Férfi kosár Adria-liga: nagy csatában vesztett az Olaj

2013.12.14. 21:48
A Szolnoki Olaj 95–89-re kikapott a tabellán eddig egy, mostantól két győzelemmel előrébb járó Mega Vizurától a szerbiai Szendrőn a férfi kosárlabda Adria-liga 12. fordulójának szombati játéknapján.

A mérkőzés elején a hazai csapat irányított, azonban hiába vezetett 22–15-re az első negyed hajrájában, a második játékrészben visszajöttek a szolnokiak, Tomiszlav Ivosev triplája után 28–28 volt az állás. Fej fej mellett folytatták a csapatok, kis különbséggel általában a Mega Vizura vezetett.

A harmadik negyed a szolnokiaké volt, Justin Holiday triplája után 64–58-re megugrottak, és egy darabig ők jártak előrébb. 73–72-es Olaj-vezetésnél aztán bekövetkezett egy rövidzárlat, a szendrőiek hét pontot szórtak egyhuzamban, majd 84–81 után megint ötöt. A Szolnok újra visszakapaszkodott, 92–89-nél támadhatott, de nem sikerült ponttal befejezni az akciót, és a hazaiak büntetőkkel biztossá tették győzelmüket.

Nyilván nem vigasz a szolnokiaknak, de idegenben most szerezték a legtöbb pontot az Adria-liga 2013–2014-es kiírásában. Az eddigi csúcs a Cedevita elleni 87 pont volt egy szintén elveszített mérkőzésen (87–98). A hazai találkozókat is figyelembe véve a második legponterősebb meccsét produkálta szombaton az Olaj.

ADRIA-LIGA, 12. FORDULÓ
MEGA VIZURA (szerb)–SZOLNOKI OLAJ KK 95–89 (26–21, 24–27, 16–19, 29–22)
Szendrő (Szmederevo), 1500
néző. Vezette: Radovic (horvát), Zurapovic (bosnyák), Jovovic (horvát)
MEGA VIZURA: Reljics, Micsics 8/6, Dangubics 11, Radovics 13/6, Varda 18/6. Csere: Avramovics 6/3, Lukovics 3, Miljenovics 16/9, Jokics 20. Edző: Dejan Milojevics
SZOLNOKI OLAJ: Simon B. 2, Rakics 2, Holiday 21/9, Lóránt 8, Keller Á. 12. Csere: Vojvoda 6, Warren 11/3, Báder 2, Ivosev 8/3, Oliver 17. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 9. p.: 22–15. 14. p.: 30–31. 20. p.: 50–48. 24. p.: 56–52. 30. p.: 60–64. 34. p.: 75–73. 40. p.: 91–89
Kipontozódott: Lóránt (36. p.)