A Sopron hazai pályán is legyőzte a Győrt

2012.02.18. 17:34
Kiegyenlített, küzdelmes csatát hozott élcsapataink csatája Sopronban (Fotó: Tumbász Hédi)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 20. fordulójában a listavezető Sopron hazai környezetben hét ponttal nyert a Győr ellen. A trónkövetelő vendégek a negyedik negyed közepén hagyták meglépni a listavezetőt, amely már nem engedte ki a kezéből a mérkőzést, és így továbbra is őrzi veretlenségét. Az FTC Cegléden nyert, túlórában kapott ki a Diósgyőr, az Újbuda 36 pontra volt képes a Vasas ellen

A címvédő, valamint a legfajsúlyosabb honi kihívójának tekinthető együttes őszi csatáját a Sopron tíz ponttal nyerte meg Győrben (67–57), utóbbiak akkor Euroliga-újoncként még csak barátkoztak a nemzetközi elittel, valamint a dupla megterheléssel. A kupasorozattól időközben mindkét magyar együttes búcsúzott, így kizárólag egymásra lehetett koncentrálni. A sejthető döntős párosítást látva a mérkőzés legnagyobb kérdése volt, hogy az elmúlt hónapokban a Győr mennyire érte utol a Sopront, illetve utóbbi vezető szerepe idehaza továbbra is megkérdőjelezhetetlen.

1. negyed

Majd' másfél perc telt el a találkozóból, amely nagy rohanással és több rontott dobással indult. Fegyverneky Zsófia kosara indította be a pontgyártást, de csak a hazaiaknál. Az ideges és kapkodós vendégek ugyanis a negyedik perc közepén jutottak először ponthoz a találkozón. Onnantól kezdve viszont lekerült a lelki teher: a Győr egyenrangú partnere tudott lenni még a hazai pályán játszó Sopronnak is. A vendégek 5–0-s etappal – benne Rasheed Rita triplájával – már a vezetést is át tudták venni.

Ami a kezdésnél beragadt, az a végjátékban előkerült: annyi pont esett mindkét oldalon, hogy füstölt a gyűrű. A keményen védekező győriek ellen a soproniak büntetőkből jutottak pontokhoz, de hiába ugrottak meg néggyel, az utolsó perc 5–0-val a vendégeké lett (ezúttal Őri Györgyi engedett el egy triplát), így a negyed végén minimális előnyben voltak a győriek (20–21).

2. negyed

A Sopron jól lépett be a második felvonásba az ismét kicsit lecövekelő győriekkel szemben, de utóbbiak ezúttal gyorsabban éledtek, és precíz védekezésükre alapozva folytatták a ki-ki meccset. A nagyszünethez közeledve Fegyverneky és Krnjic Sara büntetőivel, valamint Olekszandra Kuraszova mezőnykosarával ismét meglépett a házigazda, a vendégeket ezúttal is Quanitra Hollingsworth csente közelebb. Mivel a győriek figyelmét és erejét mintha felemésztette volna a védekezés, no persze a Sopron szintén masszívan védekezett, a félidőben a házigazdák jutottak előnyhöz, de a csata továbbra is teljesen nyílt maradt (35–33).

3. negyed

Továbbra sem csökkent az iram, a soproni védelemnek igencsak meggyűlt a baja a kiváló fizikai paramétereit remekül kihasználó Hollingsworth-szel, aki azért nem csak erőből akarta megoldani a feladatait. A nagy rohanásba mindkét részről hibák is becsúsztak, a dobóhatékonyság sem igazolta, hogy két élcsapatunkat láthatjuk a küzdőtéren, ám ezektől függetlenül – vagy éppen ezért – kimondottan izgalmas csata zajlott.

Minden bizonnyal ez fűtötte fel Székely Norbertet is, aki a vendégek triplája előtt be nem fújt győri szabálytalanságokat kérte számon a játékvezetőkön. Először agyvérzés közeli állapotban, majd egy perccel később már a történtekbe belenyugodva. A negyed végére tovább nőtt a soproni előny (51–45).

4. negyed

A harcos győriek nem fáradtak, agresszíven letámadták a soproniakat, így három perc után egy újabb 5–0-val máris ott lihegtek szorosan az ellenfél nyakában (53–52). Hogy nyugalmas legyen a hajrá, arról a soproniak sikeres kinti kosarakkal gondoskodtak – Fűrész Diana és Kuraszova is a vonalon túlról talált be –, mivel a kettő között Zavecz Hanna is eredményes volt, a záró négy percre meglett a tíz közte (65–53).

