Bajnokot avatott a Diákolimpia

2015.05.25. 23:28
Pécsen a szabadtéri játék helyett a PTE tornacsarnokában játszották le a B33 Diákolimpia országos döntőjét és a nemzetközi tornát a rossz idő miatt. (x)

A Diákolimpia fináléjába a 650 csapatból a legjobb 8-8 fiú-, illetve lányegyüttes került. A 2015-ös Diákolimpia bajnoka a lányoknál a Kodály Kicsik (Kecskeméti Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium), a fiúknál a Szecska (Budakeszi Széchenyi István Általános Iskola) lett. A lányoknál 2. helyezést ért el a Széchenyi I. (Dunakeszi), bronzérmesek lettek a Körösi-Péterfy (Nagykanizsa) és a Grosics Sportsuli (Budapest) kosarasai.

A fiúk ezüstérmese a Tóvárosi Tini DSE (Székesfehérvár), 3. helyezettje az Apáczai Nagyok (Nyíregyháza) és a Hamvas I (Oroszlány) lett.

Az Elite kategóriában két csapattal állt ki a 3x3 válogatott keret. Az ellenfelek a magyarok mellett 2 szlovén, 3 szerb és 1 cseh együttes volt. A két válogatott közül egy bekerült a legjobb 4 közé, a másiknál csupán hajszálon múlt a siker.

A döntőben két szlovén gárda mérkőzött egymással: a 2013-as világranglistát vezető került ki győztesen az Európa-bajnokkal szemben.

A Queen női kategóriában a várakozásoknak megfelelően a magyar női válogatott csapatai (Hunwomen I, Hunwomen II.) végeztek az első két helyen, a harmadik a Csillámpónik lett. A B33 Tour következő állomása Debrecen lesz június 6-án és 7-én, a 3x3-as U18-as világbajnoksággal egy időben.