A Szolnoki Olaj simán győzött az izraeliek ellen

2013.02.19. 20:52
Báderék simán nyertek (Fotó: Grnák László)
A Szolnoki Olaj magabiztosan, 81–66-ra győzött az izraeli Hapoel Holon ellen hazai pályán a férfi kosárlabda EuroChallenge J-csoportjának ötödik fordulójában.

A Szolnok Tel-Avivban 77–72-re legyőzte a Hapoel Holont, így az Olaj jó esélyekkel készült az izraeli csapat ellen, és a magyar együttes számára egyébként is kötelező volt a győzelem a továbbjutás szempontjából az utolsó előtti fordulóban.

Báder Mártonék ennek megfelelően kezdték a hazai összecsapást: már az első negyedben megnyugtató előnyre tettek szert. Szead Sehovics, James Florence és Báder vezetésével 15 ponttal is vezettek az első játékrészben (24–9), és végül 28–16-os előnnyel mehettek a szünetre.

A második negyed is hasonló küzdelmet hozott: a magyar együttes magabiztosan játszott, míg a vendégek nemhogy nem tudtak visszakapaszkodni, még nagyobb hátrányt halmoztak fel a félidőre (44–23).

A nagyszünet után sem lassított az Olaj. Sehovics a duplákat, Florence a hárompontosokat dobálta, így a vendégeknek esélyük sem volt rá, hogy megközelítsék a házigazdát, a szolnokiak 26 pontos előnnyel várhatták az utolsó negyedet (68–42).

A záró játékrészben a Hapoel Holon kissé felzárkózott, de az Olaj a hajrában a 20 ponttal záró Florence vezetésével simán nyert 81–66-ra.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE, J-CSOPORT, 5. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–HAPOELHOLON(izraeli) 81–66 (28–16, 16–7, 24–19, 13–24)

Szolnok, 1400
néző. Vezette:Brziak (szlovák), Fritz (német), Kaszelik (osztrák)
SZOLNOK:
FLORENCE 20/18, Németh I. 4, SEHOVICS 13/3, SZABÓ M. 9, Báder 11. Csere: GAY 8, Horváth Á., Simon B. 7, Fodor M. 3/3, Trepák 6/6, Mándoki, Csaba
HAPOEL HOLON: Rosen 6/3, Waters 5, Dyson 6, HILL 18, HASSELL 24. Csere: Harrush 7/3, Elias-Pour
Az eredmény alakulása. 4. perc:11–4.7. p.:22–9.9.p.:26–11.12. p.:31–16.13. p.: 36–17.17. p.:41–21.22. p.:46–23.27. p.:59–32.31. p.:68–52.35. p.:69–58.37. p.:77–62.
Nenad Asceric:
– Harminc percen át jól kosárlabdáztunk, a nagy előnyünk birtokában azonban elvesztettük a koncentrációnkat. A zárónegyed elején sok pontot kaptunk és a lepattanókat is a vendégek szerezték meg. Nagyon nem tetszett, ahogy ebben az időszakban játszottunk.
Dan Samir
: – A Szolnok remek csapat, ezt már nálunk, Tel-Avivban is bebizonyította. Kétség sem férhetett a hazaiak győzelméhez. Csapatom nehéz helyzetben van a bajnokságban is, sajnos ezen a mérkőzésen is sok hibával játszottunk. A befejező negyedben voltak biztató pillanataink.