A Sopron, a Pécs és a ZTE ötödik mérkőzését is megnyerte

2011.10.22. 21:08
Fűrész Diana (Sopron) 15 pontot dobott a BEAC-Újbuda ellen (Fotó: NS-archív, Tumbász Hédi)
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulóját követően is veretlen maradt a címvédő Sopron, valamint a hozzá hasonlóan jól rajtoló Pécs és a Zalaegerszeg.

A Sopronra rutinmunka várt az Újbuda vendégeként, a címvédő a 16 ponttal megnyert első negyeddel jó alapot adott magának a folytatásra. A házigazdák az első félidőben becsülettel tartották magukat, a 29–6-ra elveszített harmadik negyedben viszont elveszítették a fonalat.

A forduló előtt veretlen Baja nagy csatára késztette a Zalaegerszeget, amely a 12 ponttal megnyert negyedik felvonással döntötte el a mérkőzést a maga javára, és őrizte meg hibátlan mérlegét.

Pár éve még bajnoki döntőnek is beillett a Diósgyőr–Pécs leosztás, a találkozó ezúttal is kiélezett volt, a vendégek a tíz ponttal megnyert negyedik negyednek köszönhetően kerekedtek ellenfelük fölé.

Egy pont döntött az Atomerőmű–Cegléd összecsapáson, a vendégek a végjátékban csikarták ki szezonbeli első győzelmüket. A Vasas a második negyedben valósággal állva hagyta a támadásban akkor betliző BSE-t, így a három kiegyenlített felvonás mellett a végelszámolásnál ez döntőnek bizonyult.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
ELTE-BEAC ÚJBUDA–UNIQA-EUROLEASING SOPRON 47–95 (11–27, 13–24, 9–26, 14–18)
Bogdánfy u, 100 néző. V: Vida, Surányi, Tőzsér
BEAC: Szász 6, Katona Zs. 3, Csicsai 9/3, ZSÁMÁR 9, Horváth Sz. 4. Cs: Havasi 7/3, Cseh-Szombathy 3, BRIXEL 6, Rakolczai. Megbízott edző: Szabari János
SOPRON: Fegyverneky 2, Zavecz, Kurasova-Gorbunova 4, Krivacsevics 8, Horti 8. Cs: KRNJIC 22, FŰRÉSZ 15/9, LICSKAI 8, CZANK 9/3, Szabó Fanni 10, Böröndy 7/3, Doncsecs 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–11. 8. p.: 9–21. 13. p.: 13–32. 17. p.: 19–37. 24. p.: 27–61. 28. p.: 33–73. 33. p.: 36–81. 38. p.: 41–91
Szabari János: – Sportszerű mérkőzésen érvényesült az ellenfél nagyobb tudása. Egy hét leforgása alatt sikerült a két euroligás csapat ellen több mint száz pontot dobnunk.
Székely Norbert: – Nagyon örülök annak, hogy ez a mérkőzés jól szolgálta fiatal játékosaink beépítését.
DKSK-MISI–PÉCS 2010 60–70 (17–20, 19–16, 15–15, 9–19)
Miskolc, 800 néző. V: Gál J., Fodor A., Rácz Zs.
DKSK-MISI: SKORIC 15, Reiner 10, Farkasinszki 2, HADZOVIC 21/12, Czirják 4. Cs: Szabó B. 4, Budimir 4, Kántor. Edző: Milen Vukicevic
PÉCS: QUIGLEY 28, Raksányi 3/3, SAROK 9, Pilav 5, MURPHY 14. Cs: Török Sz. 3, Horváth L. 6, Laczi 2. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–10. 16. p.: 30–26. 25. p.: 46–43. 35. p.: 59–57
Kipontozódott: Skoric (40. p.), Quigley (35. p.)
Milen Vukicevic: – A lányok kitartóan küzdöttek, de ezúttal is a rutinosabb csapat nyert. A végén banális hibákat vétettünk, és ez döntött.
Zseljko Djokics: – Nagy meccset játszottunk, és abban bízom, hogy ez az összecsapás jelentősen hozzájárul fiatal csapatom fejlődéséhez. Harcosak voltunk, több lepattanót szereztünk, és összességében helytálltunk.
