A Sopron Zalaegerszegen is nyert, így döntőbe jutott

2012.04.06. 19:24
A Sopron készülhet a döntőre (Fotó: Czerkl Gábor)
A Sopron 68–51-re nyert a Zalaegerszeg ellen a női kosárlabda-bajnokság elődöntőjének második mérkőzésén. Székely Norbert együttese ezzel a sikerrel 2–0-ra megnyerte az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Sopron simán megnyerte hazai pályán a ZTE elleni elődöntő első meccsét. A másodikon ugyan egy ideig jól tartották magukat a zalaegerszegiek, de komoly esélyük nem volt a továbbjutásra...

A várakozásoknak megfelelően a vendégcsapat már az első perctől kezdve nyomást gyakorolt a hazaiakra az elődöntő második mérkőzésén. Horti Dóra kettesével a hetedik percben már 12–7-re vezetett a Sopron. A ZTE azonban rendezte sorait, s a folytatásban felzárkózott. Czujor Tünde közeli kettese után ráadásul az első negyed hazai (16–15-ös) vezetéssel zárult.

A második negyedben aztán megint meglépett a Sopron, de a hazaiak ezúttal is kiválóan küzdöttek. Fegyverneky Zsófia kosarával hiába vezetett a 19. percben 26–22-re a soproni csapat, a nagyszünetben mindössze egy pont volt a címvédő előnye.

Nagyjából azonban eddig bírta erővel a zalaegerszegi csapat, a harmadik negyedben ugyanis már szép lassan meglépett ellenfelétől a Sopron, s az utolsó játékrésznek 50–41-es vezetéssel vágott neki. Az utolsó játékrészben pedig már csak a pontos végeredmény volt a kérdés...

A Sopron végül győzött, s bejutott a döntőbe, ahol a Győr–Pécs párharc továbbjutójával találkozik.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–UNIQA EUROLEASING SOPRON 51–68 (16–17, 13–13, 12–20, 10–18)
Zalaegerszeg, 300 néző. V: Farkas G., Szabó G., Söjtöry
ZTE: SZALAY 14/6, ZSOVÁR 11/3, Czukor 12/3, Varga Zs. 5, Horváth Zsó 8. Cs: Ambrus 1, Bukovszki. Edző: Gáll Tamás
SOPRON: Fürész 12/6, Kurasova–Korbunova 9/3, Zavecz 6, KRNJICS 16, HORTI 14. Cs: Fegyverneky 7, Czank, Szabó F. 4, Licskai. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 6. p.: 7–13. 9. p.: 16–15. 18. p.: 22–26. 24. p.: 32–36. 33. p.: 41–52. 35. p.: 43–57
Kipontozódott: Varga Zs. (17. p.), Horti (37. p.), Szalay (40. p.)
Gáll Tamás: – Ebben a helyzetben annak is nagyon örülök, hogy részsikereink voltak, sajnos, a második félidőben elfáradtunk.
Székely Norbert: – Alacsony színvonalú mérkőzésen tudtunk sebességet váltani a második félidőben egy nagyon kulturált közegben, ahol minden dicséretet megérdemel a ZTE, mert a sérülések ellenére így teljesített.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Sopron javára.