Férfi kosár: a ZTE kilenc ponttal legyőzte a Sopront

2016.12.16. 21:00
A férfi kosárlabda-bajnokság péntek esti meccsén a ZTE hazaim pályán kilenc ponttal legyőzte a Sopront.

Az első negyedet még a vendég Sopron nyerte meg három ponttal. Még a félidőben is csak döntetlen volt az állás, és bár volt olyan pillanata is a meccsnek, amikor a Sopron négy ponttal vezetett, a ZTE végül fokozatosan ellépett riválisától. A legeredményesebb játékos a litván Adomas Drungilas (ZTE) volt 20 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Zalakerámia ZTE KK–Soproni KC 79–70 (21–24, 16–13, 21–17, 21–16)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Győrffy, Jakab, Rácz
ZALAEGERSZEG: UBILLA 15/6, Norfleet 9, BENKE 11/9, Szabó Zs. 13/3, DRUNGILAS 20
Csere: Mohácsi 7/3, Kerpel-Frónius 4, Fekete V.
Edző: Bencze Tamás
SOPRON: Threatt 4, Mills 14/6, Ruják 11/3, DUFAULT 13, SPICA 12
Csere: Tóth G. 2, Takács N. 6/6, Dénes 8/6
Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–7. 5. p.: 13–13. 7. p.: 13–17. 13. p.: 27–26. 18. p.: 33–31. 23. p.: 39–43. 27. p.: 52–49. 29. p.: 54–54. 33. p.: 64–55. 34. p.: 67–57. 38. p.: 75–67
Bencze Tamás: – Top meccset nyertünk egy nagyon jó csapat ellen. A héten megbeszélt feladatok jelentős részét remekül hajtották végre a játékosok. A védekezésünk döntőnek bizonyult. A közönségünk is nagyon sokat segített, karácsony előtt ennek nem is lehetett más a vége…
Sabáli Balázs: – Rengeteg elemi hibát követtünk el. Az irányító posztok közti különbség döntött. Néhány játékos már karácsonyi szünetét töltötte. A támadó játékunk meglehetősen gyenge volt, de a védekezésünkkel sem büszkélkedhetünk. A kosárlabda fej játék, aki nem figyel, az veszít.

1. Alba Fehérvár 10 9 1 825–712 0.950
2. Egis Körmend 10 7 3 834–742 0.850
3. Szolnoki Olaj KK 9 6 3 790–714 0.833
4. PVSK-PannonPower 9 6 3 745–699 0.833
5. Zalakerámia ZTE KK 11 7 4 915–890 0.818
6. Kaposvári KK 10 6 4 796–820 0.800
7. Falco KC Szombathely 11 6 5 949–894 0.773
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 8 4 4 631–637 0.750