Az Albacomp kikapott Körmenden, élen a Szolnok

2011.03.23. 20:31
Hanga Ádámot (jobbra) és az Albacompot megállította a Körmend (Fotó: Fuszek Gábor)
A Körmend hazai pályán 80–68-ra nyert a listavezető Albacomp ellen a férfi kosárlabda NB I 24. fordulójában. A fehérváriak ezzel elveszítették vezető helyüket, amelyet a ZTE ellen 36 ponttal nyerő Szolnoknak „adtak át”.

Az ágyéksérüléssel bajlódó Tony Crocker vállalni tudta a játékot a Körmenden vendégeskedő Albacompban, a beteg Simon Balázs viszont nem. A listavezető fehérváriak csapatkapitányuk nélkül is sokáig vezettek, de a nagyszünetben már a Körmendnél volt az előny.

A hárompontos vonalon túlról bátran próbálkozó hazaiak a folytatásban sem engedték ki kezükből az irányítást, bár elhúzni tudtak.

A hajrába elsősorban Ruják András remeklésének köszönhetően érkeztek hatpontos előnnyel, ám az utolsó percek körmendi hőse már Rashad Bell volt, aki egymás után négy hazai kosarat jegyzett. Az utolsó percben még egy kisebb csetepaté „színesítette" a találkozót, ám a lényegen ez sem változtatott: a Körmend 80–68-ra legyőzte az Albacompot, amelynek ez a vereség könnyen lehet, hogy az alapszakasz-elsőségébe kerül.

A bajnoki címvédő Zalaegerszegnek a tisztes helytállás lehetett a célja Szolnokon. Ez nem igazán jött össze a zalaiaknak, ugyanis 36 pontttal, 87–51-re kaptak ki. Az Olaj játékosai tíz triplát süllyesztettek el a vendégek gyűrűjében, a 19 pontig jutó Veljko Budimir egymaga négyet. A Szolnok ezzel jobb egymás elleni eredményének köszönhetően megelőzte az Albacompot, és ha megnyeri utolsó két meccsét is (az Atomerőmű és a Szedeák ellen), akkor az élen fejezi be az alapszakaszt.

A Falco paksi vendégjátéka hasonlóan egyoldalú küzdelmet hozott, az Atomerőmű a hibázni szinte képtelen, 12 mezőnydobásából 10-et sikerrel kivitelező Körtélyesi Gergely vezetésével 91–62-re diadalmaskodott.

A rájátszásért harcoló Sopron szerdai sikerével beérhette volna a nyolcadik helyen álló Pécset, ám a baranyaiaknak besegített a Szeged. Molnár András remekül játszott korábbi klubja ellen, és a nagyszünetben még úgy tűnt, hogy győzelemhez segíti a Sopront, amely 16 ponttal vezetett két negyed után. Végül azonban az ifjabbik Molnár testvér, Miklós örülhetett, mivel a Szedeák fordított, és 96–84-re győzött.

A Debrecen–Kecskemét találkozón igencsak forrt a levegő, a harmadik negyedben öt percig állt a játék az összeverekedő játékosok miatt, akiket a biztonsági emberek választottak szét. A vendégek 99–77-re nyertek, de a Debrecen megóvja a mérkőzést, mivel a harmadik negyedben egy csetepaté végén Kevin Langford és Ivan Siriscevic a kiállítás sorsára jutott, míg a reklamáló Mika Turunen technikait kapott, így két kecskeméti büntetővel folytatódott a meccs. A Factum vezetői szerint azonban ekkor hibáztak a játékvezetők, úgy gondolják, hogy előbb debreceni büntetőket kellett volna dobni, majd ezután következhettek volna a technikai hibáért megítélt dobások.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
24. FORDULÓ
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–ALBACOMP 80–68 (19–23, 22–16, 18–17, 21–12)
Körmend, 2000 néző. V: Forrai, Kapitány, Farkas G.
KÖRMEND: RUJÁK 19/15. Németh 8/6, FERENCZ 9/9, BELL 24/3, DIES 13. Csere: Dávid G. 1, Trummer, Hegedűs 3/3, Boldizsár 3/3
ALBACOMP: Hanga 11/3, CROCKER 17/3, Hollis 8, Keller Á. 7, JONES 17. Csere: Madár 3/3, Hendlein 4, Bódi 1,
Kipontozódott: Dávid G. (34.),
Kiállítva: Németh (40.), Crocker (40.)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–10. 8. p.: 14–18. 13. p.: 21–29. 17. p.: 31–31. 22. p.: 41–45. 28. p.: 55–51. 32. p.: 64–58. 35. perc: 66–61. 37. p.: 70–63. 39. p.: 72–69. 39. p.: –
Sabáli Balázs, a Körmend edzője: – Érzelmektől túlfűtött igazi rangadót tudtunk nyerni, aminek a kulcsa az igazi csapatmunkában rejlett. Remek volt a védekezésünk. Az Albacomp is mindent megtett a sikerért, talán a jobb távoli dobásaink döntöttek.
Dzunics Braniszlav, az Albacomp edzője: – Azt hiszem, hogy végig méltó ellenfelei voltunk a Körmendnek, de a végjátékban nem bírtunk a hazaiakkal, akik kihasználták igazi erősségüket, a külső játékot.

