Adria-liga: az Olaj újra kiváló hajrájával kerekedett felül

2015.02.07. 19:36
A férfi kosárlabda Adria-liga 21. fordulójában a Szolnoki Olaj a 20 pontig jutó Vojvoda Dávid vezérletével 88–77-re legyőzte a szerb Mega Lekszet.

A két csapat előző mérkőzése elképesztő szolnoki hajrát hozott, hiába vezetett bő három perccel a vége előtt 80–76-ra a szerb csapat, a Szolnok végül 85–80-ra nyert Szávaszentdemeteren (Sremska Mitrovica).A két csapat előző mérkőzése elképesztő szolnoki hajrát hozott, hiába vezetett bő három perccel a vége előtt 80–76-ra a szerb csapat, a Szolnok végül 85–80-ra nyert Szávaszentdemeteren (Sremska Mitrovica).

Ezúttal sem lehetett sima mérkőzésre számítani a 9–11-es és 8–12-es mérleggel álló csapatok csatáján. Bár Gipson triplája után a negyedik percben 10–5-nél elszakadni látszott az Olaj, pillanatokkal később Miljenovics hárompontosa után már 12–14-et mutatott az eredményjelző.

Rendkívül hullámzóan indult az összecsapás, hiszen a szolnokiak 20–17-re fordítottak, majd nem sokkal később már 20–24 volt az állás, hogy aztán Gipson újabb triplája már 34–24-es hazai előnyt jelentsen.

Jones büntetői után a 17. percben már tizenegy ponttal vezetett a magyar csapat (45–34), de ez sem törte meg a vendégeket, és a félidő utolsó minutumában egy 13–0-s szériával fordítottak (45–47).

A Szolnok újabb fordítása után a négy-öt pontos előnyt egészen a 28. percig tartotta, 62–57-ről pedig ismét fordított a Mega Leksz (62–64). 70–70 után sokáig egyik csapat sem talált be, a 27 pontig jutó Jokics triplája (70–73) után Milosevics vezérletével érkezett egy 10–0-s szolnoki periódus (80–73), Lee hárompontosával pedig már 86–74-re vezetett az Olaj, és végül 88–77-re nyert.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
21. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–KK MEGA LEKSZ (szerb) 88–77 (22–24, 27–23, 15–17, 24–13)
Szolnok, 1150 néző. V: Obradovic, Bjedic, (bosnyákok), Vovkati (horvát)
SZOLNOK: GIBSON 18/12, VOJVODA 20/12, Milosevics 8, Lee 9/9, KELLER 11/3. Csere: Báder 2, L. JONES 18/6, Rakics 2. Edző: Dragan Alekszics
MEGA LEKSZ: MILJENOVICS 12/6, ZAGORAC 15/3, KESELJ 6, Nikolics 2, JOKICS 27/12. Csere: Krstics3/3, Jaramaz5/3, Veljkovics, Simovics, Djokovics 7/3. Edző: Dejan Milojevics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–5. 8. p.: 20–19. 14. p.: 41–32. 18. p.: 45–45. 24. p.: 55–51. 28. p.: 62–60. 34. p.: 70–70. 38. p.: 83–74
Kipontozódott: Vojvoda (39. p.)
Dragan Alekszics:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésünk lesz, mert Marko Brkics és Somogyi Gergely betegség miatt hiányoztak a rotációból, ráadásul a Mega jó csapat. Szerencsére nemcsak ők, hanem mi is nagyon jól dobtunk, a végére pedig megtaláltuk a játékunkat.
Dejan Milojevics: – Jól játszott a szolnoki csapat, mi tartottuk vele a lépést sokáig, ám a hajrában nem voltunk elég kemények és pontosak, és a végén a hazaiak jobban koncentráltak, amivel megnyerték a meccset.