A szokásos: Pécs-Sopron a női bajnokság fináléjában

2011.04.03. 19:20
Megszokott kép lesz a döntőben: ismét Pécs–Sopron összecsapás (Fotó: Laufer Péter, archív)
Ismét megküzdhet egymással a női kosárlabda NB I döntőjében a Pécs és az MKB-Euroleasing Sopron: a két legerősebb magyar együttes egyaránt simán, 2–0-ra nyerte meg elődöntőjét a a ZTE NKK, illetve a Mediteam Szeged ellen, érvényesült a papírforma. A két nagy rivális tizenegyedszer mérkőzik meg a fináléban.

SZEGED–SOPRON

A két elődöntőből a korábbi volt a szorosabb: bár a Sopron négy ponttal nyitott, a hazaiak nem hagyták elhúzni, így kiegyenlített játékot és váltott vezetést hozott az első negyed – a Szegedet Rasheed Rita pontjai tartották közel, 19–22 volt egy játékrész után az állás.

A második negyed elején öt is volt a vendégek előnye, de nem sokáig: a Szeged elkapta a fonalat, Rasheed megállíthatatlanul szórta a pontokat, így a 17. percben már hazai vezetést mutatott az eredményjelző – Székely Norbert időt is kért.

Horti Dóra egy hárompontossal fújt riadót a Sopronnak (33–33), a negyed vége pedig teljesen a sárga-zöldeké volt, a Sopron egy 11–1-es sorozat után hétpontos előnyt kovácsolt a nagyszünetre (34–41) – ráadásul a házigazdák egyik erőssége, Olena Zserzserunova már ekkor a kipontozódás szélén állt.

A folytatásban elég gyorsan tízzel elment a Sopron, a hazaiak 38–50-nél kértek időt, mert elmenni látszott a meccs. Tíz körül stabilizálták a hátrányt a szegediek, de közelebb nem tudtak jönni, a harmadik negyedet kettővel nyerte meg a Sopron, így kilenccel ment az utolsó játékrész előtt.

Ha volt hazai szurkoló, aki a fordításban reménykedett, csalatkoznia kellett: Amber Holt ragadta magához a karmesteri pálcát, a Szeged hosszú kosárszünetet tartott, a soproni pontok viszont jöttek szép sorban – a 37. percben már hússzal vezetett a vendégcsapat, és végül magabiztos győzelmet aratott idegenben is (66–82), bejutva ezzel a döntőbe.

ZTE–PÉCS

Zalaegerszegen egy negyedik volt csupán szoros az elődöntő, és az esélyes itt is simán masírozott be a döntőbe. A Pécs az első negyed után hárommal vezetett (18–21), a másodikban viszont igen jó teljesítménnyel lefutottá tette a mérkőzést.

A vendégek határozott védekezésén „fennakadt" a ZTE, erre bizonyíték a tíz perc alatt dobott mindössze tíz pont, míg a Pécset húzták kulcsemberei – Iványi, Quigley, Fegyverneky, Griffin és Krnjics szépen elosztották egymás között a pontokat. A pécsiek tizennyolc ponttal megnyerték a negyedet és a nagyszünetben 49–28-ra vezettek.

A harmadik negyedet egy 7–2-es szériával indította a ZTE, de nem sokáig tudta magát tartani mínusz húszon belül: a Pécs egy kihagyást követően ismét magához ragadta az irányítást Fegyverneky Zsófia vezetésével (37–57).

A játékrész végén a játékvezetők ítéletei (elsősorban egy technikai) miatt elégedetlenkedtek a hazai szurkolók, akik a „Három hülye!" rigmus skandálásával múlatták az időt, a pécsiek meg azzal, hogy az igen jól játszó Iványi Dalma révén újabb pontokat szereztek.

A hajrá is izgalommentes volt, a Pécs elvesztette ugyan az utolsó negyedet, de könnyedén, 88–65-re nyerte meg a második mérkőzést, ezzel pedig az elődöntőt is – a fináléban jöhet a „szokásos" Pécs–Sopron csúcsrangadó, a két, kiemelkedően legjobb magyar női kosárlabdacsapat ismét megvívhat az aranyéremért.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
MEDITEAM SZEGED–MKB EUROLEASING SOPRON 66–82 (19–22, 15–19, 17–19, 15–22)
Szeged, 150 néző. V: Győrffy, Bodnár, Király
SZEGED: Szazomenko 7/3, LAKLÓTH 9/3, Rasheed 15, Roglics 11, ZSERZSERUNOVA 13. Cs: Farkasinszki 4, Fejes 4, Kováts A. 3/3, Békefi. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SOPRON: Honti 7, Németh B. 6, HOLT 22/3, HORTI 16/3, KRIVACSEVICS 15. Cs: Eördögh 8, Fürész D. 3, Coleman 4, Varga Zs. 1, Szabó F. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–6. 8. p.: 17–18. 12. p.: 21–26. 16. p.: 31–30. 23. p.: 34–46. 29. p.: 49–56. 33. p.: 55–66. 37. p.: 57–77
Kipontozódott: Krivacsevics (36. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Sopron javára
Mészárosné Kovács Andrea: – A negyeddöntő fáradtsága meglátszott a lányokon. A bővebb kerettel rendelkező Sopron kihasználta holtpontjainkat.
Székely Norbert: – Küzdelmes mérkőzésen reális eredmény született a szakmailag jól felkészített Szeged ellen.
ZTE NKK–PÉCS 2010 65–88 (18–21, 10–28, 17–24, 20–15)
Zalaegerszeg, 300 néző. V: Forrai, Pálla, Söjtöry
ZTE: Bukovszki 10, SZALAY 10, Zsovár 8/3, Szélesy 12, Page 9. Cs: Czukor 5, Ambrus 3, SONYÁK 8. Edző: Gáll Tamás
PÉCS: IVÁNYI 20/6, FEGYVERNEKY 17/6, QUIGLEY 11/9, Nagy-Bujdosó 2, GRIFFIN 11. Cs: KRNJICS 11, Raksányi 1, Sarok 9/3, Palusna 2, Keller, Horváth Lilla 4, Czirják. Edző: Zseljko Dokics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–13. 15. p.: 21–42. 25. p.: 35–51. 35. p.: 53–80
Kipontozódott: Nagy-Bujdosó (27. p.)
Gáll Tamás: – Gratulálok, a jobbik csapat jutott a döntőbe. Küzdöttünk és ez mindenképpen elismerésre méltó.
Zseljko Dokics: – Gratulálok a csapatomnak, hogy megvalósította az álmunkat, lehetőséget szereztünk a következő szezoni Euroliga induláshoz. Ígérjük, hogy nem fogunk itt megállni.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Pécs javára