A Kaposvár a túlórában, a Szolnok simán nyert

2012.02.18. 20:41
A Szolnok gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a Sopron elleni mecset (fotó: Veres Viktor – archív)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 19. fordulójában a címvédő Szolnok simán nyert otthon a Sopron ellen, a Kaposvár viszont csak a túlórában kerekedett a Zalaegerszeg fölé. Az Atomerőmű biztos sikert aratott Jászberényben, a Pécs Nyíregyházán, a Kecskemét Debrecenben is győzni tudott.

Szolnok–Sopron

Az első negyedben a Sopron még dicséretesen tartotta állásait és a szoros eredményt, de a címvédő Szolnok esélyeshez méltón dolgozott, így a félidőre már abszolút lőtávolon kívülre került (48–32). A második félidős folytatás kiegyenlített csatát hozott, amelynek végére döntően már nem változott a két csapat közötti különbség: megérdemelten sima győzelmet aratott otthon az Olaj.

Kaposvár–Zalaegerszeg

A házigazdák első negyedben megszerzett szűk előnye kitartott a következő két felvonásban is, de mivel a vendégek csak nem akartak leszakadni, a hajrá izgalmasan alakult. Sőt hat perccel a vége előtt már vezetéshez is jutott a ZTE. A felvonás utolsó öt percére ikszelt érkeztek meg a felek, mivel csak az eredmény változott a negyedik felvonás végére, a különbség nem, jöhetett a túlóra. A hosszabbítás a házigazdáknak sikerült jobban. A mérkőzés Michael Fey (Kaposvár) és Tim Whitworth (ZTE) gólpárbaját is hozta, ezt a mezőny legeredményesebb játékosként utóbbi nyerte meg 30–27-re, kérdés, hogy az egyéni siker mennyire feledtette a túlórás vereséget.

Jászberény–Atomerőmű

Az Atomerőmű erős rajtot vett a Jászberény vendégeként, de a félidőre összeszedett 13 pontos (53–40) előnyéből hatot leadott a negyedik játékrész előtt. A házigazdák feltámadása azonban csak átmeneti volt, a záró negyedben sokkal közelebb már nem tudtak kerülni, így még több izgalmat csempészni a végjátékba.

Nyíregyháza–Pécs

Kiegyenlített első félidőt követően (a nagyszünetben a házigazdáknak volt kétpontos előnye) megtört a hazai lendület. A pécsiek a záró részt már előnnyel várhatták, majd a különbséget tovább tudták növelni a záró negyedben.

