A Szolnok drámai csatában kapott ki idegenben

2012.02.07. 22:16
A férfi kosárlabda EuroChallenge középdöntőjének ötödik fordulójában a Szolnoki Olaj kétpontos vereséget szenvedett a belga Okapi Aalstar vendégeként. Mindkét csapat 2/3-as mutatóval várja a záró fordulót.

A 36 pontos (112–76) szolnoki siker után az Olaj idegenben reális győzelmi reményekkel léphetett pályára, ehhez azonban minden játékosától a legjobbjára volt szüksége a továbbjutásban még bízó együttesnek.

Nagyot küzdött a Szolnok Belgiumban, de kikapott
(Fotó: NS-archív, Veres Viktor)
Nagyot küzdött a Szolnok Belgiumban, de kikapott (Fotó: NS-archív, Veres Viktor)

1. negyed

Az első percben 4–0-s villámrajttal meglepte ellenfelét a Szolnok, de aztán éledt a belga együttes, és hárompontos hátrányból 7–0-s etappal négypontos előnyt hozott össze (10–6). A vendégek becsülettel kapaszkodtak, és a felvonás hajrájáig egálba tudták tartani a meccset (16–16), utána azonban megint beleszaladtak egy rossz, ezúttal 0–8-as szériába, a házigazdák előnye az első negyed végére hat pont lett (24–18).

2. negyed

Nagyon jól, Trotter Obie triplájával indult a második negyed, de aztán hosszú időre úgy is maradt a vendégcsapat. Fodor Márton hármasáig három percet vártak a szolnokiak, akik közben nem értek el pontot, nem úgy a 11–0-lal meglépő házigazdák. Christopher Copeland volt a belgák húzóembere, egymaga két duplát és négy büntetőt vállalt ebből a résztermésből. Állandósult a tíz pont körüli különbség, a Szolnoknak a negyed közepétől azért kellett küzdenie, hogy ne kerüljön padlóra, az ellenfél pedig lőtávolon kívülre. A házigazdák lendülete azonban alább hagyott, egyszersmind a szolnoki védekezés is rendeződött. Támadásban továbbra is akadozott a vendégek gépezete, Fodor küldött be egy újabb triplát, majd Hriszto Nikolov 2+3-mal jelentkezett. A negyed hajrája egyértelműen a vendégeknek sikerült jobban, Trepák Zoltán 2+3 pontját Trotter duplája színesítette, a kilátástanul induló negyedet végül így nemcsak megmentette, hanem meg is nyerte a Szolnok, amely egy pontot ledolgozott a hátrányból (46–41).

3. negyed

Tartotta a különbséget és éltette egyben reményeit a fordításra a Szolnok a harmadik felvonás első részében. A vendégek szorgosan gyűjtögették a pontokat, csak a Copeland, Christopher Young páros semlegesítése okozott nem kis gondot, így a belgák meg tudták tartani az előnyüket. Négy perc volt hátra a felvonásból, amikor Julien Mills duplája, majd Trepák újabb triplája már egypontosra csökkentette a Szolnok hátrányát. Időkéréssel és cserével próbáltak új impulzushoz jutni a házigazdák, kevés sikerrel. Trotter egy, Brandon Gay két büntetője már konkrétan egyenlítést ért, míg Mills mezőnykosarával hosszú idő után ismét a vendégek kerültek előnybe, aki kétpontos vezetéssel és önbizalommal telve várhatták a záró felvonást (60–62).

4. negyed

A játékrész úgy kezdődött, ahogy az előző befejeződött: Mills duplájával. A fonalat egyszer már elveszítő házigazdák azonban erőre kaptak, és Copeland vezetésével 8–1-es rohamot hoztak össze, amellyel visszavették a vezetést. Sőt, 4:34 perccel a vége előtt már négypontos előnyhöz jutottak (74–70). Szolnoki időkérés és Trotter kosara lendítette át a vendégeket a holtponton, majd Nikolov triplájával ismét vezetést szerzett a vendégcsapat. Jorn Steinbach azonban megrázta magát, és Copeland társaságában 7–0-s etapot produkált, másfél perccel a vége előtt Pór Péternek időt kellett kérnie (81–75). Horváth Ákos szórt egy triplát, Trotter 2+1-gyel jelentkezett, a tetemesnek tűnő különbség fél perc alatt semmivé vált. A döntés így abszolút mértékben a végjátékra maradt: ami a házigazdáknak sikerült jobban. Nikolov triplájával szemben a belgák Copeland újabb öt pontját tudták felsorakoztatni – a mezőny legeredményesebb játékosaként 33 ponttal zárt –, és megnyerték az ütközetet (86–84).

EGY DOBÁSON MÚLT A SZOLNOK SORSA

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROCHALLENGE
J-CSOPORT, 5. FORDULÓ
OKAPI AALSTAR (belga)–SZOLNOKI OLAJ KK 86–84 (24–18, 22–23, 14–21, 26–22)
Aalst, 1000 néző. V: Kennerman (török), Kolar (szlovén), Szomosz (görög)
AALSTAR: Steinbach 14/3, Kruger 5, Jackson 8, Copeland 33/6, Young 18. Csere: Fox 5/3, Holiday 3, Luyten
SZOLNOK: Trotter 18/6, Horváth Á. 9/3, Mills 11, Nikolov 24/12, Báder 2. Csere: Grebenár 1, Fodor M. 6/6, Gay 2, Soós, Trepák 11/9
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–6. 4. p.: 10–8. 6. p.: 16–16. 14. p.: 36–24. 17. p.: 42–29. 20. p.: 46–41. 24. p.: 52–48. 31. p.: 60–64. 35. p.: 68–70. 40. p.: 83–84