A Galatasaray átgázolt a győrieken

2012.01.11. 20:42
Diana Taurasi ezúttal is tarthatatlannak bizonyult (Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 11. fordulójában a török Galatasaray nem kegyelmezett a vendégségbe érkező Seat-Szese Győrnek, és egy kimondottan egyoldalú találkozón végül 53 ponttal nyert ellene.  A Galatasaray a kilencedik győzelmét aratta, a Győr a kilencedik vereségét szenvedte el.

A papírforma nem ígért szoros ütközetet, a törökök 8/2-es, a győriek 2/8-as mutatóval várták a mérkőzést. Ráadásul az erősebb csapat – amely az egész sorozatot tekintve az egyik favoritnak számít – hazai környezetben várhatta az idegenben végképp nem acélos győrieket. Utóbbiak vendégként öt fellépésük közül csak egyet nyertek meg, miközben nagyobb különbségű vereség is becsúszott.

Diana Taurasi vezérletével már az első negyed végére meglógott a Galata, az amerikai légiós 16, török klubcsapata 30 pontig jutott tízpercnyi játékot követően, előnye 17 pont volt. Mondhatjuk, nagyjából egy Taurasi volt a két együttes közötti különbség, de a kiváló játékos egyébként is külön mérce a sportágon belül.

Mivel a második negyedben nem csökkent a házigazdák lendülete, tovább nőtt a törökök előnye (57–25), és felsejlett a megrázó vereség, valamint a száz fölötti kapott pont rémképe.

A harmadik felvonásban picit azért visszavett az emelt tempóból a házigazda, de ezt akkor már a győriek nem tudták kihasználni. A végül tizenkilenc pontig és tizenegy lepattanóig jutó, a hajrára azonban már „elfogyó” Quanitra Hollingsworth egymaga kevésnek bizonyult, társainak meg ez a feladat eleve túl sok volt.

Győrben 106–82-re nyertek a törökök, akiket most sikerült ugyan száz pont alatt tartani, de támadásban a magyarok messze elmaradtak akkori teljesítményüktől.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, A-CSOPORT, 11. FORDULÓ
GALATASARAY (török)–UNI SEAT GYŐR 99–46 (30–13, 27-12, 23–8, 19–13)
Isztambul, 200 néző. V: Lottermoser (német), Bijedic (bosnyák), Cici (albán)
GALATASARAY: Alben, Torrens 14/3, Taurasi 28/6, Caglar 6, Charles 15. Cs: Prints 10/3, Matics 18, Gümüsay 6/6, Penicheiro 2, Kumral, Cora, Saylar. Edző: Ceyhun Yildizoglu
GYŐR: Ciglar, Simon Zs. 2, Rasheed 4, Nagy-Bujdosó 3, Hollingsworth 19. Cs: Semsei 1, Sujanová 2, Fürtös 4/3, Laklóth 2, Vincze, Őri. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–4. 4. p.: 14–4. 7. p.: 21–7. 11. p.: 32–13. 16. p.: 41–18. 19. p.: 52–25. 23. p.: 61–25. 29. p.: 76–32. 35. p.: 89–40. 38. p.: 95–40
Fűzy Ákos: – Nagyon csalódott vagyok a mutatott játék és a hozzáállás miatt. A kosárlabda iránti tisztelet hiányzott a csapatunkból. Ígérem, kijavítjuk.