A második félidőben Olajat talált a Körmend

2011.04.23. 20:00
Csak az első félidő volt szoros a férfi kosárlabda NB I idei elődöntőjének nyitányán: a szünet után belelendülő Szolnoki Olaj 80–62-re legyőzte a Körmendet. A másik ágon az Albacomp is a harmadik negyedben szerzett ledolgozhatatlan előnyt az Atomerőmű ellen, míg a 9–14. helyért vívott mérkőzéseken a Debrecen és a Sopron örülhetett.

A szolnoki Báder Márton (jobbra) 16 pontot szerzett (Fotó: Pej László)

ALBACOMP–ATOMERŐMŰ 91–78

Ian Johnson triplájával az Atomerőmű szerezte meg a vezetést, sőt Johnson bevert egy duplát is (2–5), majd ezt követően Antonio Crocker következett egy tripla, zsák kombinációval odaát, és fordított az Alba. Brooks Sales büntetői után újra együtt volt a két csapat (12–12), ám az első negyed utolsó három perce a hazaiaké volt, és amikor Hanga Ádám is megtörte a maga jegét, fölényessé vált a vezetés (23–14).

A második játékrész elején Hanga duplája (25–14), majd zsákolása után tíz pont fölé kúszott a differencia (30–19), ám a paksiakat egyelőre nem lehetett leszakítani, Jan Pavlik triplája után újra ott lihegtek a hazaiak nyakában (38–37). Bár hazai pontok jöttek, Pavlik kisvártatva elsüllyesztett még egy hármast, a nagyszünetre tehát nem dőlt el semmi.

Az újrakezdést követően Johnson triplája és két jó büntetője révén azonnal fordítottak a vendégek, 51–52-ig felváltva hullottak a kosarak. Madár András és Crocker egy-egy triplája azonban 8–0-s hazai szakaszt fűtött, és a húsz pont fölé kapaszkodó Crocker utolsó percbeli középtávoli dobásával megnyugtatóvá vált a fehérváriak előnye.

A befejező játékrész szokás szerint a paksi Johnson kosarával kezdődött, csakhogy Hanga hat pontjából (két dupla, két büntető) újabb 8–0-s hazai fergeteg kerekedett, és a fehérváriak innentől biztonságos távolságban tartották a vendégeket – egy meccs után náluk az előny.

A hazaiaknál Crocker 23, Hanga 17, a vendégeknél Sales 24 ponttal zárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALBACOMP–ATOMERŐMŰ SE
91–78 (23–14, 21–26, 21–14, 26–24)
Székesfehérvár, 2100 néző. V: Valovics, Hegedűs, Török.
ALBACOMP: SIMON B. 13, HANGA 17, CROCKER 23/9, KELLER Á. 8, Jones 11. Cs: Hendlein R. 7/3, Madár A. 4/3, Hollis 4, Bódi 3/3, Antal, Kertész 1. Vezetőedző: Braniszlav Dzunics
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 3/3, Hodges 8, Vojvoda, JOHNSON 15/9, SALES 24/6. Cs: Kovács Á. 5/3, Körtélyesi 7/3, PAVLIK 10/6, Faragó 2, Tóth P., Farkas 4, Morgen. Vezetőedző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–5. 6. p.: 12–10. 8. p.:17–12. 13. p.: 30–24. 16. p.: 35–32. 22. p.: 44–45. 25. p.: 50–49. 28. perc: 59–52. 32. p.: 72–56. 35. p.: 79–68. 38. p.: 80–74
Az egyik fél három győzelemig tartó párharcának az állása: 1–0 az Albacomp javára
Dobószázalék. Mezőny: 54 (35/65), ill. 43 (29/68). Büntető: 65 (15/23), ill. 100 (10/10)

