vojvoda Dávidot már ekkor is jól semlegesítettük. A végére összeállt a játékunk, Vladimir Micov és Curtis Jerrells hárompontosaival megnyertük a negyedet és a mérkőzést. A Szolnok szépen helytállt, de a két gárda között minőségi különbség van.
A csoport másik mérkőzésén: Sassari–Zaragoza 75–72

1. Galatasaray 4 3 1 338–260 0.750
2. Zaragoza 4 2 2 315–313 0.500
3. Sassari 4 2 2 304–319 0.500
4. Szolnoki Olaj 4 1 3 259–324 0.250