SZOLNOKI OLAJ KK–ZALAKERÁMIA-ZTE 87–51 (24–11, 14–10, 27–15, 22–15)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Földházi T., Kiss L., Márton L.
OLAJ KK: TROTTER 16/6, Fodor M. 7/3, Horváth Á. 3/3, Grebenár 10, Báder 7. Csere: BUDIMIR 19/12, VESZTERGOM 2, Trepák 11/3, Szabó P. 7/3, Nagy B. 5, Szögi. Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Dragan Alekszics.
ZTE: VERTETICS 7/3, Baki 6, Kámán 8/6, Gáspár 8, Tóth Á. 7. Csere: Tóth G. 4, Kinter 5, Délity 3/3, Bödör 3. Edző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2, 8. p.: 20–11, 14. p.: 30–13, 18. p.: 35–19, 24. p.: 50–29, 28. p.: 65–33, 35. p.: 77–45, 38. p.: 84–49.
Pór Péter: – Egy jól küzdő Zalaegerszeget sikerült legyőznünk. Mindkét csapat sokat tudott rotálni, és készülni a szombati mérkőzésre.
Völgyi Péter: – Küzdelmes mérkőzésen a tartalékos Szolnoknak sem tudtuk megnehezíteni a dolgát.
DÉL-KONSTRUKT SZEDEÁK–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SOPRONI KC 96–84 (22–26, 16–28, 26–14, 32–16)
Szeged, 1000 néző. V: Ádám J., Király, Vétek
SZEGED: DRAHOS 22/9, RUBIN 19/3, Molnár M. 10, DUKICS 22/6, McKenzie 2. Cs: TANÁCS 15/3, Nyilas 4, Vida 2, Kiss Zs. Edző: Fodor Péter
SOPRON: Kelley 18/6, Jarvis 8/6, MOLNÁR A. 20/3, Szabó Zs. 11/9, Townes 16. Cs: Helmeczi, Keresztes 3, Gombás 1, Pojbics 7/3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–11. 8. p.: 18–21. 14. p.: 33–31. 17. p.: 33–43. 22. p.: 46–54. 26. p.: 56–60. 29. p.: 64–65. 33. p.: 69–68. 36. p.: 76–72. 38. p.: 82–76
Kipontozódott: Szabó Zs. (40. p.)
Fodor Péter: – Meghajlok a fiúk nagyszünet utáni teljesítménye előtt, köszönet lelkes szurkolóinknak.
Meszlényi Róbert: – A második félidőben szégyenteljesen játszottunk, sokba kerülhet nekünk ez a könnyelműség.

