A Szolnok fosztotta meg veretlenségétől a Körmendet

2010.10.30. 21:30
Az egyik bajnokesélyes csapatnak tartott Szolnok győzelméből Báder Márton (jobbra) is kivette a részét<br />(Fotó: Unger Tamás)
Az &eacute;lvonalbeli f&eacute;rfi kos&aacute;rlabda-bajnoks&aacute;g alapszakasz&aacute;ban, az &ouml;t&ouml;dik fordul&oacute; rangad&oacute;j&aacute;n a Szolnok t&iacute;z ponttal nyerni tudott K&ouml;rmenden. A h&aacute;zigazd&aacute;k n&eacute;gy győzelem ut&aacute;n első veres&eacute;g&uuml;ket szenvedt&eacute;k el a szezonban. A szolnokiak mellett t&ouml;bb vend&eacute;gcsapat is győzelemnek &ouml;r&uuml;lhetett: a Kecskem&eacute;t Szegeden, az Albacomp Pakson, a Sopron Salg&oacute;tarj&aacute;nban nyert. A j&aacute;t&eacute;knapon hazai siker&eacute;vel kakukktoj&aacute;snak tűnt a c&iacute;mv&eacute;dő ZTE, valamint a P&eacute;cs.

Körmenden a vendéglátók két negyeden át kézben tartották a találkozót, de már akkor sejteni lehetett, hogy a szorosan tapadó szolnokiakat nem könnyen rázzák le. Nem is sikerült, sőt utóbbiak a félidő után átvették a kezdeményezést. A hajrá így is izgalmasan alakult, de az idő szorításában a hátrányban lévő körmendiek pontatlanabbnak bizonyultak. A Szolnok negyedik sikerét könyvelhette el.

A harmadik győzelmét behúzó Sopron alaposan megkínlódott a továbbra is nyeretlen Salgótarján otthonában, hiszen a félidőben még a házigazdáknál volt az előny, ám a vendégek 34–12-re megnyerték a harmadik negyedet, ami nyugodt befejezést engedett nekik.

A Szeged hiába hajrázott, a Kecskemét tíz pontot is megőrzött a 47–28-as első félidőnek köszönhetően szerzett jelentős előnyéből. A házigazdák negyedszer kaptak ki, a vendégek negyedszer győztek.

Paksi győzelmével az Albacomp beérte az Atomerőműt, immár mindkét gárda 3/2-es mutatóval áll. A találkozón a paksiaknak végig futniuk kellett az eredmény és a vendégek után, így hiába lett övék a záró rész hat ponttal, nem tudtak nyerni.

A játéknap egyik kakukktojása a Pécs volt, amely vendéglátóként győzött. A szebb napokat is megélt kaposváriak negyedszer hajtottak fejet soros ellenfelük előtt. Pedig ezúttal három negyeden át méltó ellenfelek voltak, de a mínusz kilences első negyedbeli belépőjük döntőnek bizonyult.

A címvédő ZTE jó első félidőt követően a harmadikban picit bealudt a Nyíregyháza ellen, a vendégek a záró rész előtt átvették a vezetést. A felpaprikázott Zalaegerszeg azonban a 32–16-ra megnyert negyedik negyeddel végül biztossá tette győzelmét. A zalaiak tovább őrzik veretlenségüket, a nyírségiek harmadik vereségüket gyűjtötték be.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–SZOLNOKI OLAJ KK 70–80 (20–14, 20–23, 9–21, 21–22)
Körmend, 2500 néző. V: Földházi, Cziffra Cs., Török R.
KÖRMEND: RUJÁK A. 6/3, M. MOORE 20/3, FERENCZ 15/9, R. Bell 12/3, Dávid G. 8. Cs: Fodor G. 2, Németh I., B. Davis 4, Hegedűs G. 3/3, Boldizsár. Edző: Sabáli Balázs
SZOLNOK: TROTTER 19/3, HORVÁTH Á. 20/12, Budimir 9, I. CLARK 6, BÁDER 11. Cs: Trepák 8/3, Fodor M. 7/3. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–4. 8. p.: 15–8. 11. p.: 20–17. 14. p.: 30–19. 15. p.: 30–24. 16. p.: 34–24. 25. p.: 40–46. 29. p.: 44–55. 30. p.: 49–55. 31. p.: 49–61. 33. p.: 56–61. 34. p.: 56–64. 38. p.: 64–66.
Kipontozódott: Fodor M. (38. p.)
Sabáli Balázs: - Az első félidőben mi irányítottuk a játékot, de a végén felengedtük a Szolnokot. A második félidőben az Olaj védekezése ellen ritmustalanul, egyénieskedve játszottunk, amit az ellenfél kihasznált. Nagyobb odafigyeléssel megnyerhettük volna a mérkőzést.
Pór Péter: - Az első negyedben hibáztunk egy-két védekezési szituációban. Ennek korrigálása után, illetve a harmadik negyedbeli jó védekezésnek köszönhetően tudtunk fordítani és nyerni.

