A Körmend ismét nyert otthon, ezzel elődöntős

2012.04.25. 20:08
Rashad Bell (balra) a mezőny legeredményesebb játékosa volt (Fotó: Mirkó István)
A Körmend 87–82-re győzött a Paks ellen a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének ötödik mérkőzésén, így 3–2-re megnyerte a párharcot, amelyben minden találkozón a hazai csapat diadalmaskodott. A körmendiek ellenfele az elődöntőben a Falco–Sopron párharc továbbjutója lesz.

Az első négy mérkőzés bebizonyította, hogy két azonos képességű csapatról van szó, a körmendiek abban reménykedhettek, hogy nem szakad meg a sorozat, miszerint mindig a hazai pályán játszó csapat nyer. A vendégek persze mindent megtettek ez ellen, az első negyed végén pedig már kilenc ponttal is vezettek. A Körmend még időben kapcsolt, és Rashad Bell, valamint Darian Townes vezérletével a második játékrészben fordított, bár a nagyszünetre visszavette a vezetést az Atomerőmű.

A hazaiak jóval többször próbálkoztak távolról, mint ellenfelük, de tripláik csak a harmadik negyedtől váltak veszélyes fegyverré, ekkor Dejan Mladenovics és Németh István keze kezdett sülni, utóbbi negyedik sikeres hármasával a vasi csapat 61–58-as előnnyel zárta a harmadik tízpercet.

A záró negyedben a paksiak Nick Williams kosaraival tartották a lépést, a Körmend viszont a néhány pontos vezetését tartotta meg, méghozzá a végső dudaszóig. Főképp Bellnek köszönhetően, aki a hajrában is felvállalta a felelősséget, egymás után harcolta ki a faultokat, a büntetőknél pedig nem hibázott. A pályaelőny tehát döntőnek bizonyult, a Körmend 87–82-re nyert harmadik otthoni mérkőzésén, így készülhet az elődöntőre, ahol a Falco vagy a Sopron vár majd rá.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
FORTRESS-LAMI VÉD KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 87–82 (18–22, 16–15, 27–21, 26–24)
Körmend, 1800 néző. Vezette: Benczur, Kapitány, Papp
KÖRMEND: Ruják, Ferencz 5/3, NÉMETH I. 18/11, BELL 21, TOWNES 18. Csere: FODOR G. 7/3, Mladenovics 9/6, Eilingsfeld 6, Sonyák 3/3
PAKS: L. WILLIAMS 14/3, N. WILLIAMS 20, Vojvoda 11, KÁMÁN 10/3, Frost 12. Csere: Kovács Á. 6, Körtélyesi, Tóth Á., Morgen 9/3
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–10. 7. p.: 9–14. 9. p.: 11–20. 14. p.: 23–24. 17. p.: 30–28. 20. p.: 32–37. 25. p.: 42–51. 30. p.: 58–56. 33. p.: 64–64. 37. p.: 76–75. 39. p.: 79–77. 40. p.: 83–80.
Kipontozódott: Fodor G. (38. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Körmend javára
Zoran Martic, a Körmend edzője: – Gratulálok a paksiaknak, rengeteg problémájuk ellenére is kiválóan kosárlabdáztak. Nagy nyomás alatt játszottunk, sok energiánkat emésztette fel a felzárkózás, de végül mi győztünk. Büszke vagyok a csapatra!
Enrique Gutiérrez, az Atomerőmű edzője: – Harcoltunk, de sok hibánk volt a lepattanóknál és támadásban is. Elvesztettük a vezető pozíciónkat, a Körmend ezen a meccsen ennyivel jobb volt.