A Szolnok otthon lett kupagyőztes

2012.04.09. 20:27
Trotter (11) 26 ponttal zárta a mérkőzést (Fotók: Fuszek Gábor)
A Szolnoki Olaj hazai pályán nyerte meg a Magyar Kupát, miután a döntőben 10 pontos különbséggel, 85–75-re legyőzte az Atomerőmű együttesét. A harmadik hely a Körmendé.

Villámkezdést produkált a Szolnok, Julian Mills, Hriszto Nikolov és Obie Trotter is egy triplával terhelte meg a paksiak kosarát, Vojvoda Dávid csak 11–0 után érte el az első tolnai pontokat, igaz, ő is egy triplával kezdett.

Az Atomerőmű azonban összekapta magát, már az első negyed végére egypontos előnybe került (19–20), majd a második játékrészben hatpontos előnyhöz jutott. Abban hogy a nagyszünetre végül 43–43-as döntetlent mutatott az eredményjelző, oroszlánrésze volt Trotternek, aki már ekkor 22 pontnál járt.

A harmadik negyed egyértelműen a Szolnoké volt, Brandon Gay két triplával is megörvendeztette a hazai szurkolókat, majd egy közeli dobása már tizenöt pontos Olaj-előnyt eredményezett (67–52). Az utolsó harmadra 69–60-nal fordultak a csapatok.

Az Atom számára innen már nem volt visszaút, a Szolnok negyedszer hódította el a Magyar Kupát.

A bronzmeccsen az Alba kezdett jobban, a hatodik percben már a Körmendnél volt az előny, és az első negyedet végül hárompontos különbséggel meg is nyerte.

A második játékrészben azonban egy kis rövidzárlat keletkezett a vasiaknál, emiatt a fehérváriak már nyolc ponttal is vezettek, végül hatpontos előnnyel vonultak nagyszünetre.

Wayne Chism kétpontosával már 46–34-es vezetésre is szert tett az Albacomp, de a Körmend visszakapaszkodott, és Németh triplájával már csak egy pont volt a különbség. A végjátékban már a körmendiek tettek szert ötpontos előnyre. Muhammad El-Amin hárompontosával ugyan visszakapaszkodott kettőre az utolsó másodpercekben az Alba, de fordítani már nem tudott.

ISMÉT A SZOLNOKÉ A KUPAARANY
TÚLÁRADÓ BOLDOGSÁG SZOLNOKON

A Szolnok hazai pályán ünnepelhetett

FÉRFI KOSÁRLABDA MK
DÖNTŐ
SZOLNOKI OLAJ KK–ATOMERŐMŰ SE 85–75 (19–20, 24–23, 26–17, 16–15)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. V: Cziffra, Pálla, Győrffy
Az eredmény alakulása. 2. p.: 9-0. 4. p.: 11-7. 8. p.: 19-18. 10. p.: 19-20. 12. p.: 19-24. 15. p.: 29-33. 19. p.: 41-41. 25. p.: 54-49. 28. p.: 63-52. 30. p.: 69-60. 35. p.: 73-65. 37. p.: 75-72.
Kipontozódott: Kovács Ákos (38.), Frost (39.)
SZOLNOK: TROTTER 26/12, Mills 14/6, Horváth Á. 4, NIKOLOV 14/6, BÁDER 17. Csere: Trepák, Fodor M. 2, Gay 8/6, Soós
ATOMERŐMŰ: L. Williams 8, N. WILLIAMS 15/3, Vojvoda 9/3, Tóth Á. 6, Morgen 2. Csere: Frost 12, Körtélyesi 9, Kámán 3, Kovács Ákos 11
PÓR PÉTER, a Szolnok edzője: – Boldogok vagyunk, hogy sikerült a Magyar Kupa-elsőségünket megvédenünk. Az elődöntőben és a fináléban is a második félidőben tudtuk a magunk javára fordítani az összecsapást. A fiúk ismét óriási küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot, a szurkolóink ezúttal is csodálatosak voltak.
ENRIQUE GUTIÉRREZ, az Atomerőmű edzője: – A Szolnok volt a jobb csapat. Bár néha előfordul, hogy nem a jobb együttes győz - most ez megtörténhetett volna, csak valamiért nem hagyták. Sajnálom az utolsó két percet, az ilyen ítéletekre egyáltalán nincs szükség.
A 3. HELYÉRT
FORTRESS-LAMI VÉD KÖRMEND–ALBACOMP FEHÉRVÁR 77–75 (19–16, 13–22, 20–17, 25–20)
Szolnok, 1500 néző. V: Forrai, Török, Fodor
KÖRMEND: ENGLISH 11/3, Németh I. 9/6, Sonyák 2, BELL 14, TOWNES 16. Cs: Ferencz 5/3, Cseh 5/3, Mladenovics 11/9, Eilingsfeld 4.
ALBACOMP: Simon B. 5, EL-AMIN 17/6, Hollis 11, Hendlein 6, Keller Á. 3. Cs: Juhos, BÓDI 14/6, CHISM 15/3, Supola 4, Madár.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–5. 6. p.: 4–9. 7. p.: 10–9. 13. p.: 19–21. 18. p.: 27–33. 23. p.: 34–46. 27. p.: 49–50. 34. p.: 59–60. 38. p.: 70–69.
ZORAN MARTIC, a Körmend edzője: – Nagyon fontos mérkőzés volt, és nem elsősorban az eredmény miatt, hanem a mutatott játék okán, hogy meggyőződjünk róla, jó úton járunk.
DZUNICS BRANISZLAV, az Albacomp edzője: – Az elődöntőben olyan meccset játszottunk, amit meg is nyerhettünk volna. Elsősorban az okozta a nehézséget, hogy azt a vereséget mára valahogy feldolgozzuk. Nem ilyen hétvégét terveztünk.