ATOMERŐMŰ SE–ALBACOMP 64–67 (13–19, 19–18, 9–13, 23–17)
Paks, 1100 néző. V: Benczur, Pálla, Kapitány
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 2, PAVLIK 23/12, Hodges 2, I. Johnson 9, SALES 22/3. Cs: Kovács Á. 2, Körtélyesi 2, Morgen 2. Edző: Horváth Imre
ALBACOMP: SIMON B. 11/3, HANGA 13/9, Hollis 7/3, Keller Á. 4, JONES 12. Cs: Crocker 11/3, Bódi 6/6, Antal, Madár 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. p.:  3–4. 4. p.: 9–4. 5. p.: 9–12. 8. p.: 11–17. 16. p.: 22–28. 17. p.: 29–30. 19. p.: 31–33. 22. p.: 32–44. 26. p.: 35–47. 30. p.: 39–50. 33. p.: 41–54. 36. p.: 49–61. 39. p.: 61–64.
Kipontozódott: Körtélyesi. (39. p.), Keller (39. p.), Pavlik (40. p.)
Horváth Imre: – Sajnos támadójátékban nyújtottunk ezúttal kevesebbet, nehezen tuduk feltörni az Albacomp jó védekezését. Dicséretes, hogy nagy hátrányban sem adtuk fel a meccset, és egy kis szerencsével akár nyerhettünk is volna.
Dzunics Braniszlav: – Bebizonyítottuk, hogy remek védekezéssel is képesek vagyunk megnyerni egy rangadót. Ennek igazából azért örülök, mert támadójátékunkban bizony van még mit javítanunk.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZI KK 90–75 (18–15, 24–15, 16–29, 32–16)
Zalaegerszeg, 1600 néző. V: Bodnár, Bognár, Benedek
ZTE: Vertetics 3/3, VOJVODA 22/18, Kámán 10/6, WILSON 13/3, TÓTH Á. 20. Cs: Gáspár 6, Baki, Tóth G. 6, WILLIAMS 10/3. Edző: Völgyi Péter
NYÍREGYHÁZA: Szavics 4, MARSHALL 17/3, Mohácsi 3/3, LÉKLI 18, SITKU 21/9. Cs: Nagy, Siska, Sztojakovics 10/3, Szarvas 2. Edző: Ferenczy Tamás
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–12. 8. p.: 16–12. 15. p.: 29–23. 25. p.: 49–43. 35. p.: 81–69
Völgyi Péter: – A közönség ráérzett a mérkőzés elején arra, hogy bajban a csapat, kihúzott minket a hullámvölgyből. Sokszor kellett szokatlan összeállításban játszanunk, de sikerült nyernünk.
Ferenczy Tamás: – A harmadik negyedben visszajöttünk a mérkőzésbe, de kritikus pillanatokban rossz döntéseket hoztunk, a ZTE van annyira jó csapat, hogy a hibáinkat megbüntette.

