A Sopron sima győzelmet aratott Pécsett

2010.03.16. 20:58
Fontos sikert aratott az MKB-Euroleasing Sopron a nagy rivális MiZo Pécs 2010 otthonában a női kosárlabda-bajnokságban. Székely Norbert együttese 75–60-ra győzött a baranyai székhelyen, és nagy lépést tett az alapszakasz-elsőség felé.

Hazai pályán bukott el a Sopronnal szemben az eddigi listavezető (fotó: Mirkó István)
Hazai pályán bukott el a Sopronnal szemben az eddigi listavezető (Fotó: Mirkó István)

Jól kezdődött a találkozó: Amber Holt hárompontosa adta meg a mérkőzés alaphangját, és a sikeres távoli kísérlet önbizalmat adott az egyébként is elszántan kezdő vendégeknek. Ugyan Nicole Ohlde is hamar megtalálta a „lőtávot”, ám Holttal szemben tehetetlenek voltak az első negyedben a hazaiak, vezetett is a Sopron 22–18-ra.

A második negyed elején is jobban kezdtek a zöld-sárgák, a negyed közepétől azonban egyre több technikai hiba csúszott a játékukba, megszaporodtak a belemenések is, így a pécsiek 31–31-nél utolérték a Székely-csapatot. Sőt, Vajda Anna ziccerével a vezetést is átvették a hazaiak, és elhúztak hat ponttal. Ezt követően viszont Honti Kata és Horti Dóra pillanatai következtek, és ha minimális előnnyel is, de a soproniak vezettek a szünet előtt (Pécs–Sopron 37–39).

A fordulást követően mintha az öltözőben maradt volna a Pécs, a hétperces „rövidzárlat” pedig 17 pontos hátrányba süllyesztette a fehér mezeseket. A továbbra is jól teljesítő Holt mellé csatlakozott „szekértolónak” a Honti, Horti páros mellett Jelena Milovanovics és a napokban szerződtetett Kristi Toliver is, így állandósult a 15 pontos vendég előny.

Krivacsevics Tijana kipontozódása a negyed végén gyakorlatilag amolyan „utolsó esélyt” adott a Pécsnek, hiszen a vendégeknél két magas ember maradt a csapatban. A baranyaiak a záró játékrész elején fel is zárkóztak kilenc pontra, ám lendületük nem tartott sokáig, a Sopron ismét stabilizálta az előnyét, miközben a vendégek már az idővel is okosan gazdálkodva próbálták befejezni támadásaikat.

Az utolsó percekre nem sok izgalom maradt, a Sopron így nagyon fontos mérkőzésen nagyon fontos győzelmet aratott az egyik legnagyobb rivális otthonában. A vége 75–60 lett a vendégeknek, akik így valószínűleg megnyerik az alapszakaszt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
21. FORDULÓ
MIZO PÉCS 2010–MKB-EUROLEASING SOPRON 60–75 (18–22, 19–17, 11–21, 12–15)
Pécs, 3000 néző. V: Földházi, Győrffy, Hegedüs
PÉCS: Iványi 7, Fegyverneky 2, Raksányi, Bujdosó 3/3, OHLDE 20. Csere: Vajda 11, Mazzante 8/3, Quigley 9/3
SOPRON: TOLIVER 14/6, HONTI 12, HOLT 19/9, MILOVANOVICS 13/3, HORTI 14. Csere: Krivacsevics, Eördögh, Semsei 3/3
Az eredmény alakulása. 3. p.:  6–5. 5. p.: 8–11. 7. p.: 12–18. 14. p.: 20–26. 17. p.: 33–31. 19. p.: 37–31. 23. p.: 37–44. 26. p.: 37–54. 29. p.: 44–58. 33. p.: 51–60. 35. p.: 51–67. 38. p.: 53–71.
Kipontozódott: Krivacsevics (30. p.),