Debrecen–Kecskemét

A Kecskemét kétpontos győzelmet aratott Debrecenben. A találkozón a vendégek kezdtek jobban, de a nagyszünetben már a házigazdáknál volt az előny, akik a záró felvonásra is kétpontos vezetéssel futhattak neki. A kiegyenlített mérkőzésen az utolsó percben a vendégek szerb légiósának, Marko Deraszimovics mezőnykosara döntött, miután védő-, majd támadólepattanót is szerzett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SOPRONI KC 82–69 (22–15, 26–17, 21–23, 13–14)
Szolnok, 1222 néző. V: Kapitány, Király, Söjtöry
SZOLNOK: TROTTER 15/9, MILLS 16/12, Horváth Á. 13/3, Nikolov, BÁDER 13. Cs: Gay 4, Trepák 4, FODOR M. 14/12, Soós G. 2, Grebenár 1. Edző: Pór Péter
SOPRON: J. Thomas 13/9, RUBIN 19, Takács N. 3/3, Gombás 8/6, EGEMONYE 11. Cs: Vesztergom, Keresztes 7, Boldizsár 3/3, Lakatos 5/3. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–4. 8. p.: 17–8. 14. p.: 33–23. 18. p.: 45–28. 25. p.: 58–40. 28. p.: 64–53. 34. p.: 72–59. 38. p.: 78–66
Pór Péter: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első negyedbeli előnyünk birtokában végig kézben tartottuk a mérkőzést a jól küzdő és agresszíven védekező Sopronnal szemben.
Meszlényi Róbert: – A mérkőzés egyes szakaszaiban jól játszottunk, végig küzdöttük a találkozót, mindezekből lehet a jövőben építkezni.
KAPOSVÁRI KK–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 94–89 (20–16, 25–26, 21–21, 19–22, 9–4)
Kaposvár, 400 néző. V: Pálla, Boros, Tóth K.
KAPOSVÁR: AHELEGBE 16, Kiss K. 13/9, SZŐKE 14/6, Lekli 13, FEY 27. Cs: Dávid 7, Kutasi 4, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
ZTE: KELLY 16, Gáspár 6, WHITWORTH 30/15, TÓTH G. 12/3, Grimm 13. Cs: Bödör 6, Vertetics 2, Baki 4. Edző: Kis Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–3. 7. p.: 15–9. 13. p.: 27–23. 17. p.: 36–32. 23. p.: 49–50. 27. p.: 61–59. 33. p.: 68–68. 37. p.: 76–78. 42. p.: 89–87
Kipontozódott: Grimm (38. p.), Lekli (39. p.), Whitworth (44. p.)
Fekete Ádám: – Nem voltunk jó formában, rosszul játszottunk, de küzdöttünk és hajtottunk. Ellenfelünknél több volt a jó teljesítmény, mégis nyerni tudtunk, ezért büszke vagyok csapatomra.
Kis Attila: – Aki látta a mérkőzést, az tudja, aki nem, annak magyarázkodásnak tűnne minden szavam. Győzelmet érdemeltünk volna.
JÁSZBERÉNYI KSE–ATOMERŐMŰ 78–94 (19–31, 21–22, 20–14, 18–27)
Jászberény, 650 néző. V: Forrai, Frányó, Németh A.
JÁSZBERÉNY: Hodges 13/3, Medve 2, AUSTIN 29/6, DRAMICSANYIN 18, Horti 13. Cs: Fülöp, Sormaz 3/3, Kovács A., Szögi, Helmeczi, Borszéki. Edző: Horváth Balázs
ATOMERŐMŰ: L. WILLIAMS 17, N. WILLIAMS 22/6, KÖRTÉLYESI 18/6, Morgen 7/3, TÓTH Á. 12. Cs: Kovács I Á. 2, Kámán 5/3, Vojvoda 6, Hernol 4, Kovács II Á. 1, Kerpel. Edző: Enrique Gutiérrez
Horváth Balázs: – Gratulálok a Paksnak. Jobb csapat, jól játszva győzött le bennünket, nálunk ezúttal nem volt extrateljesítmény.
Enrique Gutiérrez: – A két nagy arányú győzelem után nehezebb meccsre számítottam, hiszen a JKSE hazai pályán mindig sok pontot dob. Sikerült játékosaimat azonban a földön tartani és biztosan nyertünk.
MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 83–92 (19–18, 23–22, 23–27, 18–25)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Vígh, Török R., Pozsonyi
NYÍREGYHÁZA: Fekete 6/6, Fields 18, Mohácsi 13/3, KANDICS 19/12, MISKOVICS 20. Cs: Sitku 4, Polyák 3/3. Edző: Ferenczi Tamás
PÉCS: Vaszojevics 10, Kovács P. 10/6, DOYNE 30/12, CSIRICS 27/15, TÓTH N. 9/3. Cs: Csabay, Eilingsfeld 6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 11–7. 9. p.: 17–18. 14. p.: 28–20. 16. p.: 28–29. 19. p.: 40–35. 24. p.: 51–45. 27. p.: 60–53. 29. p.: 60–63. 32. p.: 67–75. 37. p.: 70–81. 39. p.: 81–84
Kipontozódott: Eilingsfeld (37. p.)
Ferenczi Tamás: – A harmadik negyedbeli bosszantó labdaeladásainkat azzal büntette a Pécs, hogy átvette a vezetést, az utolsó játékrészben pedig csak a felzárkózásra futotta az erőnkből, a végjátékban ismét fölénk kerekedtek.
Csirke Ferenc: – A második félidőben bevetett zónánkkal összezavartuk a Pécset, a végén pedig Jara Rubin Doyne és Andrija Csirics olyan extra kosarakat szerzett, amelyekre a magyar mezőnyben csak ők képesek.
FACTUM SPORT DEBRECEN–KECSKEMÉTI KSE 76–78 (17–21, 23–18, 16–15, 20–24)
Debrecen, 400 néző. V: Benczur, Bognár T., Balog Gy.
DEBRECEN: Ingram 13, Boros 4 PERRIN 14/6, SCHACHTNER 33/9, Szabó M. 5. Cs: Kaluha 5, Papp T., Pék, Vas V. 2, Kovács I. Edző: Raul Jiménez
KECSKEMÉT: WITTMANN 18/9, Mészáros M. 2, DJERASZIMOVICS 20, DÉNES 8, Bencze Z. 10. Cs: Pap I., Vukadinov 5, PERINE 11/3, Hegedűs G. 4. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
Kipontozódott: Pap I. (36. p.), Dénes (38. p.), Schachtner (40. p.), Szabó M. (40. p.)
Raul Jiménez: – Szoros meccs volt, amelyen egy kosár döntött. Mi elrontottuk az utolsó támadásunkat, a Kecskemét pontot szerzett. Keményen harcoltunk, s volt esélyünk a sikerre a bajnokság egyik elismert együttese ellen.
Sztojan Ivkovics: –Rengeteg gondunk volt a héten, de Isten velünk volt, ezért nyertünk az új edzőjével sokat fejlődő Debrecen ellen. Ehhez kellett szurkolóink segítsége, s örülök, hogy új játékosunk Bryquis Perine hasznosan kosárlabdázott!