A Sopron nagyon kikapott, így kiesett

2012.01.18. 19:34
A Sopron és a Polkowice közül utóbbi jutott tovább a csoportból (Fotó: Mirkó István– archív)
Az Uniqa Euroleasing Sopron súlyos, 83–50-es vereséget szenvedett a Polkowice vendégeként a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 12. fordulójában, ezzel elszálltak továbbjutási esélyei.

Sopronban november elején a Polkowice 17 pontos vereséget szenvedett (75–58), most viszont már az első negyedben elhúzott a magyar csapattól. Főleg a görög Evanthia Maltszi volt elemében, de társai sem nagyon hibáztak az első tíz percben.

A soproniakban Horti Dóra tartotta a lelket, a lepattanókat és a pontokat tekintve is ő volt a legjobb, egymaga viszont kevésnek bizonyult, a lengyelek tovább növelték előnyüket, a nagyszünetben már 45–28-ra vezettek.

A pontszerzésre megmaradt halvány remény a harmadik negyedben végleg szertefoszlott. A hazaiak a játék minden elemében felülmúlták a Sopront, amely támadásban és védekezésben is messze elmaradt legjobbjától. A Polkowice a mezőnyből és a büntetővonalról is kétszer olyan jó százalékkal dobott, mint Székely Norbert együttese, amely az utolsó játékrészre teljesen szétesett.

A végén már arra sem maradt esélye, hogy 17 pontosnál kisebb vereséget szenvedjen – ez az egymás elleni eredmények miatt lett volna fontos –, így biztossá vált, hogy a magyar bajnok nem jut tovább csoportjából. A Schio elleni hazai találkozón a szép búcsú lesz a „tét” a soproniak számára.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 12. FORDULÓ
CCC POLKOWICE (LENGYEL)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 83–50 (26–15, 19–13, 21–12, 17–10)
Polkowice, 800 néző. V: Kralj (bosnyák), Salekoski (finn), Uuehendrik (észt)
POLKOWICE: MALTSZI 23/9, ZOLL 17, Musina 12/6, FRAZEE 16/3, Perovanovics 5. Cs: Walich 4, Majewska 6, Gajda, Dobrowolska. Edző: Arkadiusz Rusin
SOPRON: Fegyverneky 5, Fűrész 5, Kurasova-Gorbunova 6, Krnjics 2, HORTI 18. Cs: Zavecz 6, Németh B. 2, Licskai 2, Czank 4. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–8. 6. p.: 13–8. 10. p.: 26–13. 12. p.: 30–15. 14. p.: 30–23. 18. p.: 45–23. 26. p.: 56–34. 30. p.: 64–38. 34. p.: 71–42. 40. p.: 81–48
Arkadiusz Rusin: – Büszke vagyok csapatomra, amely agresszívan és motiváltan játszott.
Székely Norbert: – Szégyenletes teljesítményt nyújtottunk...
További eredmények: Fenerbahce (török)–Tarbes (francia) 80–60, Salamanca (spanyol)–Orenburg (orosz) 75–63

1. Fenerbahce (török) 10 10 809–654 20
2. Perfumerias Avenida (spanyol) 11 8 3 843–736 19
3. Nagyezsda (orosz) 10 6 4 691–684 16
4. Famila Schio (olasz) 10 5 5 691–689 15
5. CCC Polkowice (lengyel) 10 4 6 707–725 14
6. Sopron 11 3 8 700–788 14
7. Tarbes GB (francia) 10 10 612–777 10