A Falcótól 108 pontot kapott, és elbukott a Szolnok

2011.11.26. 20:37
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 8. fordulójában a címvédő Szolnoki Olaj Szombathelyen, a Falco vendégeként lépett parkettre, és szenvedett 16 pontos vereséget úgy, hogy a házigazdák száz pont fölé jutottak. Otthon nyert a Körmend és az Albacomp.

A Falco remek rajtja Szombathelyen győzelmet ért a címvédő Szolnok ellen (Fotó: Grnák László)

Szombathely–Szolnok

Kiegyenlített első perceket követően 7–7 után a sokat látott és megélt szombathelyi kulcsember, Kálmán László triplája után tudott ritmust váltani a Falco, amely 21–7-re meglépett két perc alatt. Chad Avery Timberlake és Szabó Zsolt palánk alól és triplavonalon kívülről egyaránt eredményes volt. Ezt követően éledt a Szolnok, a védekezésre kevés energiát fordítva játszottak a csapatok, a nagy rohanást követően az első negyed végén 39–22 állt az eredményjelzőn. Szinte félidei állásnak is beillő eredmény...

SZAVAZÁS

Megvédi-e férfi kosárlabdabajnoki címét a Szolnok?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Szolnok 6–0-s etappal kezdte a második játékrészt, előbb Hriszto Nikolov, majd Trotter Obie vezérletével próbáltak meg kapaszkodnia a vendégek. A védekezések mindkét palánk alatt lényegesen hatékonyabbá váltak, így a negyed második felében elsősorban büntetőkből tudtak pontokat termelni a házigazdák és a vendégek is. Bár a Szolnoknak a félidőhöz közeledve is volt egy újabb 6–0-s szériája, a különbség döntően nem változott a nagyszünetre (60–46).

A harmadik negyedben még mindig az első játékrészben megszerzett előnyéből élt meg a Falco az abszolút egyenlő erők küzdelmévé váló találkozón. A felvonás végén Harazin Tamás érzett rá a góllövésre: négyszer is közelről volt eredményes, így ismét nőtt a szombathelyiek előnye (85–68).

A negyedik negyedben nem tudott igazán nagy hajrát nyitni a Szolnok, amelynek akkor már védekezésben és támadásban sem szabadott volna hibáznia, így igazából közelebb sem tudta magát lopni a szombathelyiekhez, és nem tudta megakadályozni a házigazdákat abban, hogy száz pont fölé kerülhessenek (108–92.)

Albacomp–Kaposvár

Jó rajtot vette az Albacomp, a Kaposvár csak a második negyedben vette fel a tempót, de onnantól tartani tudta a lépést az előző idény döntősének otthonában. A fehérváriak első negyedben megszerzett 16 pontos előnyéből a végére 13 maradt meg.

Körmend–Szeged

Nehezen igazolta a listavezető Körmend a papírformát a Szeged ellen, az első felvonás végén – amely 61 pontot hozott – speciel még a vendégeknél volt a minimális előny. A Körmend aztán rendezte a sorokat, és az idő múlásával egyre kisebb esély látszódott a meglepetésre. A nagyszünetben 11, a záró felvonás előtt már 17 pont volt a hazaiak előnye, a vége pedig kiütés lett, közte 28 ponttal.

Atomerőmű–Nyíregyháza

Az első negyed a házigazdáké, a második a vendégeké volt, így a nagyszünetben egyenlő (36–36) volt az állás. A harmadik felvonásban tíz ponttal megléptek a paksiak, akiknek ez elég is volt a biztos, 15 pontos győzelemhez.

Zalaegerszeg–Pécs

Hiába vezetett a nagyszünetben kilenc ponttal a házigazda, a záró felvonásnak már döntetlenről futottak neki a felek, így ennek megfelelően a győzelmet a lendületben lévő vendégek szerezték meg.

