Férfi kosár: a Szolnok tízpontos előnnyel utazhat Törökországba

2017.09.20. 19:59
Kendrick Perry remekelt a Szolnokban (Fotó: Koncz György)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata 108–98-ra nyert hazai pályán a török Trabzonspor ellen a FIBA Európa-kupa 1. selejtezőkörének első mérkőzésén.

A Szolnok nem kaphatott volna sokkal nehezebb ellenfelet a sorozat nyitó szakaszában, de a hibátlanul dobó Vojvoda Dávid vezérletével öt ponttal megnyerte az első negyedet. A nagyszünetben még mindig az Olaj vezetett, a térfélcsere után azonban a Trabzonspor fordított, és ötpontos előnnyel várhatta a záró játékrészt.

Szerencsére hátravolt még egy fordulat, a Szolnok parádés utolsó tíz percet produkált, és 108–98-as győzelmet aratott. Legjobbja a nyáron igazolt Kendrick Perry volt, aki 26 pontig jutott, és csak egy assziszt hiányzott neki a dupla duplához.

FÉRFI KOSÁRLABDA, FIBA EURÓPA-KUPA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–TRABZONSPOR BC (török) 108–98 (27–22, 27–29, 25–33, 29–14)
Szolnok, 1750
néző. V: Jovovic (horvát), Proc (lengyel), Vladic (osztrák)
SZOLNOK: PERRY 26, VOJVODA 21/15, Ford 9/3, MILOSEVICS 18/3, ANDRIC 17. Csere: PHILLIP 11/3, Polyák, Tóth Á. 6. Edző: Dragan Alekszics
TRABZONSPOR: VASILIAUSKAS 23/12, Browning 13/6, ELDRIDGE 23/21, Green 14/3, Kilicli 5. Csere: HESLIP 14/3, Odabasi, Zubcic 6/3, Eslik. Vezetőedző: Zare Markovszki
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 4. p.: 8–7. 7. p.: 20–11. 14. p.: 32–33. 16. p.: 40–35. 18. p.: 50–44. 20. p.: 54–51. 22. p.: 56–56. 26. p.: 67–75. 29. p.: 74–84. 30. p.: 79–84. 32. p.: 84–84. 33. p.: 89–86. 38. p.: 102–94
Kipontozódott: Vojvoda (37. p.), Perry (39. p.)
Dragan Alekszics:
– A Trabzonspor megmutatta, hogy a legjobb európai ligából érkezett, s játékosai kivételes adottságúak. A meccs előtt azt kértem csapatomtól, hogy harcoljon, akkor is, ha hátrányba kerül, mert csak így nyerheti vissza a szurkolók támogatását – ezúttal is tapasztalhattuk, mekkora energiát tud adni a közönség. A játékvezetés normális volt, de a bírók is hibáztak – meg mi is. A gond az volt, hogy amikor Vojvoda reklamált, kiesett a koncentrációból, és rossz periódusba kerültünk.
Zare Markovszki: – A támadásunk rendben volt, és védekezésben is tudtuk, mit kell csinálnunk. Ám ezúttal túl puhán védekeztünk, különösen az utolsó negyedben, amikor a magyar csapat rendkívül jól játszott. Az, hogy tíz ponttal vagy csak kettővel kaptunk ki, végül is mindegy, a visszavágón annyival kell győznünk, amennyivel csak tudunk. Le kell dolgoznunk a hátrányt, és tovább kell jutnunk.