Adria-liga: óriási hajrával nyert idegenben a Szolnok

2014.11.16. 18:41
A piros mezes szolnokiak megkeserítették Nenad Miljenovics és társai dolgát (Fotó: Mega Vizura/Jovan Azdejkovics)
A Szolnoki Olaj nagyszerű hajrával 85–80-ra győzött a szerb Mega Vizura vendégeként Szávaszentdemeteren (Sremska Mitrovica) a férfi kosárlabda Adria-liga 8. fordulójának vasárnapi játéknapján. A szolnokiaknak két vereség után ez az első idegenbeli győzelmük a mostani kiírásban.

Bő három perccel a befejezés előtt még a szerbiai csapat vezetett 80–76-ra, csakhogy a továbbiakban egyszer sem került a labda a szolnoki kosárba. A magyar csapat felzárkózását Lazeric Jones duplája indította, majd következett Marko Brkics egy-egy duplával, triplával és büntetővel – a 80–85-ös végeredményt Lóránt Péter sikeres szabaddobása alakította ki.

Bár a mérkőzés első kosarat a hazai csapat szerezte, a Szolnok gyorsan fordított, és az első negyed hajrájában, Sztrahinja Milosevics duplája után már 19–10-re vezetett. Sokáig a második tíz percben sem változott a meccs képe, Báder Márton közelije és Marko Brkics hármasa után már 13-mal állt jobban a pontosabban dobó, jobban védekező magyar csapat.

Aztán 17–31-nél mintha bedeszkázták volna a hazai gyűrűt: két percig csak a Mega Vizura játékosai dobtak kosarat (9–0) – Andrija Bojics nagy percei voltak ezek –, a meccs kiegyenlítettebbé vált, és Rade Zagorac duplájával átvette a vezetést a Mega Vizura. A hazai csapat elhúzni ugyan nem tudott, de szinte mindig előrébb járt néhány ponttal – mígnem aztán jött az a bizonyos meccsdöntő szolnoki roham az utolsó három percben.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
KK MEGA VIZURA (szerb)–SZOLNOKI OLAJ 80–85 (13–19, 24–21, 26–22, 17–23)
Szremszka Mitrovica, 1300
néző. V: Radovic (horvát), Jersan, Vuckovic (szlovének
MEGA VIZURA: Miljenovics 17/6, Zagorac 15/9, Keselj 15/6, Bojics 8, Jokics 11/3. Csere: Marelja 11, Jaramaz 3/3, Krsztics, Cantekin
SZOLNOK: Petty, Vojvoda 14/3, Szinovec 6, Lóránt 18/9, Keller 5. Csere: Jones 9/3, Milosevics 12/6, Báder 3, Brkics 18/15
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 7. p.: 8–14. 9. p.: 8–17. 12. p.: 15–25. 14. p.: 17–31. 19. p.: 31–35. 20. p.: 37–40. 24. p.: 44-45. 26.p.: 52–51. 30. p.: 63–62. 34. p.: 71–71. 36. p.: 78–73. 38. p.: 80–83