Az Olaj életben tartotta reményeit Tamperében

2011.10.04. 20:15
Két csapatunk közül az Atomerőmű SE fél lábbal már a férfi kosárlabda Eurochallenge-kupa csoportkörében érezheti magát, míg a Szolnokra kemény visszavágó vár a selejtezőben. A paksiak az első mérkőzésen 22 ponttal verték meg hazai pályán osztrák ellenfelüket, az Olaj pedig nyolcpontos vereséget szenvedett Tamperében.

Előzetesen arra lehetett számítani, hogy két csapatunk közül a Szolnokra vár nehezebb feladat, és ez a selejtező első mérkőzései után bebizonyosodni látszik. Az Olaj nem kezdett rosszul Tamperében, az 5. percben 10–6-ra vezetett, ám a hazaiak fordítottak, és az első negyedet már ők zárták négypontos előnnyel. A második játékrészt egálra hozták a felek, a harmadikban viszont meglépett a Tampere, amelyben a két amerikai, Damon Williams és Antwine Williams mellett az irányító, Antero Lehto vitte a prímet.Olaj nem kezdett rosszul Tamperében, az 5. percben 10–6-ra vezetett, ám a hazaiak fordítottak, és az első negyedet már ők zárták négypontos előnnyel. A második játékrészt egálra hozták a felek, a harmadikban viszont meglépett a Tampere, amelyben a két amerikai, Damon Williams és Antwine Williams mellett az irányító, Antero Lehto vitte a prímet.

Sajnos elkapta a fonalat a finnek harmadik amerikai légiósa, Brant Bailey is, a különbség pedig kezdett aggasztóvá válni (hat perccel a vége előtt 71–52-s állást mutatott az eredményjelző).

A szolnokiak jóval többször próbálkoztak a hárompontos vonalon kívülről, ám ez nem igazán jött be, a Tampere inkább a biztos dobásokra épített, eredményesen.

Lee Nailon 12 ponttal mutatkozott be az
Atomerőműben (Fotó: Grnák László)
Lee Nailon 12 ponttal mutatkozott be az Atomerőműben (Fotó: Grnák László)

A közel húszpontos hátrány nem sok jót ígért volna a visszavágóra, ám szerencsére a meccs vége a mieinknek sikerült jobban. Az utolsó három és fél percet 11–0-ra megnyerték, így egyáltalán nem reménytelen a helyzetük.

A Szolnok legjobbja a 19 pontos Trotter Obie volt, de a nyáron igazolt Marko Djeraszimovics (15 pont) és Báder Márton (14 pont) is kitett magáért.

A Paks a kevésbé erős Traiskirchen ellen nagyszerű védekezést mutatott be az első félidőben, megalapozva ezzel későbbi sikerét.

A nagyszünet után az osztrák gárdán a fáradtság jelei mutatkoztak, az Atomerőmű ezt kihasználva végleg eldöntötte a mérkőzést, és remélhetően a továbbjutást is.

A paksiak az utolsó negyedben kicsit kiengedtek, de végül ezt is megnyerték két ponttal. Az Atomerőműben jól mutatkozott be a korábban az NBA-ban is megfordult Lee Nailon, aki 12 pontjával csapata legeredményesebb játékosának bizonyult.

FÉRFI KOSÁRLABDA, EUROCHALLENGE-KUPA
SELEJTEZŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
ATOMERŐMŰ SE–TRAISKIRCHEN LIONS (osztrák) 70–48 (13–9, 14–9, 27–16, 16–14)
Paks, 600 néző. V: Gabara (szlovák), Bijedic (bosnyák), Williams (angol)
PAKS: L. WILLIAMS 11/3, D. Wilson 9, Vojvoda 8, Kámán 4, TÓTH Á. 10. Cs: Morgen 7, NAILON 12, Kovács Á. 7/3, Körtélyesi 2
TRAISKIRCHEN: Danek 6, Leonard 2, Wade 9, Spasojevic 12, SKURDAUSKAS 17. Cs: Sturm, Moschny, N'Diaye 2, Stadelmann, Blazevic
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–4. 7. p.: 8–4. 13. p.: 15–11. 19. p.: 27–18. 26. p.: 40–24. 28. p.: 47–26. 35. p.: 62–38. 40. p.: 70–46.

TAMPERE (FINN)–SZOLNOKI OLAJ KK 77–69 (22–18, 16–16, 24–14, 15–21)
Tampere, 1800 néző. V: Barth (német), Herbertsson (izlandi), Serhatlic (svéd)
TAMPERE: Lehto 20/6, A Williams 18/9, D. Williams 13, Ahvenniemi 3, Nikkilä 6. Cs: Bailey 17, Niemi, Mattila. Edző: Pieti Poikola
SZOLNOK: Trotter 19/9, Djeraszimovics 15, Soós 9/9, Nikolov 5, Báder 14. Cs: Tuljkovics 2, Fodor M. 5/3, Trepák. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–3, 5. p.: 6-10, 9. p.: 19-14, 12. p.: 27–18, 17. p.: 30-26, 22. p.: 40–40, 25. p.: 51-40. 28. p.: 58–45. 32. p.: 64–52. 34. p.: 71–52. 36. p.: 76–56
Kipontozódott: Fodor M. (36. p.), Soós (37. p.)
Pór Péter: – Harminc-harmincöt percig a finneké volt a mérkőzés. Inkább a támadójátékunkkal voltak gondok, gyakran megakadt a játékunk, sokat dobtunk távolról, de pontatlanul. Az utolsó percek agresszív védekezésének is köszönhetően gyors pontokat szereztünk, így a visszavágón ledolgozhatónak tűnik a hátrányunk.