A Győr legyőzte Hortit és a Wislát, kikapott a Sopron

2012.10.31. 20:34
Győri öröm – a zöld-fehérek győztek Krakkóban (Fotó: NS-archív)
A női kosárlabda Euroliga  A-csoportjában az Uni Győr fokozatosan lendült játékba a lengyel Wisla Can-Pack otthonában, az utolsó negyedben már 51–40-re is vezetett a magyar csapat, ám a hajrát nem bírta, így a Horti Dóra vezette krakkóiak egyenlíteni tudtak, a rendes játékidő 58–58-as döntetlennel zárult. A hosszabbításban azonban a vendégek játszottak jobban, akik Natalie Hurst vezérletével végül 67–62-re győztek. A B-csoport 2. fordulójában a Sopron 89–78-as vereséget szenvedett Kassán, a Good Angels Kosice vendégeként.

HORTI JÓ JÁTÉKA NEM VOLT ELÉG A GYŐR ELLEN

Az Euroliga A-csoportjában szereplő Uni Győr a múlt heti, Brno elleni hazai győzelem után ma a Wisla Can-Pack otthonában szerepelt Fűzy Ákos együttese. A magyar bajnoki címvédőre nagyon nehéz feladat várt, hiszen a lengyelek az 1. fordulóban kikaptak a Bourges otthonában, így arra lehetett számítani, hogy hazai pályán kettőzött erővel küzdenek majd az első siker érdekében. Ez a küzdelem azonban szerencsére meglehetősen görcsösre, nyögvenyelősre sikerült hazai szempontból.

A Wisla nem kezdett ugyan rosszul, hiszen az első negyedben 17–8-nál, majd 19–10-nél is kilenc ponttal vezetett, ám ezt követően a győriek hat értékesített büntetőnek köszönhetően (Raksányi Krisztina négyet, Ieva Kublina kettőt váltott pontokra) 19–16-ra felzárkóztak az első szünetig.

A második játékrészben mindkét csapat nagyon kevés pontot dobott, de a győriek jöttek ki jobban a meccs ezen szakaszából, ugyanis 12–8-ra megnyerték a második tíz percet, és így fordítani is tudtak.

A győriek erőssége a kiegyensúlyozott csapatteljesítményben, illetve a Kublina, Chalysa Shegog, Natalie Hurst légióstrió jó dobószázalékában mutatkozott meg. A hazaiaknál csak a korábbi soproni Horti Dóra és Paulina Pawlak játszott jól.

Az egyre inkább játékba lendülő győriek az utolsó negyed elején már 11 ponttal, 51–40-re is vezettek. Ekkor a vendégek talán már azt hitték, eldőlt a találkozó, ám a krakkóiak másképp gondolták, 52–42-es győri vezetést követően a hazaiak produkáltak egy 7–0-s sorozatot, ezzel pedig szorossá tették a hajrát.

A Győr az utolsó másodpercekig tartotta előnyét, de a hazaiaknál a szenzációs napot kifogó Horti mellett Justyna Zurowska is elkezdte gyűjtögetni a pontokat, a dudaszó előtt négy másodperccel pedig Anke De Mond egy triplával 58–58-as döntetlenre mentette a mérkőzést.

A hosszabbításra azonban elfogyott a hazaiak lendülete, a győriek a 14 pontos Natalie Hurst vezérletével 67–62-re győztek. A krakkóiaknál Horti 23 pontig jutott, de az ő jó játéka szerencsére kevésnek bizonyult.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
WISLA CAN-PACK KRAKÓW (lengyel)HAT-AGRO UNI GYŐR 62–67 (19–16, 8–12, 13–19, 18–11, 4–9)
Krakkó, 1000 néző. V: Vinasi (román), Serhatlics (svéd), Simonow (német)
KRAKÓW: Ouvina 4, PAWLAK 13/3, Krezel 4, ZUROWSKA 11, HORTI 23. Cs: Stampalija 2, De Mondt 5/3. Edző: José Ignacio Hernández
GYŐR: HURST 14/6, Simon Zs. 6, RASHEED 8, Nagy-Bujdosó 9, SHEGOG 12. Cs: KUBLINA 11/3, Laklóth, Semsei, Raksányi 7. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–6. 14. p.: 21–20.26. p.: 33–37. 35. p.: 42–52. 44. p.: 62–66.
Kipontozódott: Zurowska (43.), ill. Shegog (43.)

A SOPRON JÓL KEZDETT, DE KIKAPOTT KASSÁN

A női kosárlabda Euroliga B-csoportjában a Sopron Kassán vendégszerepelt, és az első két negyedben legalább annyira meglepő teljesítményt nyújtott a Good Angels Kosice ellen, mint múlt héten hazai pályán a francia Arrasszal szemben, csak éppen fordított előjellel.

Legutóbb ugyanis hazai pályán a nagy szünetben még ötpontos hátrányban volt az esélytelenebb francia együttessel szemben, most viszont 49–44-re vezetett Kassán húsz perc elteltével. A soproniak kimondottan bátran játszottak, jól sültek a közép távoli dobások, főképp az amerikai Shenise Johnson járt élen a pontgyártásban, de Fegyverneky Zsófia és Jelena Milovanovics is jól kezdett.

Ahogy azonban egy hete Sopronban, úgy most is vissza volt még két játékrész, akkor a soproniak tudtak fordítani a meccs menetén, most a kassaiak...

A hazaiak kulcsemberei, köztük a két magyar válogatott, a volt pécsi Quigley Alexandria és a nyáron Sopronból Kassára szerződött Tijana Krivacsevics fokozatosan kapták el a fonalat és őrölték fel a meccs második felében egyre több hibával játszó, több labdát is eladó soproniak ellenállását. A vendégek főképp a palánk alatti harcban maradtak alul.

Johnson és Fegyverneky ugyan a folytatásban is jól játszott, előbbi 29, utóbbi 21 pontig jutott, ám a többiek a tízpontos határt sem érték el, miközben hazai oldalon öten is eljutottak két számjegyig, a kassaiak legjobbja végül a 18 pontos Riquna Williams lett. A Good Angels Kosice 89–78-ra győzött a Sopron ellen.

B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
GOOD ANGELS KOSICE (SZLOVÁK)–UE SOPRON 89–78 (22-22, 24-27, 22-9, 21-20)
Kassa, 2000. Vezette: Pastusiak (lengyel), Isachenko (ukrán), Eger (osztrák)
KOSICE: Sverrisdóttir 2, KULICHOVÁ 10, PindrochovÁ, Kupciková 8, Krivacevic 9. Cs: BOJOVICS 16, QUIGLEY 23/6, PIERSON 13, WILLIAMS 18/12. Edző: Maros Kovacik
SOPRON: FEGYVERNEKY 21/6, Licskai, Zsovár 4, MILOVANOVICS 9/3, Zavecz 4. Cs: Pál S. 2, Krnjics 7, Teilane 2, JOHNSON 29/6. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 7–7. 15. p.: 35–35. 25. p.: 54–53. 35. p.: 77–62