A Pécs és a Győr is közelít az elődöntőhöz

2010.04.01. 20:56
Vajda Anna volt a Pécs legjobbja ezúttal is (Fotó: Czagány Balázs - archív)
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésén a Pécs és a Győr is győzelemmel kezdte a párharcot hazai pályán, így mindkét csapat 1:0-ra vezet a két győzelemig tartó párharcban.

A Pécs is megkezdte szereplését a 2009/2010-es idény rájátszásában, ahol az Atomerőmű KSC Szekszárd várt a baranyaiakra. Kelly Mazzante térdszalag sérülés miatt nem szerepelhetett a mérkőzésen, ám Fűzy Ákos csapata nélküle is simán megnyerte hazai pályán a mérkőzést.

A Pécs főleg az első félidőben gyűjtötte össze a mérkőzés végére egy híján ötven pontot kitevő előnyét, a meccs vége fele így a fiatalok is szerephez juthattak. A legjobb teljesítményt a hétvégi Magyar Kupán is a győztes kosarat szerző Vajda Anna nyújtotta, aki összesen 25 ponttal terhelte meg a Szekszárd kosarát.

Szorosabban alakult a másik mai negyeddöntő, ahol a Győr a ZTE-t fogadta. Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, és a félidőben is csak hét ponttal vezetett a hazai csapat. A Győr elsősorban harmadik negyedbeli teljesítményének köszönhette, hogy végül biztosan, 23 ponttal legyőzte ellenfelét.

Ezzel a Pécs és a Győr is 1:0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

NŐI KOSÁRLABDA NBI
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MIZO PÉCS 2010-ATOMERŰMŰ KSC SZEKSZÁRD 119-70 (40-11, 31-17, 24-22, 24-20)
Pécs, 700 néző. V: Kiss L., Vétek
PÉCS: Iványi 2, FEGYVERNEKY 17/3, BUJDOSÓ 10/6, VAJDA 25/3, OHLDE 13. Cs: Raksányi 13/3, QUIGLEY 14, Turóczi 6, Sarok 6, Krnjics 7, Horváth L. 2, Ruják N. 4. Edző: Fűzy Ákos
SZEKSZÁRD: Szemerédi 11/3, Pungor 7, BÁLINT R. 19/3, BOZÓKI 17/12, Jevtusenko 5/3. Cs: Tamis 2, Cazac 4, Papp A. 3/3, Hajdú, Szavercsenko, Pető 2. Edző: Újhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 12-2. 6. p.: 24-8. 13. p.: 44-20. 17. p.: 59-23. 23. p.: 77-33. 26. p.: 81-39. 33. p.: 105-55. 37. p.: 113-61
Fűzy Ákos: - Az első félidőben nagyszerűen pörögtünk, a második már csak kötelező feladat volt, bár ott is láttam biztató jeleket.
Újhelyi Gábor: - Nézzük a szép oldalát, dobtunk hetven pontot a kupagyőztesnek.
 Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Pécs javára
SEAT-LAMI-VÉD GYŐR-ZTE NKK 83-60 (15-15, 25-18, 21-7, 22-20)
Győr, 100 néző. V: Forrai, Tóth K.
GYŐR: ENGLERT 13/6, Delmis, Kovács K. 6, Horváth Zs. 2, RADUNOVICS 21. Cs: Borovicková 4, FŰRÉSZ 16/6, Imbergerová 14/12, Keller 2, Vida 5/3. Edző: Tapodi Péter
ZTE: Bukovszki 5/3, Szélesy 6, CZUKOR 17/6, RASHEED 12, Crasnoscioc 11/3. Cs: Szalay 7, Hersics 2, Ambrus, Szász. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-6. 15. p.: 29-25. 26. p.: 55-37. 34. p.: 70-49
Tapodi Péter: - Nehezen lendültünk játékba, de végig fegyelmezetten játszva még nagyobb különbséggel is győzhettünk volna.
Gáll Tamás: - Ahhoz, hogy jobb eredményeket érjünk el, még jobb egyéni teljesítményekre lenne szükségünk.
 Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Győr javára