DÉL-KONSTRUKT SZTE-SZEDEÁK–T. O. M. CONTROLL-KECSKEMÉT KSE 84–94 (11–18, 17–29, 30–23, 26–24)
Szeged, 1000 néző. V: Valovics, Győrffy, Szabó G.
SZEGED: Vida 4, KISS ZS. 12/3, Rubin 19/9, Djukics 11/6, McKenzie 8. Cs: Drahos 10/6, TANÁCS 18, Nyilas, Molnár M. 2. Edző: Fodor Péter
KECSKEMÉT: LAGRANGE 23, WITTMANN 18/3, Dénes 5/3, Orsulic 9/3, BENCZE 15. Cs: Lakatos 3/3, Csorvási 11, Siriscevic 10/6, Cseh. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–5. 8. p.: 11–13. 13. p.: 12–26. 17. p.: 20–38. 24. p.: 38–53. 27. p.: 43–63. 32. p.: 62–72. 38. p.: 75–80
Kipontozódott: Vida (26. p.), Csorvási (31. p.), Molnár M. (39. p.)
Fodor Péter: – A második félidőben látottakkal elégedett vagyok, dobásaink pontosságán van még javítanivaló.
Sztojan Ivkovics: – Minden cunamin felülemelkedtünk.

PÉCSI VSK–PANNONPOWER–KAPOSVÁRI KK 82–76 (23–14, 18–26, 20–18, 21–18)
Pécs, 1500 néző. V: Vígh, Hegedűs T., Makovszky
PÉCS: Glavinics 7, KOVÁCS P. 6/3, El-Amin 16/6, Eilingsfeld 7/3, EGEMONYE 20. Cs: HOSSZÚ, TÓTH N. 17, Gémes, Kiss K. 4, Deák 5/3. Edző: Ivica Mavrenszki
KAPOSVÁR: Kutasi 5/3, J. Wilson 13/3, SOÓS 12/6, Kováts R., CUNNINGHAM 26/3. Cs: HARGROVE 15, Medve 3/3, Fülöp. Márkus 2. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9–0. 6. p.: 13–6. 13. p.: 30–20. 17. p.: 39–29. 23. p.: 48–45. 26. p.: 53–54. 33. p.: 65–63. 37. p.: 77–70
Ivica Mavrenszki: – Kemény meccsre számítottunk, így is küzdöttünk negyven percen keresztül. Most először volt győzelmi kényszer rajtunk.
Fekete Ádám: – Reális győzelmi esélyt szalasztottunk el. Az utolsó negyedben sok hibát vétettünk, és a Pécs támadólepattanóit sem tudtuk kivédeni.

KONECRANES-SALGÓTARJÁN–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SKC 86–105 (27–31, 29–21, 12–34, 18–19)
Salgótarján, 1000 néző. V: Hartyáni, Szilas, Balog Gy.
SALGÓTARJÁN: JARVIS 31/12, Sebők 8/3, Scepanovic 14, KOMA 19, Vavra 6/3. Cs: Hartvich 5/3, Kocsis 3/3, Kiss Ká. Edző: Szájer József
SOPRON: KELLEY 15/9, BROOKS 36/3, Molnár A. 7/3, Szabó Zs. 13/9, TOWNES 30. Cs: Halmai 2, Keresztes 2, Pojbics, Gombás. Edző: Meszlényi Róbert
Szájer József: – Látszott, hogy volt tartásunk, lelkesen küzdöttünk. A harmadik negyedben kiütközött rajtunk a fáradtság, de akkor sem adtuk olcsón a bőrünket, a Sopronnak meg kellett küzdenie a győzelemért.
Meszlényi Róbert: – Ellenfelünk az első félidőben nagyon jól dobott kintről, és megérdemelten vezetett. A harmadik játékrészben remekül váltottunk védekezést, emellett feljavult a dobóteljesítményünk, és úgy érzem, rászolgáltunk a mindig értékes idegenbeli győzelemre.
1. Zalakerámia ZTE KK 5 5 486–374 1.000
2. MJUS-Fortress Körmend 5 4 1 440–386 0.900
3. Szolnoki Olaj 5 4 1 393–346 0.900
4. Kecskeméti KSE 5 4 1 397–377 0.900
5. Takarék Soproni KC 5 3 2 437–378 0.800
6. Atomerőmű SE 5 3 2 405–368 0.800
7. Albacomp 5 3 2 360–349 0.800
8. Marso-Vagép Nyíregyháza KK 5 2 3 462–430 0.700