Az Albacomp kiütéssel nyert Körmenden

2012.02.17. 19:42
El-Amin tarthatatlannak bizonyult (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A férfi kosárlabda NB I 19. fordulójának rangadóján az Albacomp a 30 pontig jutó Muhammad El-Amin vezetésével nagyon simán, 95–71-re legyőzte idegenben a Körmendet.

A bajnokság egyik legjobb támadóalakulata, a 2. helyen álló Körmend fogadta a toronymagasan legjobb védelemmel rendelkező, 4. pozícióban helyezkedő Albacompot.

A találkozó nagyjából az első negyed feléig számított szorosnak, Rashad Bell zsákolása (6–7) után azonban az egészen parádésan játszó, már a félidő során 17 pontig jutó Muhammad El-Amin és Wayne Chism triplájával elkezdte az elszakadást a két együttes őszi mérkőzését megnyerő (72–69) Albacomp (8–13), amely után már az első negyedben 10 fölé nőtt a különbség (10–22), és a félidőre 51–36-os fehérvári előnnyel vonultak a csapatok.

A körmendiek a második félidőben sem tudtak jelentősebb ellenállást kifejteni, El-Amin továbbra is tarthatatlan volt, a 28. percben már 30 pontnál tartott egy óriási hármas és egy szép betöréses dupla után (a kétpontosokat továbbra is hibátlanul dobta eddig!) így már 28 ponttal vezetett a vendégcsapat (46–74).

Supola második triplája után a harmadik negyed végéhez közeledve már a 30-as határt is átlépte a különbség (47–79), így a záró 10 perc előtt nem az volt a kérdés, hogy 16. sikerét megszerzi-e a hazai csapat, hanem, hogy sikerül-e elkerülnie az óriási zakót.

A 33. percig 50 ponton ragadó körmendiek ekkorra már 37 pontos hátrányban voltak, és bár a hátralévő időben még kozmetikáztak valamelyest a triplazáporral próbálkozó vendéglátók, ezzel együtt 24 pontos, kiütéses vereséget szenvedtek.

Mestermérleg később.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FORTRESS LAMI-VÉD KÖRMEND–ALBACOMP FEHÉRVÁR 71–95 (13–22, 23–29, 14–28, 21–16)
Körmend, 1740 néző. V: Cziffra, Papp, Ádám
KÖRMEND: Mladenovics 10/3, Ferencz 9/9, Powell, Bell 25/3, Townes 7. Csere: Fodor G., Cseh 10/6, Ruják 10/6
ALBACOMP: Simon B. 11/3, El-Amin 30/15, Hollis 21/6, Keller Á. 8, Chism 15/3. Csere: Supola 6/6, Hendlein 4, Bódi
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–7. 8. p.: 8–15. 10. p.: 10–22. 14. p.: 18–32. 16. p.: 25–41. 24. p.: 38–62. 29. p.: 47–79. 33. p.: 50–87. 35. p.: 56–91. 39. p.: 60–95.
Sabáli Balázs: – Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után. Az első negyedtől El-Amin adott egy olyan alapot az Albacompnak, amitől szinte hiba nélkül tudtak támadni és dobni. A harmadik negyedben teljesen szétestünk, mentálisan is. Szomorú, hogy így kellett ezt a mérkőzést befejezni. Bár a végén kozmetikáztuk az eredményt, de ez nem volt méltó a körmendi színekhez. Elnézést kérünk mindenkitől!
Dzunics Braniszlav: – Ez egy olyan mérkőzés volt, ahol nekünk minden sikerült. A jó védekezésünkkel megnehezítettük a Körmend pontszerzését, míg nálunk támadásban sokan extra teljesítményt nyújtottak.