A Kecskemét Pakson lepte meg az Atomerőművet

2011.10.29. 21:34
Az Atomerőmű először kapott ki a szezonban, a Kecskemét veretlen maradt (Fotó: Korponai Tamás)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 4. fordulójában a Kecskemét a Paks, a Körmend a Zalaegerszeg vendégeként győzött, míg a Nyíregyháza hazai pályán nyert a Kaposvár ellen.

SZAVAZÁS

Megvédi-e férfi kosárlabdabajnoki címét a Szolnok?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Óriási csatában kerekedett felül paksi vendéglátóján a mérkőzést jól kezdő Kecskemét, amelynek a hajrára már nem maradt ereje, de szűken azért így is nyerni tudott. A szezon első vereségét szenvedte el az Atomerőmű, negyedik mérkőzésén sem talált legyőzőre a Kecskemét, másodszor idegenben.

Az első félidőben alaposan megsorozták egymást a felek Zalaegerszegen – különösen a 45 pontot hozó első negyedben –, majd a nagyszünet után a Körmend állva hagyta vendéglátóját. A húsz ponttal(!) hozott harmadik felvonás után formaság volt a befejezés. A ZTE negyedik vereségét szenvedte el, a harmadikat pályaválasztóként, a Körmend tovább őrzi veretlenségét.

A Nyíregyháza az első és a harmadik negyedben is ura volt a helyzetnek, ebben a két felvonásban megszerzett előnye ledolgozhatatlan volt a kaposváriak számára. Utóbbiak továbbra is nyeretlenek, igaz harmadszor játszottak idegenben. Másodszor nyert a Nyíregyháza, de második hazai meccsen csupán először.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 4. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ SE–KECSKEMÉTI KSE 66–69 (17–18, 3–10, 19–29, 27–12)
Paks, 1200 néző. Vezette: Vígh, Pálla, Boros
PAKS: L. WILLIAMS 25/9, D. Wilson 3, Vojvoda 13/9, Kámán 7/3, Tóth Á. 4. Csere: Morgen 3, Kovács Ák. 3, Körtélyesi 8. Edző: Völgyi Péter
KECSKEMÉT: Wittmann 10, KELLEY 11, Radonjics 3, DÉNES 12/9, Bencze 10. Csere: Csorvási 4, VUKADINOV 13/3, Hegedűs 6/3. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–5. 6. p.: 9–7. 9. p.: 11–16. 16. p.: 17–28. 23. p.: 22–34. 27. p.: 31–48. 31. p.: 39–57. 36. p.: 44–64. 38. p.: 56–66. 40. p.: 66–68.
Kipontozódott: Wittmann a 40. percben
Völgyi Péter: – Rengeteg hibával kosárlabdáztunk, ha csak a tiszta dobóhelyzeteinkből értünk volna el pontokat, akkor is megnyertük volna a meccset. Harminc percet átaludtunk, s ugyan a végén sikerült ritmust váltani, a Kecskemét megérdemelten nyert.
Sztojan Ivkovics:– Nagyszerű meccset játszottunk, megérdemelten nyertünk, még úgy is, hogy megnehezítettük magunknak a győzelmet. A szurkolóink is kellettek ahhoz, hogy végül megtartottunk három pontot az előnyünkből.
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–FORTRESS KÖRMEND62–88 (22–23, 14–21, 8–28, 18–16)
Zalaegerszeg, 2400 néző. Vezette: Cziffra, Bognár, Jakab
ZTE: Perine 17/3, Gáspár 10/6, Baki 4, Tóth G. 12, Kinter 8. Csere: Hines 7, Vertetics, Bödör, Délity, Kertész 4, Gáll, Kerkai. Edző: Kiss Attila
KÖRMEND: NÉMETH 14/6, Ruják 4, POWELL 12, BELL 17, STOWNES 21. Csere: Dávid G. 2, Ferencz 8, Mladenovics 4, Fodor G., Cseh 6/6, Sonyák, Csapai. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–3. 8. p.: 20–19. 11. p.: 25–15. 18. p.: 33–38. 24. p.: 36–57. 36. p.: 52–79
Kipontozódott: Hines a 37., Dávid G. a 40. percben
Kiss Attila: – Az első félidőben rossz dobószázalékkal is tartottuk magunkat. A szünet utáni rövidzárlatunkat a Körmend kihasználta.
Sabáli Balázs: – Sok lepattanót engedtünk az első félidőben a ZTE-nek, nem voltam elégedett a védekezéssel. A szünet után viszont gyorsan eldöntöttük a mérkőzést.
MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–KAPOSVÁRI KK 79–69 (24–15, 18–22, 20–13, 17–19)
Nyíregyháza, 700 néző. Vezette: Papp P., Gál J., Fodor A.
NYÍREGYHÁZA: FEKETE 11/3, Polyák 5/3, MOHÁCSI 17/3, Djogo 11/6, MISKOVICS 25. Csere: Siska 5/3, Pap I. 2, Nagy K. 3/3, Pavlovics V., Jakab P., Varga. Edző: Ferenczi Tamás
KAPOSVÁR: J. WILSON 13, Raivio 19/3, Szőke 5/3, Lekli 5, Keister 6. Csere: Koma 10, Kovács S. 2, Kutasi 9/9, Bíró B. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 6. p.: 18–6. 8. p.: 18–11. 13. p.: 29–20. 19. p.: 38–32. 21. p.: 47–37. 27. p.: 62–44. 32. p.: 64–55. 37. p.: 77–59
Kipontozódott: Lekli a 25., Fekete a 40. percben
Ferenczi Tamás: – Örülök neki, hogy elsősorban a védekezésünknek köszönhetjük ezt a nagyon fontos győzelmet. A végén lehetett volna nagyobb is a különbség, de hazai pályán mindenképpen játéklehetőséget akartam adni a fiataloknak is.
Fekete Ádám: – Megfelelő centerjátékkal lehetett volna keresnivalónk ezen a mérkőzésen.
1. MJUS-Fortress Körmend 4 4 372–266 1.000
2. Kecskeméti KSE 4 4 316–232 1.000