BAJAI NKK–ZTE NKK 62–71 (23–17, 11–13, 17–18, 11–23)
Baja, 350 néző. V: Forrai S., Török Z., Németh A.
BAJA: SCSEKICS 13/6, SZEPSI 23/3, Gorjanácz 2, Bozóki 2, Zygaite 12. Cs: Szabó P., Ferencz, Theodoreán 8, Kühn 2, Kovács D. Edző: Sztevan Csupics
ZALAEGERSZEG: Bukovszki 2, SZALAY 17, Ambrus 2, Czukor 9/3, Horváth Zs. 10. Cs: SZÉLESY 19/6, Zsovár 12, Varga 2. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–12. 7. p.: 15–12. 8. p.: 15–17. 11. p.: 25–17. 16. p.: 31–23. 20. p.: 34–30. 25. p.: 43–34. 28. p.: 47–40. 29. p.: 47–48. 30. p.: 51–48. 34. p.: 52–55
Kipontozódott: Bukovszki (33. p.), Szabó P. (33. p.), Czukor (34. p.)
Sztevan Csupics: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk a tavalyi bronzérmes ellen. Harmincöt percig tartottuk magunkat, sokáig vezettünk is, de az utolsó öt percben érvényesült a nagyobb rutin. Sajnos a két jobb centerünk ma gyengébben teljesített, hiányoztak a pontjaik.
Gáll Tamás: – Igen kemény mérkőzést játszottunk a nagyon jól küzdő Bajával, és boldog vagyok, hogy nyerni tudtunk. Rengeteg munka van benne!
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–CEGLÉDI EKK 84–85 (21–18, 25–24, 18–17, 20–26)
Szekszárd, 300 néző. V: Söjtöry, Tóth K., Benedek
SZEKSZÁRD: Baksa 3/3, SZEMERÉDI 22/6, BÁLINT R. 15/6, Fejes 9/3, CVETANOVICS 25. Cs: Liszina, Medgyessy 2, Demeter 3, Zele 5/3, Pap R. Edző: Földi Sándor
CEGLÉD: CYMMER 20/3, ORBÁN 23/9, Ruttner Zs. 3, Ruttner R. 10, Serbán 14. Cs: Sosnowska 4, Dobrowolska 7/3, Filipowicz, KOBOLÁK 4. Edző: Ujhelyi Gábor
Kipontozódott: Ruttner R. (33. p.)
Földi Sándor: – Gyengén védekeztünk, megmutattuk, hogy kell a haszonból adósságot csinálni, hiszen vezettünk tizenegy ponttal. Kapkodva játszottunk, hibát hibára halmoztunk.
Ujhelyi Gábor: – Azt hiszem, hogy az akarat és a szív diadala volt a mai győzelmünk. Még sok fegyelmezetlenséget követünk el, mert nagyon rutintalan a csapat.
VASAS–BSE-FCSM 71–60 (13–13, 23–11, 14–14, 21–22)
Pasaréti út, 150 néző. V: Gorka, Jurák, Maár
VASAS: Pál 7, Pusztai 7/3, Adamecz 7/3, MANSARÉ M. 18, TEILANE 23. Cs: Bajnóczi 6/3, Kovalcsik 1, Velkey, Szabó Flóra 2, Katona Sz., Mányoky, Koch. Edző: Diósadi Deák Éva
BSE: Szondy 5/3, Orsó 11/3, Vukov, Hegedűs M. 4, Bagi 4. Cs: TIBA 16/9, SONYÁK 12/3, Miháczi, Schramkó, Szabó V. 3/3, Karlócai 5/3. Edző: Puskás Artúr
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–1. 5. p.: 8–8. 8. p.: 11–11. 13. p.: 22–16. 17. p.: 32–19. 19. p.: 36–24. 24. p.: 42–26. 27. p.: 46–30. 33. p.: 53–43
Kipontozódott: Bagi (40. p.)
Diósadi Deák Éva: – Tudtuk, nem lesz egyszerű, de megszületett az első győzelmünk. Gratulálok a lányoknak!
Puskás Artúr: – A második negyed végi ötpercnyi megilletődöttségünk alapjában meghatározta a végeredményt. Előtte és utána pariban voltunk a Vasassal. Nagyobb hittel kell játszanunk a következő fordulóban.
9. Atomerőmű KSC 5 5 313–389 0.500
10. DKSK MISI 5 5 308–387 0.500
11. ELTE-BEAC Újbuda 5 5 256–400 0.500
12. BSE-FCSM 5 5 218–407 0.500