A Győr jó kezdés után kikapott a Bourges vendégeként

2011.10.26. 21:48
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének harmadik fordulójában a Győr 19 ponttal kapott ki a francia Bourges vendégeként. A második vereségüket elszenvedő győriek emelt fővel hagyhatták el a parkettet, hiszen három és fél negyeden keresztül pariban voltak ellenfelükkel, a különbség csak a hajrában lett meggyőző. A végig vezető franciák negyedről negyedre növelték előnyüket, így megszerezték második győzelmüket.

Renee Montgomery 22 ponttal csapata legeredményesebb játékosának bizonyult
(Fotó: NS-archív, Korponai Tamás)
Renee Montgomery 22 ponttal csapata legeredményesebb játékosának bizonyult (Fotó: NS-archív, Korponai Tamás)

1. NEGYED

A mérkőzés első két pontját a házigazda Bourges szerezte, de a győriek, miután bemelegedtek, átvették az irányítást, és az egyenlítés után öt ponttal is elhúztak Renée Montgomery hárompontosainak köszönhetően. Az ellenfél sokat hibázott, ezeket faltokkal próbálta meg helyrehozni. Nagy-Bujdosó Nóra hathatós közreműködésével a Győr már 13–6-ra is vezetett. Időt kértek a franciák, és Endene Miyem vezérletével megkezdték a felzárkózást, sőt büntetőinek köszönhetően a vezetést is visszavették (19–18).

2. NEGYED

A második felvonás úgy kezdődött, ahogy az első abbamaradt: a Bourges tovább növelte előnyét. A mieink közül Montgomery eszmélt elsőként, remek kosarainak köszönhetően még a vezetést is visszavették a győriek, de nem örülhettek sokáig, ugyanis Jeva Kublina hárompontosa után ismét a hazaiak vezettek 26–22-re. Kellett is az időkérés a győrieknek, de továbbra sem találtak fogást az ellenfélen. A házigazdák tovább dobálták a pontokat, a mieink sokat hibáztak. Azonban megindult a felzárkózás Nagy-Bujdosó hárompontosával, de sajnos a túloldalon sem volt hiány belőlük (39–34).

3. NEGYED

Sajnos nem úgy folytatódott a találkozó, ahogy azt a győri szurkolók szerették volna. Két perc elteltével már 14 pontra növelte előnyét a Bourges. Talán elfáradhattak a mieink, de egy kis vérpezsdítés mindig jól jön, a csereként beállt Iva Ciglar és Montgomery kosaraival kicsivel feljebb jöttek a vendégek. Nagy-Bujdosó végigdobta a palettát: hárompontosa, büntetője és mezőnykosara azonban mindig válaszra talált (58–49).

4. NEGYED

A végjáték is kosárváltásokkal kezdődött, amikor kezdett ismét magára találni a magyar csapat. Szép találatokkal kúszott feljebb, de túl pontatlanok voltak a mieink, és a hazaiak már nem hibázták el a megítélt büntetőket. A Győr teljesen összeomlott a végére, és sorban kapta be a találatokat (87–68).

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
Bourges (francia)–Győr 87–68 (19–18, 20–16, 19–15, 29–19)
Bourges, 2500 néző. V: Hickman (angol), Karakacunisz (görög), Caballe (ír)
BOURGES: BROWN 13, JOENS 16/12, KALCIDU 22/9, MIYEM 17, Kublina 11/3. Cs: Amant 6, Galliou 2. Edző: Valérie Garnier
GYŐR: Ciglar 12/6, MONTGOMERY 22/6, Rasheed 5, NAGY-BUJDOSÓ 20/6, Vincze V. Cs: Őri, Simon , Laklóth, Sujanová 2. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–7. 9. p.: 16–14. 13. p.: 26–22. 19. p.: 37–30. 23. p.: 46–34. 29. p.: 55–44. 4. p.: 64–58. 39. p.: 82–64
Valérie Garnier: – Celine Dumerc hiányát megérezte csapatom, sok gonddal küzdöttünk a mai összecsapáson. A hajrában kiütközött, hogy mi sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkezünk, mint a magyar együttes.
Fűzy Ákos: – Harmincnégy percig szépen tartottuk magunkat, ám egy mérkőzés negyven percig
tart. Nyerési esélyünk is volt, aztán fizikailag és mentálisan is fölénk kerekedett a Bourges, mi pedig elfogytunk. A nagyobb rutin döntött a hazaiak javára.

Az állás: 1. Galatasaray 6 pont, 2. Bourges 5 (200–187) 3. Jekatyerinburg 5 (201–191), 4. Valencia 4 (163–118, 2 mérkőzés), 5. USK Praha 4 (201–211), 6. Győr 4 217–242), 7. Kaunas 3191– 246), 8. Gdynia 2 (133–154, 2)

Famila Schio (olasz)–Fenerbahce (török)csütörtökön játsszák
Az állás: 1. Salamanca 6 (3 mérkőzés), 2. Orenburg 5 (3), 3. Sopron 4 (3), 4. Fenerbahce 2 (1, 86–66), 5. Schio 2 (2, 47–155), 6. Tarbes 2 (2, 118–142), 7. Polkowice 2 (2, 118–160)