Jászberény–Debrecen

Hiába kezdett jobban a házigazda, a vendégek győzelmet érően hajráztak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ 108–92 (39–22, 21–24, 25–22, 23–24)
Szombathely, 3000 néző. V: Földházi, Papp P., Balog Gy.
FALCO: KÁLMÁN 29/9, TIMBERLAKE 24/6, Jancsikin 10, SZABÓ ZS. 12/6, Jarosevits. Cs: SIMON L. 13/3, Harazin 8, PANTELICS 12/3, Szanati. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Fodor M. 13/9, Horváth Á. 6, NIKOLOV 23/6, Gay 5/3, Trepák 12/3. Cs: TROTTER 18/6, Grebenár 8, Mills 7/3. Edző: Pór Péter
Kipontozódott: Gay (36. p.)
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–7. 4. p.: 18–7. 6. p.: 23–12. 12. p.: 41–28. 17. p.: 52–37. 18. p.: 52–43. 23. p.: 69–49. 28. p.: 81–66. 32. p.: 85–73. 35. p.: 95–78. 37. p.: 96–87
Bencze Tamás: – Nagyon koncentráltan kezdtünk, és a remek első negyed meghatározta az egész mérkőzést,. A végeredmény picit csalóka, mert azért ez nem volt olyan biztos győzelem. Le a kalappal minden játékosom előtt!
Pór Péter: – Nagyon jó ritmusban kezdett a hazai csapat, aminek köszönhetően jelentős előnyre tett szert, voltak ugyan felzárkózási kísérleteink, de ezeket a Falco rendre visszaverte.
FORTRESS KÖRMEND–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 104–76 (30–31, 22–10, 26–20, 26–15)
Körmend, 1600 néző. V: dr. Vígh, Jakab, Söjtöry
KÖRMEND: Ruják 15/9, Németh 9/3, Powell 7, BELL 21, TOWNES 16. Cs: MLADENOVIC 16/6, Ferencz 7/3, Dávid 3, Fodor 4, Cseh 2, Sonyák 2, Csapai 2. Edző: Sabáli Balázs
SZEGED: Vida 10, DRAHOS 17/6, Kiss 9/9, Molnár M. 10/3, DUKIC 21. Cs: Csorvási 5, Wirth 4/2, Varga, Molnár B. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–0. 8. p.: 20–20. 13. p.: 37–33. 17. p.: 39–39. 23. p.: 54–51. 29. p.: 73–58. 34. p.: 86–63. 37. p.: 93–70
Kipontozódott: Csorvási (36. p.), Dukic (38. p.)
Sabáli Balázs: – Az elején meglepett minket, hogy Ivosev és Levy nem tudta vállalni a játékot, mert így teljesen szokatlan szerkezetben állt fel a Szeged. Védekezésben dekoncentráltak voltunk, és a támadásaink is akadoztak az elején. A szünetre azért gyűjtöttünk tízpontos előnyt, és a második félidőben már látszott, hogy nem forog veszélyben a győzelmünk.
Fodor Péter: – A lehetőségeinkhez képest megpróbáltunk és időnként jól is harcoltunk. Az elején dicséretes volt a támadójátékunk, de a palánk alatt a szerkezeti gondjaink miatt nehezen bírtunk a három magas emberrel. A harmadik negyed közepéig jól tartottuk magunkat, de ott eldőlt, hogy ki fogja nyerni ezt a mérkőzést.
ATOMERŐMŰ SE–MARSO-VAGÉP NYKK 86–71 (19–15, 17–21, 28–18, 22–17)
Paks, 700 néző. V: Kapitány G., Bognár T., Vétek F.
PAKS: L. Williams, VOJVODA 18/6, Kámán 3, D. COLE 15, TÓTH Á. 14. Cs: D. Wilson 8, Morgen 7, Kovács Ákos, KÖRTÉLYESI 15/3. Edző: Völgyi Péter
NYÍREGYHÁZA: FEKETE 19/3, Polyák 3, Mohácsi 6, Sitku 7/3, MISKOVICS 20. Cs: László R. 8, Pap I. 8, Nagy K. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása: 5. p.: 8–4, 15. p.: 26–26. 25. p.: 47–43. 35. p.: 74–62
Kipontozódott: Miskovics (39. p.)
Völgyi Péter: – Túl azon, hogy az első félidőben okosan játszott a Nyíregyháza, számunkra rémisztő volt ez az időszak. A második félidőben agresszívabb lett a védekezésünk, ennek köszönhetjük a győzelmet.
Ferenczi Tamás: – A harmadik negyedben szétesett a támadójátékunk, ezt könnyű kosarakkal büntette a Paks. Ekkor dőlt el a mérkőzés.
ALBACOMP–KAPOSVÁRI KK 84–71 (26–10, 22–22, 16–17, 20–22)
Székesfehérvár, 2022 néző. V: Győrffy, Török R., Surányi
ALBACOMP: Simon B. 10, EL-AMIN 14, HOLLIS 12/3, KELLER Á. 16, CHISM 22. Cs: Supola 2, Hendlein 4, Bódi 4. Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR: J. Wilson 8/6, RAIVIO 19/3, Szőke 6/3, Lekli 8, FEY 18. Cs: Koma 2, Kiss Kornél, Kovács S. 6, Bíró B. 4/3, Kutasi. Edző: Fekete Ádám
Kipontozódott: Fey (39. p.)
Dzunics Braniszlav: – Nagyon jól kezdtünk, jelentős előnyt szereztünk, ám a folytatásban kiengedtünk. Hiányoztak a külső dobások, eléggé megszenvedtünk ezért a győzelemért.
Fekete Ádám: – Az első negyedben nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk, de utána már méltó ellenfelei voltunk az Albacompnak. Voltak olyan helyzetek, amikor nagyon közel kerültünk hozzájuk, de ezekben a szituációkban rossz döntéseket hoztunk.

