A Győr a végén robbantott a Pécs ellen

2012.04.04. 20:04
Quanitra Hollingsworth (jobbra) a mezőny fölé magasodott (Fotó: Grnák László, archív)
A női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén a Győr hazai pályán 82–74-re győzött a Pécs ellen, amely a záró negyed előtt még négy ponttal vezetett.

Csak kedden dőlt el, hogy a Pécs pályára léphet az elődöntőben, miután a baranyai csapat rendezte a korábbi játékosával, Somogyi Andreával szemben fennálló tartozását. A Vasason a győriek vélhetően gond nélkül túljutottak volna, a Pécs azonban a várakozásoknak megfelelően jóval nagyobb falatnak bizonyult számukra.

Rendkívül kiegyenlített mérkőzést játszottak a felek, egyik sem tudott elhúzni a másiktól. A kiélezett végjáték így szinte garantálható volt, az igazán nagy izgalmak azonban a végén elmaradtak.

A záró negyedet a vendégek kezdhették négypontos előnnyel, és még a 37. percben is vezettek 71–70-re. Ekkor viszont megtorpantak, a Győr ezt kihasználva egy 8–0-s sorozattal fordított. A legeredményesebb vendégjátékos, Raksányi Krisztina egy hárompontossal még visszahozta a pécsi reményeket, ám ezután már csak győri kosarak születtek (büntetőkből), így a kisalföldiek kerültek egy lépésre a finálétól.

A második találkozót húsvétvasárnap Pécsen játsszák a csapatok.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
UNI SEAT GYŐR–PÉCS 2010 82–74 (20–19, 19–21, 21–24, 22–10)
Győr, 300 néző. V: Benczur, Farkas G., Söjtöry
GYŐR: CIGLAR 19/6, SIMON ZS. 13, Rasheed 5/3, BUJDOSÓ 19, HOLLINGSWORTH 22. Cs: Őri, Semsei, Vincze V. 2, Laklóth 2. Edző: Fűzy Ákos
PÉCS: RAKSÁNYI 20/6, Török Sz. 3/3, Horváth L. 6, Laczi 6/3, MURPHY 19. Cs: Sarok 4, QUIGLEY 14, Szamosi 2. Edző: Zeljko Dokics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–2. 7. p.: 11–13. 13. p.: 26–23. 17. p.: 35–33. 24. p.: 47–43. 27. p.: 56–54. 34. p.: 66–66. 38. p.: 78–71
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Győr javára
Fűzy Ákos: – Nem szeretem, amikor a csapatom játékosai western, jövök, lövök stílusban kosárlabdáznak. Az utolsó negyedben hajlandóak voltak védekezni a lányok, ennek köszönhető ez az értékes győzelem. Remélem, a vészcsengő mindenkinél bekapcsolt.
Zseljko Dokics: – Három negyeden keresztül kitűnően játszottunk, de az utolsó játékrészre az energia és a koncentráció is elfogyott. Fiatal csapatom sokat tud tanulni ebből a mérkőzésből, és remélem, vasárnap sok pécsi szurkoló segít minket, hogy kiharcoljuk a harmadik mérkőzést is.
AZ 5–8. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉSEK
VASAS-BASKET–BAJAI NKK 71–53 (19–22, 19–13, 18–10, 15–8)
Pasaréti út, 100 néző. V: Gorka, Szalai Zs., Válé
VASAS: Pál 7, Pusztai 4, ADAMECZ 18, Mansaré M. 6, Teilane 4. Cs: Szabó Flóra 4, KATONA SZ. 13, Velkey 3, BAJNÓCZY 7/3, Kovalcsik 2, Mányoky 3, Koch. Edző: Diósadi Deák Éva
BAJA: SCSEKICS 19/6, THEODOREÁN 14, Kalocsai, Kühn, Szabó P. 9/3. Cs: Gorjanácz 2, Ferencz 6, Kovács D. 3, Jávor. Edző: Sztevan Csupics
Kipontozódott: Mansaré M. (35. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Vasas javára
Diósadi Deák Éva: – Az első félidőben elég sok hibával játszottunk, míg a Baja nagyon motiváltnak tűnt. Térfélcserét követően a hosszabb kispadunknak és a végjátéknak köszönhetően sikerült megnyernünk az összecsapást.
Sztevan Csupics: – Huszonöt percig jól tartottuk magunkat, ezt követően elfáradtunk, megéreztük két kulcsjátékosunk hiányát. Szombaton megpróbálunk egyenlíteni, nem ígérünk könnyű meccset a Vasasnak.
FERENCVÁROS–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 72–74 (19–14, 18–22, 12–17, 23–21)
Népliget, 200 néző. V: Bognár T., Rácz Zs., Tőzsér
FERENCVÁROS: ENGLERT 18/9, Süle 6, Szlimák 7/3, Kovács K. 5, TURÓCZI 14/3. Cs: Ruják 6, Hegedűs R. 7/3, Russai, Tamás 9/3, Barnai. Edző: Farkas Sándor
SZEKSZÁRD: Tamis 8/6, BÁLINT 22/12, Demeter 2, Zele 11, CVETANOVICS 15. Cs: Fejes, Baksa 6, Medgyessy, Pap R. 4, Marics 4, Hajdú 2. Edző: Magyar Gergely
Kipontozódott: Tamis (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Szekszárd javára
Farkas Sándor: – Teljesen megérdemelten nyerte meg a találkozót a Szekszárd. Bízok benne, hogy szombaton egyenlíteni tudunk, mindent megpróbálunk megtenni a visszavágón.
Magyar Gergely: – Úgy gondolom, hogy nagy fegyvertényt hajtottunk végre a Fradi idegenbeli legyőzésével. Rég mondtam már, most megteszem: büszke vagyok a csapatomra.
A 9–12. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS

Ceglédi EKK–BSE-FCSM 68–73 (19–13, 18–15, 14–33, 17–12)
Ld: Orbán 22, ill. Szondy 19.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1, a BSE javára