Férfi kosár: Dramicsanin triplái végeztek az Albával

2015.01.03. 20:06
Dramicsanin fontos triplákkal kényszerítette <br />térdre az Albát (Fotó: Mirkó István, archív)
A férfi kosárlabda NB I 14. fordulójában ismét győzött a listavezető Sopron, a Kaposvár és a Jászberény „egylabdás” mérkőzést nyert meg, viszonylag sima sikert aratott az ASE.

A végsőkig kiélezett mérkőzést nyert meg a Kaposvári KK a MAFC otthonában a férfi kosárlabda NB I 14. fordulójában. A jól kezdő MAFC kilenc ponttal vezetett a félidőben, sőt, még tizenöt másodperccel a vége előtt is hazai előnyt (78–76) mutatott az eredményjelző. Szó szerint egy dobása maradt a Kaposvárnak, illetve Fodor Mártonnak, aki az utolsó másodpercben emelt rá egy hárompontost, és célba is talált, így a vendégek egy ponttal győzni tudtak. A MAFC tizenöt ponttal is vezetett a mérkőzésen (65–50 is volt), így különösen fájdalmas lehet a fővárosiaknak a vereség. A Kaposvár egyszer vezetett csak a meccsen – a legvégén.

Jászberényben is szoros csatába keveredtek a hazaiak az Alba Fehérvárral: a vendéglátó 29–13-as villámrajtot vett, előnyét pedig sokáig tartotta – még a záró negyed előtt is 73–66 volt a jászberényiek vezetése. Az Alba ezt követően sújtott le, előbb felkapaszkodott, majd Juhos kosarával hat perccel a vége előtt már vezetett is. 79–84-nél úgy tűnt, a fehérváriak meg tudnak lépni, de Rasztko Dramicsanin két tripláját követően megint a Jászberénynél volt a vezetés. Másfél perccel a vége előtt 86–86-ra állt a két csapat, Mladenovics középtávolijával aztán újfent a házigazdák kerültek közelebb a győzelemhez. Csak „részleges" válasz érkezett: Kromah kettőből egy büntetőt dobott be, ez döntött is, a Jászberény egy ponttal győzött!

Pakson nem kellett izgulni a hazai drukkereknek, az ASE 18–10-es első negyeddel jó rajtot vett, és bár a másodikban a PVSK fordítani tudott, a nagyszünet után megállt a pécsiek tudománya (és támadójátéka). A 18–7-es harmadik harmad döntött is, az ASE végül 80–68-as sikert aratott.

Szegeden is a harmadik negyed volt a döntő, a Sopron ekkor tudta kétszámjegyűre növelni az előnyét, és a hajrában meg is tudta őrizni a fórt, hiába szórta a pontokat a végül 32-ig (és 14 lepattanóig) jutó Darko Balaban. A remek dupla-dupla sem volt elég, Balabannak kevés segítsége akadt, a vendégek 84–73-ra nyertek. A soproniak centere, Matija Poscic egyetlen dobást sem hibázott a mérkőzésen, mezőnyből 6/6-tal, büntetőből 2/2-vel célzott, és 14 pont, 11 lepattanóval szintén dupla-duplát ért el.

A sereghajtó ZTE ugyan az első negyedet követően még vezetett a Nyíregyháza ellen, és a szünetre is egypontos fórral vonulhatott, de ezt követően megbénult a támadójátéka, a szabolcsiak pedig – akiknél négy játékos is 15 pontig, vagy afölé jutott – végül könnyedén győztek.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
JÁSZBERÉNYI KSE–TLI-ALBA Fehérvár 88–87 (29–13, 23–26, 21–27, 15–21)
Jászberény, 700
néző. V: Györffy P. A., Vida B., Sallai I.
JÁSZBERÉNY:
SZÖGI 13/3, HORVÁTH Á. 14/3, Kerpel-Fronius 13/3, Cseh 11/3, DRAMICSANIN 25/6. Csere: MLADENOVICS 12/6, Nárai, Fekete V. Edző: Bencze Tamás
ALBA:
Simon B., Wood 7/3, KROMAH 22/12, JUHOS 19, CSORVÁSI M. 16. Csere: Tóth P. 10/6, Supola 8, Kovács Ádám 4, Blaskovics 1. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. perc
: 13–7. 8. p.: 23–11. 14. p.: 34–22. 17. p.: 45–29. 24. p.: 56–53. 28. p.: 69–60. 34. p.: 75–74. 37. p.: 79–84. 40. p.: 86–86
Kipontozódott:
Kovács Ádám (31. p.)
Bencze Tamás: –
Már a nyíregyházi meccs után is dicsértem a csapatot, nem hiába. Bár a játékunk most sem volt hibátlan, de ha egyetlen ponttal is, megérdemelten nyertünk.
Székely Norbert: –
Hiába játszunk 30 percen át jól, ha az első 10 percben csak a cipőt és a mezt visszük ki a pályára. Sajnos ez már nem először fordult elő velünk.