Sürgette az idő a Győrt, amely másfél perccel a vége előtt saját palánkja alatt kapott büntetőt, Székely mestert megint csak majd' szétvetette a méreg. Ezt a feszültséget úgy próbálta meg levezetni, hogy a nyakkendőjét letépte magáról. Mindezt úgy, hogy csapata ura volt a végjátéknak, és abszolút nyerő helyzetben állt. A pályán lévő soproni játékosokra nem ragadt át edzőjük idegessége, és biztosan hozták a hajrát, egyúttal rangadót (69–62).

Cegléd–Ferencváros

A vendégek által tíz ponttal megnyert első negyedet követően a félidőre már nagyságrendi különbség alakult ki a résztvevők között (47–26), a végeredmény is a lefújásra kialakult 23 pontos különbség ilyen kezdés után a ceglédiekre nézve volt hízelgő.

BSE–Baja

Két negyeden át kézben tartotta a mérkőzése a BSE, de a harmadik negyedben a házigazdák behúzták a féket. Mivel támadásban hét pontot termeltek, ezzel lehetőséget adtak a bajaiaknak, akik életek is vele. A záró játékrész előtt már a vendégek voltak nyolcpontos előnyben, amelyhez további kilencet tettek hozzá a végjátékban.

Diósgyőr–Atomerőmű

Fej-fej mellett haladtak a csapatok négy negyeden át, az elsőnél és a negyediknél egyenlőt mutatott az eredményjelző. Így jöhetett a túlóra, amelyet 11–9-re a vendégek nyertek meg.

