A Sopron sem tudta megállítani a Fenerbahcét

2012.01.11. 19:49
A soproniak volt amerikai légiósa, Angel McCoughtry döntő érdemeket szerzett a Fenerbahce sikerében<br />(Fotó: Németh Ferenc)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 11. fordulójában az Uniqa-Euroleasing Sopron hazai pályán tizenhat ponttal kapott ki a török Fenerbahcétől. Utóbbi, a csoport és az egész sorozat egyik favoritja így továbbra is veretlenül áll a B-jelű hetes élén, a soproniak hetedik vereségüket szenvedték el, ötödik hazai találkozójukon a harmadikat.

1. negyed

A feldobás után elütött labdából rögtön ziccert vihettek a törökök, a vendégeknek 10 másodperc is elég volt az első kosárhoz, illetve a vezetéshez. Ennél picit tovább tartott, amíg a lelkes és hangos Fener-tábor által a pályára dobott színes papírfecniket sikerült letakarítani, és játékra alkalmas parkettet varázsolni. Az ellenállást nem ismerő, bátor, harcos Olekszandra Kurasova-Gorbunova vezérletével nagyszerű negyedet hozott össze a Sopron. Légiósunk Krnjic Sara segítségével versenyben tartotta a házigazdákat, akik támadásban sokat mozogva próbáltak helyzetbe kerülni, míg védekezésben ügyesen zártak, és szorgosan kapkodták a lepattanókat. A kiegyenlített első negyedet egypontos hátránnyal zárta a Sopron (18–19).

TÖRÖK–MAGYAR 2–0
Az A-csoportban a török Galatasaray nem kegyelmezett a vendégségbe érkező Seat-Szese Győrnek, és egy kimondottan egyoldalú találkozón végül 53 ponttal nyert ellene (99–46). A Galatasaray a kilencedik győzelmét aratta, a Győr a kilencedik vereségét szenvedte el.

2. negyed

A második felvonás közepéig döntően nem változott a játék képe, ekkor a helyzeteit jól felismerő Fűrész Diana szerzett kosarakat betörésből, a jól osztogató Fegyverneky Zsófia pedig beszórt egy triplát is. Sajnos, 26–19-es vezetés után elfogyott a hazai lendület, ezt pedig kihasználta a rutinos erőket felvonultató vendégcsapat. Különösen a soproniak volt amerikai kiválósága, Angel McCoughtry villogott. Övéi élére állt – Ivana Matoviccsal karöltve –, és kétperces kezdeti gólcsendet követően a negyed közepétől már kézbe vette az irányítást. 28–22-es hazai vezetés után 10–3-as etappal már a vendégeknél volt az előny. McCoughtry védekezésben labdát lopott, támadásban három védő között szerzett lepattanót, és többször csak büntetőt érően sikerült őt megállítani a soproni palánk alatt, amiket jó százalékkal értékesített. Székely Norbert, érezve a veszélyt, kikérte idejét, de döntő ráhatása nem tudott lenni a történtekre, a törökök a félidőre kilenc ponttal megléptek (36–45).

3. negyed

A rápihent negyedben nem sokáig tartott ki a hazaiak ereje, percek alatt testben és fejben is felőrlődtek, míg a vendégek nagyon elkapták a fonalat: ezúttal nem az extra egyéni képességekre, hanem a csapatjátékra hagyatkoztak. Ha nem magyar együttes ellen játszottak volna, felállva tapsolunk a kosársulinak, így viszont... Öt perc elteltével a soproni szakvezető ismételt indokolt időkéréshez folyamodott, akkor már mínusz tizennégyre állt a csapata. A sorokat azonban nem sikerült rendezni, a törökök kétpontosát egy tripla követte, miközben simán szűrték meg az erőtlen és kiismerhető soproni támadásokat (44–66).

4. negyed

A záró játékrészre nem maradt nyitott, eldöntésre váró fontos kérdés. A színvonal is ennek megfelelően alakult. Négy perc alatt 4–4-et tudtak összehozni a felek, hogy azt követően utolsó erőtartalékjait mozgósítva a Sopron nagy hajrával csatába induljon a tisztes vereségért. Ez részben sikerült, hiszen a negyedet megnyerve csökkenteni tudta a különbséget (62–78.)

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, B-CSOPORT, 11. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–FENERBAHCE (török) 62–78 (18–19, 18–26, 8–21, 18–12)
Sopron, 1000 néző. V: Bille (dán), Hickman (brit), Rohacky (osztrák)
SOPRON: Fűrész 9/3, FEGYVERNEKY 18/6, Kurasova 11, Krnjic 7, Horti 9. Cs: Németh B. 1, Licskai 2, Szabó F. 5/3. Edző: Székely Norbert
FENERBAHCE: BABKINA 12/3, Vardarli 6, MCCOUGHTRY 18, Yilmaz 2, Tamane 4. Cs: MATOVICS 22, Tuncluer 10/3, Nevlin 2, Siyahdemir, Cakir 2, Tanacan. Edző: Jorgosz Dikeulakosz
Kipontozódott: Krnjic (30. perc)
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–4. 5. p.: 11–11. 9. p.: 17–17. 12. p.: 26–19. 15. p.: 31–30. 18. p.: 33–38. 23. p.:40–48. 25. p.: 40–54. 28. p.: 44–65. 32. p.: 46–66. 34. p.: 51–70. 39. p.: 60–76.
Székely Norbert: – Jó együttestől kaptunk ki, nemcsak az egyéni képességek terén, hanem csapatként is jók a törökök. Örülök, hogy a végén olyan erényeket csillogtattunk, amelyek sajnos hiányoztak a harmadik negyedből. A következő két mérkőzésen nyernünk kell, hogy esélyünk legyen a rájátszásra.
Jorgosz Dikeulakosz: – Sok gonddal küzdöttünk az elmúlt időszakban, de szerencsére ez nem látszott a játékunkon. A védekezésünkkel elégedett vagyok, ezért is nyertünk, míg támadójátékunk elmaradt a megszokottól, de most a győzelem volt a fontos számunkra.