ATOMERŐMŰ SE–FALCO KC 91–62 (24–13, 24–14, 15–13, 28–22)

Paks, 900 néző. V: Valovics, Győrffy, Török R.
Atomerőmű: Kovács Á. 6, HODGES 10/6, Vojvoda 8/3, I. JOHNSON 12/3, Sales 7. Csere: Pavlík 10/3, KÖRTÉLYESI 23/3, TÓTH P. 10/6, Faragó 5/3, Horti. Edző: Horváth Imre
Falco KC: Kálmán L. 7, DOYNE 14, Simon L. 2, Gosa 11/3, Aliakszejev 8. Csere: Pankár, Szanati 2, Borszéki 3/3, Will 2, Harazin 4, Hajmásy 9/6. Edző: Bencze Tamás.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–7. 15. p.: 31–17. 25. p.: 52–34. 35. p.: 78–54.
Horváth Imre: – Egy remek első félidőt produkáltunk, ez megadta az alapot a folytatáshoz. A harmadik negyedben volt egy kis megingásunk, de összességében megérdemelten nyertünk.
Bencze Tamás: – Úgy érzem, hogy felkészültünk a mérkőzésre, viszont a Paks nagyon jó napot fogott ki. Erre a kiváló dobószázalékra rosszul reagáltunk, egyéni játékkal próbáltunk meg visszajönni a meccsbe. Ma ez a különbség megvolt, de nem ez a realitás.
KONECRANES-SALGÓTARJÁN–KAPOSVÁRI KK 89–99 (19–36, 23–15, 22–20, 25–28)
Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 800 néző. V: Pálla, Szilas, Jurák
SALGÓTARJÁN: RODGERS 9/3, Sebők 2, HARTVICH 35/12, Koma 10, UKEAGU 13. Cs: Mays 14/9, Kocsis 6/6, Kiss K. Edző: Kovács Nándor
KAPOSVÁR: WILSON 17/9, Medve 5/3, SOÓS 22/6, WERNER 24/3, CUNNINGHAM 21. Cs: Kutasi 6/3, Fülöp 4, Kováts R. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–4. 7. p.: 12–26. 13. p.: 23–42. 18. p.: 38–47. 23. p.: 46–55. 26. p.: 55–61. 34. p.: 73–81. 38. p.: 86–92
Kipontozódott: Medve (33. p.), Cunningham (39. p.), Fülöp (40. p.)
Kovács Nándor: – Későn vettük fel a mérkőzés ritmusát, így ismét tetemes hátrányba kerültünk, és bár sikerült felzárkóznunk, ismét nem csak rajtunk múlt, hogy nem tudtunk fordítani.
Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatomnak, mert komolyan vették a mérkőzést, és a nehéz helyzetünk ellenére a fontos pillanatokban mindenkinek helyén volt a szíve, és így biztosan nyertük meg ezt a fontos találkozót.
FACTUM SPORT DEBRECEN–T.O. M. CONTROLL-KECSKEMÉT 77–99 (19–27, 26–23, 15–28, 17–21)
Debrecen, 300 néző. V: Hegedűs T., Bognár T., Jakab L.
DEBRFECEN: Boros 2, Kaluha 8/6, Mondzinger, MEKONGO 28/9, LANGFORD 24/9. Csere: Singletary 11/3, Tóth G. 2, Varga Á., 2, Kovács I., Vas V. Edző: Mika Turunen
KECSKEMÉT: WITTMANN 22/3, DÉNES 12/6, Siriscevic 7/6, Cseh 6, Bencze Z. 4. Csere: CSORVÁSI 12, LAGRANGE 17/12, Orsulic 11/3, Lakatos P 7/3, Szabó T., Csabay 1, Pongó. Edző: Sztojan Ivkovics.
Az eredmény alakulása. 5. p: 8–7. 8. p.: 13–21. 11. p.: 19–29. 15. p: 30–42. 22. p.: 48–50. 24. p.: 48–58. 34. p.: 60–87.
Kipontozódott: Kaluha (36.)
Kiállítva: Langford (23.), Siriscevic (23.)
Mika Turunen: – Az első két negyedben jól játszottunk, a harmadik periódus elején azonban a játékvezetők tévedtek Langford kiállításánál, s én is ok nélkül kaptam technikait, ez pedig meghatározta a mérkőzés kimenetelét.
Sztojan Ivkovics: – Féltünk a debreceniek kamikaze-játékától, de szerencsére megúsztuk. Büszke vagyok a csapatomra, azt azonban nem értem, hogy az ellenfél edzője, miért nem fog kezet a meccs végén!