Lepattanók: 38, ill. 33. Legtöbb lepattanó: Crocker 9, ill. Sales 9

Legtöbb gólpassz: Simon 7, ill. Kovács Á. 3

BRANISZLAV DZUNICS: – Nagyon munkás volt ez a találkozó is, akárcsak a Falco elleni szerdai összecsapás. Mindenki odatette magát, rengeteg energiát mozgósítottunk, ez pedig nem vezethetett máshoz, csak a győzelemhez. Semmi sem dőlt el, várjuk a folytatást.
HORVÁTH IMRE: – Elismerés illeti a csapatomat, mert ugyan voltak hullámvölgyeink az első félidőben, a harmadik negyed elején sikerült visszajönnünk a meccsbe. Akkor elég sokáig tudtunk tapadni ellenfelünkre, de aztán egy-két hiba után elhúzott az Alba. Igaz, még ebből is faragtunk, de sajnos ma nem volt több jó egyéni teljesítmény ahhoz, hogy nyerni tudjunk.
A PÁRHARC HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEI
Atomerőmű–Albacompáprilis 26., 19.15 óra
Albacomp–Atomerőműáprilis 29., 18 óra
Atomerőmű–Albacomp (ha szükséges)május 2., 18 óra
Albacomp–Atomerőmű (ha szükséges)május 4., 18 óra

SZOLNOK–KÖRMEND 80–62

Az első hét pontot a Körmend szerezte, és az Emmanuel Dies, Németh István, Rashad Bell vezérelte vasiak az első negyedben végig kézben tartották az irányítást (14–22).

Az első pihenő után a két Márton, Báder és Fodor duplái révén kezdett kapaszkodni a Szolnok, és Horváth Ákos duplájával a 16. percben először vette át a vezetést (29–28). „Egy ide, egy oda" percek következtek, majd Horváth két duplája révén négypontos szolnoki vezetés mellett vonultak szünetre a felek.

A második játékrész első kosarát Németh szerezte, ám ezt 15–2-es Olaj-roham követte, és ezzel el is dőlt a mérkőzés – ebben a szakaszban Horváth és Báder vitte a prímet a hazaiaknál. A szolnokiak 30–13-ra nyerték meg a harmadik negyedet.

Báder Márton zsákolásával indult a záró játékrész, Horváth duplája után megvolt a 25 pontos különbség, innentől fogva a vendégek már csak az eredmény kozmetikázására törekedhettek – ebben sikerrel jártak.

A hazaiaknál Horváth (18) és Báder (16), a vendégeknél Dies (16) szerezte a legtöbb pontot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–MJUS-FORTRESS KÖRMEND
80–62 (14–22, 22–10, 30–13, 14–17)
Szolnok, 2000 néző. V: Földházi, Benczur, Gorka
SZOLNOK: TROTTER 9, HORVÁTH Á. 18/3, Budimir 10/6, Clark 7/3. BÁDER 16. Cs: Trepák 4, FODOR M. 11/3, Vesztergom 5/3, Grebenár, Szabó P., Szögi. Vezetőedző: Pór Péter
KÖRMEND: Ruják 8/6, NÉMETH I. 14/6, Trummer, Bell 13, DIES 16. Cs: Ferencz 9/6, Dávid G., Sonyák, Hegedűs 2, Boldizsár. Vezetőedző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–7. 5. p.: 2–12. 8. p.: 14–18. 13. p.: 23–24. 16. p.: 29–28. 19. p.: 34–30. 25. p.: 51–36. 27. p.: 58–40. 29. p.: 66–43. 33. p.: 70–45. 36. p.: 74–57. 39. p.: 78–60
Kipontozódott: Ruják (39. p.)
Dobószázalék. Mezőny: 52 (35/67), ill. 39 (24/61). Büntetők: 57 (4/7), ill. 73 (8/11)

Lepattanók: 41, ill. 30. Legtöbb lepattanó: Báder 8, ill. Ferencz 8

Legtöbb gólpassz: Trotter 13, ill. Németh 7

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szolnok javára.
PÓR PÉTER: – Jó körmendi kezdés után rendeztük sorainkat, és a harmadik negyedbeli jó játékunknak köszönhetően hoztuk az elődöntő nyitányát.
SABÁLI BALÁZS: – Az első félidőben jól játszottunk, a fordulás után azonban már sokat egyénieskedtünk, nem csapatként működtünk, és el is fáradtunk. Amíg bírtuk erővel, addig jó teljesítményt nyújtottunk. Kedden természetesen egyenlíteni szeretnénk.