JÁSZBERÉNYI KSE—FACTUM SPORT DEBRECEN 94-100 (28-22, 23-28, 23-23, 20-27)
Jászberény, 500. V: Hegedűs, Király, Vida.
JÁSZBERÉNY: JOHNSON 26/3, HODGES 23/15, Medve 3/3, JONES 26, Fülöp 6. Cs: Horti 2, Sormaz, Helmeczi 3, Borszéki 2, Vehner 3/3, Antal. Edző: Horváth Balázs.
DEBRECEN: INGRAM 46/6, Kaluha 5, TÓTH G. 10/6, Izzo 2, SZABÓ M. 11. Cs: Vas 4, BOROS 11/6, Takács D. 4, Kovács I. 5/3, Balogh A., Papp T. 2. Mb. edző: Ali Akdar Shirian.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 13-4, 7. p.: 20-12, 12. p.: 28-24, 15. p.: 40-30, 18. p.: 48-39, 23. p.: 56-55, 27. p.: 70-62, 32. p.: 74-77, 34. p.: 85-77, 38. p.: 90-92, 40. p.: 94-94.
Horváth Balázs: — A technika ördöge és mi is kibabráltunk saját magunkkal. Sok eladott labdánk és kihagyott büntzetőnk volt, s ha az ellefél egyik játékosa 46 pontot dob, akkor valami nagyon rosszul csináltunk.
Ali Akbar Shirian: — Nagyon nehéz meccs volt, a fault problémákkal is meg kellett küzdenünk, de a végén az egész csaptnak a helyén volt a szíve.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–PVSK 71–82 (22–19, 19–13, 14–23, 16–27)
Zalaegerszeg, 800 néző. V: Pálla, Kiss L., Boros
ZTE: Perine 7/6, GÁSPÁR 20/18, Withworth 11/3, TÓTH G. 17/9, HINES 14. Cs: Kinter 2, Vertetics. Edző: Kiss Attila
PVSK: DOYNE 31/3, Kovács P. 2, CSIRICS 18/12, TÓTH N. 10, Eilingsfeld 11/6. Cs: Vasojevics 6, Lepsényi 4, Deák. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 12–10. 15. p.: 33–30. 24. p.: 52–42. 33. p.: 58–61
Kipontozódott: Tóth G. (40. p.), Perine (40. p.)
Kiss Attila: – Sokat hibáztunk emberfölényekben, tiszta helyzetekben, így nem lehet mérkőzést nyerni.
Szrecsko Szekulovics: – Bár a Zete az első félidőben jobban játszott nálunk, mindig fel tudtunk zárkózni, és a második játékrészben a zónánkkal megnyertük a mérkőzést.