Férfi kosárlabda Ek: kikapott Isztambulban a Szolnok

MTI MTIMTI MTI
2016.01.20. 20:41
A Szolnok kikapott a török Galatasaray vendégeként a férfi kosárlabda Európa-kupa középszakaszának harmadik fordulójában.

A magyar bajnok fennállása során először jutott be a második számú európai kupasorozat középszakaszába, amelyet hazai pályán az olasz bajnok Sassari legyőzésével kezdett meg, majd a múlt héten kikapott Zaragozában. A csoportfavorit Galatasaray – mint ahogy az N jelű kvartett valamennyi együttese – szintén 1/1-es mérleggel várta a folytatást.

A találkozó már a nyitó negyedben eldőlni látszott, mivel az NB I-ben listavezető Olaj 20 pontos hátrányba került. Pór Péter együttese azonban nem roppant össze, a szerb Strahinja Milosevics révén hat ponttal megnyerte a második negyedet, a nagyszünetben 48–34 volt az állás.

Ezt követően a törökök egy 13–0-s rohammal végleg egyértelművé tették a meccs kimenetelét, innentől már csak győzelmük különbsége volt kérdéses.

A középszakaszban 1/2-es mérleggel álló Szolnok jövő szerdán visszavághat a Galatasaraynak a Tiszaligeti Csarnokban.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
KÖZÉPSZAKASZ (LEGJOBB 32), 3. FORDULÓ, N-CSOPORT
GALATASARAY ODEABANK (török)–SZOLNOKI OLAJ KK 87–59
(34–14, 14–20, 22–14, 17–11)
Isztambul,
Abdi Ipekci Aréna, 1500 néző. V: Maestre (francia), Vojinovics (montenegrói), Putyenko (orosz)
GALATASARAY:
GÜLER 17/12, Köksal 7/3, SCHILB 24/12, MICOV 10, LASME 20. Cs: Türkilmaz 2, Edge 3/3, Arar 4, Sanli, Cantekin. Edző: Ergin Ataman
SZOLNOK:
Burrell 12, Vojvoda 3, Kovács P. 4, MILOSEVICS 15/3, Keller Á. 2. Cs: Jones 4, Boriszov, WITTMANN 12/6, Gregory 6, Somogyi 1, Peringer. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása.
3. perc: 4–6. 7. p.: 22–6. 9. p.: 30–12. 12. p.: 40–18. 17. p.: 42–29. 24. p.: 59–34. 27. p.: 61–38. 30. p.: 68–48. 33. p.: 77–48. 36. p.: 81–50
Pór Péter:
– A hazaiak agresszív védekezésüknek köszönhetően sajnos nagyon hamar tetemes előnybe kerültek, mert sokat hibáztunk, eladtuk az elején a labdákat, és ebből könnyű pontokat szerzett a vendéglátó. A magyar bajnokságban nem szoktunk hozzá az ilyen kemény és kellemetlen védekezéshez, nem csoda, így nem is sikerült megtalálni az ellenszerét. Ezért is lehet tanulni az ilyen meccsekből.

További eredmény: CAI Zaragoza (spanyol)–Dinamo Sassari (olasz) 87–75