A Jekatyerinburg alaposan megszórta a Győrt

2011.11.23. 15:58
A Győr 97–60-as vereséget szenvedett Jekatyerinburgban a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 7. fordulójában.

Quanitra Hollingsworth (labdával) ezúttal is a Győr legeredményesebb játékosa volt, de ő sem tudta
megakadályozni a súlyos vereséget (Fotó: Szabó Miklós– archív)
megakadályozni a súlyos vereséget (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Quanitra Hollingsworth (labdával) ezúttal is a Győr legeredményesebb játékosa volt, de ő sem tudta megakadályozni a súlyos vereséget (Fotó: Szabó Miklós – archív)

Reálisan nézve nem várhattuk, hogy a Győr Jekatyerinburgban szerzi meg második győzelmét a sorozatban, és az orosz csapat hamar a vendégek tudtára is adta, hogy ne nagyon álmodozzanak a bravúrról. Quanitra Hollingsworth két duplájával 4–0-ra vezetett még a magyar együttes, ám 6–6 után már nem bírta tartani a lépést a klasszisok sorát felvonultató ellenfelével, amely az első negyed után 15 ponttal vezetett.

A második tíz percet 13–0-s rohammal kezdte a Jekatyerinburg, így 44–16-nál már benne volt a levegőben a nagyon súlyos győri vereség. Ekkor azonban sikerült valamelyest lefékezni a száguldó hazaiakat, olyannyira, hogy a győriek – nagyrészt Hollingsworth és Iva Ciglar pontjaival – öt ponttal megnyerték a harmadik játékrészt.

A Győr egy ideig tartani tudta a 20-25 pontos differenciát, ám a záró negyedre ismét visszaesett a teljesítménye, főleg ami a támadójátékot illeti. A hazaiak ellenben remekül dobtak, heten is eljutottak közülük legalább 10 pontig.

A 97–60-as végeredmény hűen tükrözi a két csapat közötti különbséget, a győri játékosok pedig azzal vigasztalhatják magukat, hogy a Kaunas is hasonlóan nagy verést (85–49) kapott Jekatyerinburgban, ahol a rutinos Euroliga-résztvevőnek számító Bourges-nak sem volt sok esélye (68–50).

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
UMMC JEKATYERINBURG (orosz)–UNI SEAT GYŐR 97–60 (31–16, 27–13, 18–23, 21–8)
Jekatyerinburg, 5100 néző. V: Cekov (bolgár), Ekti (török), Isacsenko (ukrán)
JEKATYERINBURG: Pondexter 13/3, Jekabsone 15/3, Artyesina 10/6, Parker 19/3, Sztyepanova 12. Cs: Abroszimova 10/6, Gruda 10, Leucsanka 4, Vidmer 4. Edző: Algirdas Paulauskas
GYŐR: Ciglar 15, Simon Zs. 2, Rasheed 6, Sujanová 7, Hollingsworth 16. Cs: Őri 9/9, Laklóth 3/3, Vincze, Nagy D. 2. Edző: Fűzy Ákos
Kipontozódott: Laklóth (33. p.), Vidmer (38. p.)
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–6. 7. p.: 20–8. 9. p.: 27–13. 15. p.: 44–16. 18. p.: 53–25. 22. p.: 58–37. 26. p.: 66–43. 33. p.: 80–55. 37. p.: 87–57
Algirdas Paulauskas: – Az első félidőben gyors lerohanások után sok gólt szereztünk, a szünet után azonban túlságosan is megnyugodtunk, miközben teljesen más szellemiségű Győr jött ki a folytatásra. Örülök, hogy a magyar csapat ennyit fejlődött, látszik rajta az elvégzett munka.
Fűzy Ákos: – Büszke vagyok fiatal csapatomra. Különösen a második félidőben teljesítettünk jól, egy negyedet megnyertünk Európa egyik legjobb csapata ellen. Természetesen sok munka vár még ránk, de ezek a meccsek rengeteg tapasztalattal vérteznek fel bennünket.