ATOMERŐMŰ SE–PVSK-PANNONPOWER 80–68 (18–10, 20–30, 18–7, 24–21)

Paks, 800
néző. V: Földházy T., Török R., Söjtöry T.
ASE:
DUGAT 20/6, Baki G. 6/6, Markovics 4, EILINGSFELD 11/6, JONES 20. Csere: Evans 9/3, Wise 5, Tóth Á., Kovács Ákos 5
PVSK:
NELSON 15/6, Pahlmblad 11/3, Bíró 8/6, Budimir 12, Horti 4. Csere: Halász 9/9, HARAZIN 9, Somogyfoki, Délity
Az eredmény alakulása:
4. perc: 6–0. 7. perc: 12–6. 12. p.: 18–15. 15. p.: 24–25. 18. p.: 36–34. 24. p.: 41–43. 28. p.: 50–45. 33. p.: 56–49. 37. p.: 69–62
Dzunics Braniszlav:
– Olyan ellenféllel játszottunk, amelyik keményen küzdött, ez jót tett a meccsnek, a nézők élvezték a találkozót. Nagyrészt a mi akaratunk érvényesült, csupán a második negyedben csúszott ki az irányítás a kezünk közül, de ez azért volt, mert két új játékos is volt a csapatban. Nagyon sok energiát mozgósítottunk a győzelemért.
Csirke Ferenc:
– Tudtuk, hogy idegenben nehéz lesz, főleg Pakson nem könnyű. Sokszor rossz döntéseket hoztunk, a támadólepattanókat nem tudtunk szerezni. A negyedik negyedben az volt a fordulópont, hogy a triplapárbajból a Paks jött ki jobban. Negyven percig kell koncentráltan játszani, három negyed jó teljesítménye nem elég.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 73–84 (20–19, 17–20, 17–27, 19–18)
Szeged, 800
néző. V: Benczur, Farkas G., Balog Gy.
SZEGED: Jereminov 9, Molnár A. 15, Kiss Zs. 6/6, Csirics 4, BALABAN 32. Csere: Kuntics 2, Mike 3/3, Révész 2, Meleg. Edző: Nikola Lazics
SOPRON: THOMAS 9/3, Ruják A. 9/3, BORISZOV 24/12, Dénes 9/6, Tóth G. 6. Csere: POSCIC 14, Pérez 8/3, Takács N., Trepák 5/3. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc:
7–3. 6. p.: 15–5. 9. p.: 19–17. 12. p.: 20–26. 17. p.: 27–33. 23. p.: 40–49. 28. p.: 47–50. 32. p.: 54–70. 38. p.: 69–77
Nikola Lazics: –
Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a listavezetőnek. A keret több tagja sérüléssel bajlódik, és sajnos a kinti dobásaink sem sikerültek, ezért vesztettünk.
Sabáli Balázs: –
Dicséret illeti a Szegedet, mert végig ott lihegett a nyakunkon, nem úgy játszottunk, ahogy elvártam, de a győzelmet soha nem kell magyarázni.

MAFC–KAPOSVÁRI KK 78–79 (28–23, 23–19, 17–18, 10–19)
Gabányi Sportcsarnok, 600
néző. V: Kapitány G., Jakab L., Tőzsér D.
MAFC: BROWN 22/6, LAKOSA 13, Lakits, Hunter 15/3, TOUTZIAKARAKIS 20/3. Csere: Fodor K., Mócsán 5/3, Mizsek 3/3. Edző: Stefan Timbus
KAPOSVÁR:
FODOR M. 16/6, RAIVIO 28/6, Jancikin 7/3, HENDLEIN 13, Spica 7. Csere: Horváth M. 4, Benke 4, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
9–2. 5. p.: 12–6. 8. p.: 21–13. 10. p.: 26–21. 13. p.: 32–23. 15. p.: 37–28. 17. p.: 44–32. 19. p.: 44–39. 24. p.: 51–46. 27. p.: 65–50. 33. p.: 68–65. 36. p.: 69–69. 38. p.: 74–72. 40. p.: 78–76
Brown (35. p.)
Stefan Timbus: –
Rutintalanságunk miatt több helyzetben nem a legmegfelelőbb megoldást választottuk, többször is passzoltunk, amikor kosárra kellett volna dobni, a végén hibázó fiatal Mócsán Bálintot nem tartom bűnbaknak, még sok ilyen tapasztalatra van szüksége ahhoz, hogy jó játékos legyen.
Fekete Ádám: –
Gratulálok a MAFC-nak, három negyeden keresztül nagyon jól kosárlabdáztak. Mi nagyot küzdöttünk, de nem játszottunk jól, ismét bizonyítottuk, hogy tizenöt pontos hátrányból is fel tudunk állni.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–MARSO NYÍREGYHÁZA KK 64–80 (24–19, 14–18, 12–19, 14–24)
Zalaegerszeg, 900
néző. V: Vígh dr., Makovsky, Boros
ZALAEGERSZEG:
Dzambics 9/3, Gáspár, Mohácsi 8/3, Ilics 19/3, LEKLI 13. Csere: Darling 9/6, Kertész, Tamír 6, Czinger. Edző: Milos Sporar
NYÍREGYHÁZA: SAVICS 21/6, TAYLOR 19, Nagy, Kolarics 15/3, Hujdorovics 15. Csere: Garner 8/6, Helmeczi 2, Molnár M., Lajsz. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–10. 8. p.: 22–14. 13. p.: 24-25. 17. p.: 33–30. 28. p.: 48–48. 34. p.: 52–65
Milos Sporar:
– Nem volt igazából lehetőségünk rotációra, az első félidőben, amíg erőnk engedte megmutattuk, hogy jó úton járunk. A harmadik negyedtől az öt hadra fogható játékos ereje elfogyott. Az egerszegi nézők szeretik a jó kosárlabdát, ez valamikor meg fog érkezni, a mostani teljesítményünk hátterét, a problémáinkat ők nem mindig látják, nem jó, ha hátat fordítanak a csapatnak, vagy tüntetnek olyan helyzetben, amikor többen betegen játszanak.
Sitku Ernő: – Nagyon örülök, hogy nehéz időszak után tudtunk nyerni egy fontos találkozót, nyomás alatt is megfelelően játszottunk. Sok hibát elkövettünk, de a legfontosabb, a küzdeni tudás megvolt.