Újbuda–Vasas

Az Újbuda hazai környezetben csúnya vereségbe szaladt bele, miután a Vasas ellen csupán 36 szerzett pontra volt képes. A vendégek ennyit nagyságrendileg az első negyedben begyűjtöttek, ez pedig meg is határozta a mérkőzés menetét.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ 20. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–UNI SEAT GYŐR 69–62 (20–21, 15–12, 16–12, 18–17)
Sopron, 800 néző. V: Földházi, Győrffy, Hegedűs
SOPRON: Fűrész 7/3, Fegyverneky 14, Zavecz 6, Kurasova-GORBUNOVA 17/3, Horti 6. Cs: Krnjics 9, Szabó Fanni 4, Licskai 6, Németh, Vágvölgyi. Edző: Székely Norbert
GYŐR: Ciglar 10/6, Simon 8, Rasheed 9/3, Nagy-Bujdosó 6, Hollingsworth 14. Cs: Semsei 8/6, Őri 3/3, Laklóth 2, Vincze 2. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–0. 8. p.: 16–16. 14. p.: 25–25. 16. p.: 26–27. 18. p.: 33–28. 25. p.: 45–38. 28. p.: 49–42. 30. p.: 51–45. 34. p.: 53–52. 36 p.: 62–53. 38. p.: 67–55
Kipontozódott: Horti (35. p.)
Székely Norbert: – Ilyen mérkőzésre számítottunk, küzdelmes találkozón sikerült győznünk. Nálunk most minőségben többet mutattak a cserejátékosok, emellett kulcsembereink is jobb teljesítményt nyújtottak, mint a győriek.
Fűzy Ákos: – Remélem, a közönség láthatta, hogy mit akartunk játszani, és egyre közelebb kerülünk a Sopronhoz. Vereségünk oka, hogy védekezésben több hibát csináltunk, és a támadásban javunkra megítélt szituációkat sem tudtuk kihasználni.
CEGLÉDI EKK–FERENCVÁROS 51–74 (14–24, 12–23, 11–13, 14–14)
Cegléd, 150 néző. V: Márton, Maár, Gelencsér
CEGLÉD: CYMMER 19/9, Dobrowolska 7/3, Ruttner Zs., Sosnowska 10, Serbán. Cs: Filipowicz 2, Ruttner R. 1, KOBOLÁK 10, Orbán 2. Edző: Újhelyi Gábor
FERENCVÁROS: ENGLERT 15/9, Tamás 7/3, SZLIMÁK 14/6, Hegedűs R. 8, TÚRÓCZI 11. Cs: Kovács K. 8, Ruják 7, Süle 2, Russai 2. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–6. 6. p.: 9–18. 13. p.: 17–24. 16. p.: 21–33. 18. p.: 24–40. 25. p.: 30–52. 34. p.: 41–64
Kipontozódott: Serbán (28. p.)
Újhelyi Gábor: – A szezonban most játszottunk a leggyengébben, bízom benne, gyorsan sikerül kijönnünk a gödörből.
Farkas Sándor: – Remélem, nem fizetünk nagy árat ezért a győzelemért. Mindenesetre Englert és Süle súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.
ELTE-BEAC ÚJBUDA–VASAS BASKET 36–91 (11–30, 8–21, 6–17, 11–23)
Bogdánfy u, 70 néző. V: Jakab, Surányi, Tőzsér
BEAC: Szász, Katona Zs. 8/3, Havasi, ZSÁMÁR 20, Horváth Sz. Cs: Brixel, Kováts N. 3/3, Cseh-Szombathy 2, Horváth E. 2, Rakolczai, Guti 1. Edző: Balogh Judit
VASAS: PÁL 5, Pusztai 6, ADAMECZ 12, Mansaré M. 4, TEILANE 25. Cs: BAJNÓCZI 21/3, Velkey 3, Katona Sz. 7, Mányoky 5, Koch 3, Hegedűs J. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–11. 8. p.: 11–26. 13. p.: 13–36. 17. p.: 16–44. 24. p.: 23–55. 28. p.: 23–62. 33. p.: 27–73. 37. p.: 34–80
Kipontozódott: Kováts N. (38. p.)
Balogh Judit: – A maják elszámolták. A világvége ma volt…
Diósadi Deák Éva: – Gratulálok a lányok hozzáállásához. Az első perctől az utolsóig megfelelően összpontosítva nyertük meg a mérkőzést.
BSE-FCSM–BAJAI NKK 59–76 (24–21, 17–16, 7–19, 11–20)
Városmajor, 150 néző. V: Sabáli L., Török Z., Magyari
BSE: SZONDY 16/3, Orsó 1, Sonyák 11, KÁROLYI 15/6, Bagi 7. Cs: Bodnár 2, Tiba, Miháczi 2, Vukov 2, Hegedűs M. 3, Varga B. Edző: Puskás Artúr
BAJA: Szepsi 6, SCSEKICS 28/9, Theodoreán 8, SZABÓ P. 10, BOZÓKI 14 . Cs: Ferencz 2, Kühn 8/6, Gorjanácz, Jávor. Edző: Stevan Csupics
Kipontozódott: Sonyák (40. p.)
Puskás Artúr: – Bozótharcra kényszerítettek minket. Mi pedig otthon hagytuk a macheteket.
Stevan Csupics: – Az első félidőben nem találtuk a ritmust. Térfélcserét követően feljavult a védekezésünk, a tizennyolc kapott pont önmagáért beszél. Gratulálok csapatomnak. Mai győzelmünkkel nagy valószínűséggel a felsőházi rájátszásba jutottunk.
DKSK MISI–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 75–77 – H.U (18–18, 15–18, 18–17, 15–13, 9–11)
Miskolc, 600 néző. V: Gál J., Fodor A., Rácz
DKSK: HADZOVIC 32/3, Skoric 11, Budimir 3, Reiner 2, FARKASINSZKI 22. Cs: Ocsenás 5, Szabó B. Edző: Milen Vukicsevics
SZEKSZÁRD: Tamis 10/3, Marics 2, Cvetanovics 4, BÁLINT R. 14, Demeter 6. Cs: SZEMERÉDI 11/3, Hajdú, FEJES 11, Baksa 3, Medgyessy 3, ZELE 13. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 6. p.: 8–4. 9. p.: 18–14. 11. p.: 18–25. 16. p.: 22–32. 24. p.: 41–38. 33. p.: 56–57. 36. p.: 63–57. 38. p.: 65–64. 39. p.: 65–66. 44. p.: 67–70
Kipontozódott: Reiner (37. p.), Zele (42. p.)
Milen Vukicsevics: – Sajnos két játékossal nem lehet ilyen meccset megnyerni. Többen tudásuk alatt teljesítettek. A rendes játékidőben megnyerhettük volna a meccset, de a hajrában sok lehetőséget puskáztunk el.
Magyar Gergely: – Félig miskolciként az egyik szemem sír, a másik viszont nagyon nevet. Ismét küzdöttünk a végletekig.
7. Vasas 20 7 13 1154–1208 0.675
8. DKSK MISI 20 6 14 1287–1459 0.650