Az FTC a Tisza-partján lepte meg a Szegedet

2010.10.16. 20:52
A Szeged heti mérlege: egy nyertes és egy vesztes rangadó<br /> hazai pályán (Fotó: Mirkó István – NS-archív)
Az &eacute;lvonalbeli női kos&aacute;rlabda-bajnoks&aacute;g alapszakasz&aacute;nak 7. fordul&oacute;j&aacute;ban a Nanette-FTC Szegeden nyert kilenc ponttal. A P&eacute;cs 2010 a BSE vend&eacute;gek&eacute;nt győz&ouml;tt, a bajnoki c&iacute;mv&eacute;dő 109 pontot dobott.

A Tisza-partiak a hét közben hazai pályán hosszabbításos rangadót nyertek a Sopron ellen. Ezúttal rangadót buktak el az újonc, de jó erőkből álló Ferencvárossal szemben.

Kiegyenlített mérkőzésen az utolsó negyed döntött, a Szeged öt győztes mérkőzés után első vereségét szenvedte el. A zöld-fehérek negyedszer nyertek a szezonban. Az FTC a Sopron, majd a Pécs ellen elveszített mérkőzéssel kezdett, azóta viszont töretlen és veretlen.

A Pécs az esélyeknek megfelelően esélyt sem adott a BSE-nek, még idegenben sem. A vendégek a két középső negyedben összesen 66 pontot szereztek, ami a női mezőnyben önmagában elég lehet egy győzelemre.

A Cegléd a félidőben csak 18 pontot tudott szerezni a Győr ellen, így aligha csodálkozhatott, hogy 26 pontos hátrányba került. A vendégek a harmadik felvonásra összekapták ugyan magukat – egy felvonás alatt több pontot szereztek, mint a további háromban összesen –, de a záró részre szétestek.

A Győr ötödik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, és így továbbra is hibátlan, a Cegléd a hatodik mérkőzését elveszítve továbbra is nyeretlen.

A ZTE hazai környezetben biztosan nyert a BEAC ellen. Az első negyed végén még csak két pont volt a vendéglátók előnye, de a második felvonásban tízet tettek hozzá.

A ZTE harmadszor nyert a szezonban, a BEAC hatodszor kapott ki.

NŐI KOSÁRLABDA, ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
SEAT-LAMI-VÉD GYŐR–CEGLÉD EKK95–48 (25–12, 19–6, 18–26, 33–4)
Győr, 200 néző. V: Forrai, Németh A.
GYŐR: Semsei 2, CARSON 15, VIDA 9/3, Kublina 12, OLAJUWON 16. Cs: ŐRI 12/3, Djelmis 10, Englert 2, Nagy D. 2, Horváth Zs. 2, KOVÁCS K. 13. Edző: Tapodi Péter
CEGLÉD: DOBROWOLSKA 12/6, Baksa 7, Szabó B. 13, Orbán 6, Rajnai 4. Cs: Józan, Kiss A. 2, Nagy N., Danóczy 2, Filipowicz 2. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–8. 15. p.: 31–14. 25. p.: 56–28. 35. p.: 80–44
Tapodi Péter: – Nagy kérdés, hogy ha az első, a második és a negyedik negyedben így tudtunk védekezni, mégis mi a szöszt csináltunk a harmadik tíz percben…
Mészárosné Kovács Andrea: – Gratulálok a győrieknek a győzelemhez, csapatomnak meg a harmadik negyed eredményéhez.

ZTE NKK–BEAC-ÚJBUDA 69–54 (17–15, 20–10, 20–14, 12–15)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Tóth K., Benedek
ZALAEGERSZEG: SZALAY 8, BUKOVSZKI 10, Sonyák 10, SZÉLESY 18, CZUKOR 17. Cs: Ambrus 2, Hersics 4, Mester. Edző: Gáll Tamás
BEAC: Szász, Csicsai 4, Zsámár 4, Kárász 10, Bagi 1. Cs: KATONA SZ. 15, Katona Zs. 5/3, Gróf, Guti 6/3, Szamosi 6, Horváth Sz., Várhalmy 3. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–5. 15. p.: 27–25. 25. p.: 49–29. 35. p.: 65–50
Kipontozódott: Ambrus (34. p.)
Gáll Tamás: – Csak a hideg tartotta ébren a közönséget és a játékosokat, a győzelmen kívül nem tudok semminek örülni.
Balogh Judit: – A héten több meccsünk volt, mint edzésünk, biztos profitálunk belőle.

BSE-FCSM–PÉCS 2010 61–109 (12–23, 13–35, 19–31, 17–20)
Városmajor, 200 néző. V: Bognár T., Surányi
BSE: Orsó 7/3, Pusztai 2, Süle 10, TIBA 10, Górácz 5. Cs: Hegedűs M. 8, KÁNTOR 14/3, Miháczi, Karlócai 5/3. Edző: Varga Mátyás
PÉCS: IVÁNYI 1, QUIGLEY 16/9, GRIFFIN 11, NAGY-BUJDOSÓ 15/3, KRNJIC 21. Cs: TURÓCZI 15, Sarok 10/3, Raksányi 11/6, Czirják, Szabó Flóra 6, Csutorás 3. Edző: Zseljko Dokic
Kipontozódott:  Hegedűs M. (24. p.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–9. 8. p.: 6–18. 13. p.: 18–35. 17. p.: 20–55. 24. p.: 32–72. 28. p.: 42–79. 35. p.: 56–99
Varga Mátyás: – Gratulálok az ellenfélnek! A két csapat között, ez a realitás.
Zseljko Dokic: – Látványos kosárlabdát játszottunk ma, de gratulálok a fiatal BSE-nek is. A mai találkozóval befejeztük az „alapozó” szakaszt. Hétfőtől készülünk az Euroliga mérkőzésekre.

SZEVIÉP-SZEGED–NANETTE-FTC 67–76 (27–22, 13–19, 15–16, 12–19)
Szeged, 200 néző. V: Márton L., Maár
SZEGED: Németh B. 13/9, LACZI 18, Rasheed 5/3, Fejes 11, Keller 2. Cs: Farkasinszki 8, Laklóth 7/3, Lengyel, Roglics 3. Edző: Bencze Tamás
FTC: DARIDA 15/3, Ruják 12/3, SZLIMÁK 18/6, HEGEDŰS R. 20/3, Russai 7. Cs: Reiner, Kováts N., Varda, Fülöp 4. Edző: Farkas Sándor
Kipontozódott: Fejes (37. p.)
Bencze Tamás: – Ellenfelünk ráérzett, hogy a szerdai, Sopron elleni győzelmünk után a fáradt Szeged ellen van keresnivalója. Gratulálok ellenfelünknek, mert kulturáltan kosárlabdázva, a kritikus pillanatokban rendre jó döntéseket hozva szerezte meg a győzelmet. Ugyanakkor csapatomat sem tudom elmarasztalni, mert az utolsó dudaszóig küzdött veretlensége megőrzéséért.
Farkas Sándor: – A Szeged megverte a Sopront, mi megvertük a Szegedet. Lehet, hogy egész jó kis csapat leszünk?

1. Pécs 2010 6 6 564–326 1.000
  2. SEAT Lami Véd Győr 5 5 415–274 1.000
  3. MKB-Euroleasing Sopron 6 5 1 493–388 0.917
  4. Szeviép-Szeged 6 5 1 492–410 0.917
  5. Bajai NKK 3 2 1 213–202 0.833
  6. Nanette-FTC 6 4 2 402–394 0.833
  7. Szolnoki NKK 5 3 2 352–378 0.800