A Falco otthon visszavágott a Körmendnek

2012.03.24. 17:39
A két rutinos irányító, Kálmán László (balra) és Németh István közül végül előbbi örülhetett (Fotó: Korponai Tamás)
A Falco hazai pályán 72–64-re győzött a Körmend ellen a férfi kosárlabda NB I 23. fordulójának rangadóján. A szombathelyi csapat ezzel visszavágott a decemberben Körmenden elszenvedett 105–86-os vereségért, egyúttal hatalmas lépést tett az alapszakasz megnyerése felé.

Decemberben a Körmend 105–86-ra győzött hazai pályán a vasi rangadón, a Falcónak tehát volt miért visszavágnia, annál is inkább, mivel az alapszakaszban hazai pályán több mint három éve nem tudta legyőzni megyei riválisát.

Jól kezdett a szombathelyi alakulat, az első negyed végét és a második elejét megnyomva 11 pontos előnyre tett szert. Ez aztán meglehetősen gyorsan elolvadt, a körmendiek elkapták a fonalat, Németh István második sikeres triplájával pedig 32–32-nél utolérték ellenfelüket. A nagyszünetre így is a szombathelyiek térhettek előnnyel, mivel az első félidőt Kálmán László duplája és Djordje Pantelics zsákolása zárta.

A harmadik negyed kisebb triplazáporral kezdődött, Németh István és Rashad Bell hármasára hazai oldalról Kálmán válaszolt. A veterán irányító távoli találata után Ferencz Csaba közeli kosarával újra a Körmendnél volt az előny (39–40), ám mint később kiderült, a piros-feketék ekkor vezettek utoljára.

A Falco szó szerint állva hagyta őket, 57–44-nél időt is kért a vendégek mestere. Zoran Martic szavai azonban nem hozták meg a szlovén edző által remélt hatást. Csapata ugyan megállította a hazaiak rohanását, ám hátrányán nem tudott jelentősen faragni.

A záró játékrészben mínusz 15-ről 67–60-ra feljött a Körmend, Kálmán azonban egy triplával gyorsan megnyugtatta szurkolóikat, akik végül 72–64-es győzelemnek örülhettek.

A Falco ezzel nagy lépést tett az alapszakasz megnyerése felé – az utolsó két fordulóban a Kaposvár és a Nyíregyháza lesz Pantelicsék ellenfele –, a Körmend viszont távolabb került a harmadik helytől.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL

Az Atomerőmű csak hét ponttal diadalmaskodott a sereghajtó Zalaegerszeg otthonában, az eredmény azonban nem tükrözi a játék képét. A paksiak a záró negyed előtt már húsz ponttal vezettek, és bár a ZTE becsülettel küzdött, reális esélye nem volt a győzelemre.

Nem sikerült a hazai bravúr a Pécsnek sem, amelynek az Albacomp nem tette meg azt a szívességet sem, hogy a végére kiengedjen, a fehérváriak 27 pontos vereséget mértek vendéglátójukra.

Két olyan csapat találkozott Nyíregyházán, amely a kiesés, pontosabban az osztályozót jelentő 13. hely elől menekül. A meccs nagy részében a vendég debreceniek vezettek, és végül két ponttal jobbnak bizonyultak.

A Jászberény a győzelmek számában befoghatta volna a nyírségieket, ám Sopronban – végig futva az eredmény után – 13 pontos vereséget szenvedett. A soproniak ezzel közelebb kerültek a felsőházba jutáshoz.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
23. FORDULÓ
FALCO SZOVA KC SZOMBATHELY–FORTRESS LAMI-VÉD KÖRMEND 72–64 (19–14, 17–18, 21–16, 15–16)
Szombathely, Aréna Savaria, 3600 néző. V: Földházi, Papp P., Frányó
FALCO: KÁLMÁN 15/9, Simon L. 4, Timberlake 16, SZABÓ ZS. 13/3, PANTELICS 14/6. Csere: Will 2, Harazin 5, Szanati, Jancsikin 3/3
KÖRMEND: English 9/3, NÉMETH I. 15/9, Ferencz 9/3, Bell 5/3, Eilingsfeld 7/3. Csere: Fodor G. 7/3, Townes 8, Mladenovics 2, Ruják, Cseh 2
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 5. p.: 10–7. 9. p.: 19–12. 13. p.: 25–14. 16. p.: 28–25. 19. p.: 32–32. 20. p.: 36–32. 22. p.: 36–38. 26. p.: 50–42. 30. p.: 57–48. 35. p.: 67–53.
BENCZE TAMÁS, a Falco edzője: – Nagyon jó hangulatban két remek csapat játszott, mindkettő elismerést érdemel. Az döntött a javunkra, hogy igazi csapatjátékot nyújtottunk, abban a szakaszban, amikor a meccs eldőlt, mindig más dobta a pontokat, mindig más tudott új lendületet adni, nem volt elég egy-két játékosunkat levédekezniük. Csapatként funkcionáltunk – miként az egész alapszakaszban ez volt a legnagyobb erősségünk. Mások is mondják, én is úgy gondolom, hogy nem a mi keretünk a legerősebb, de hogy a legegységesebb, az biztos.
ZORAN MARTIC, a Körmend edzője: – Ezúttal a Falco jobb volt, hatékonyabban tudott koncentrálni a mérkőzés kulcsfontosságú szakaszaiban. Mi túl sok esélyt adtunk a szombathelyieknek, akik éltek is vele: néhány buta hiba elég volt védekezésben, négy-öt könnyelműen eladott labda, s hiába zárkóztunk fel kínkeservesen, megint gyorsan meg tudtak lépni. Nem a gyengébb dobószázalékkal volt a gond, hanem a túl sok rossz passzal, amiből lefordulva könnyű kosarakat dobott a Falco.

MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK–FACTUM SPORT DEBRECEN 88–90 (25–26, 18–22, 21–18, 24–24)
Nyíregyháza, 800 néző. V: Valovics, Hegedűs T., Gál J.
NYÍREGYHÁZA: FEKETE 20/3, Warrick 25/6, MOHÁCSI 18/3, Kandics 7, Miskovics 8. Cs: Sitku 10, Nagy K., Polyák. Edző: Ferenczi Tamás
DEBRECEN: INGRAM 25/6, Boros G. 4, MOORE 15/6, SCHACHTNER 17/9, SZABÓ M. 27/3. Cs: Vas V., Papp T. 2, Kovács I. Edző: Raúl Jiménez
Az eredmény alakulása. 6. p.: 14–18. 9. p.: 23–22. 12. p.: 31–28. 14. p.: 31–35. 19. p.: 38–48. 22. p.: 45–48, 25. p.: 54–52. 28. p.: 56–58. 33. p.: 66–70. 34. p.: 71–70. 36. p.: 77–76. 38. p: 77–85. 40. p.: 88–89
Kipontozódott: Boros G. (36. p.), Fekete (40. p.)
Ferenczi Tamás: – Ismét kiélezett mérkőzést veszítettünk el, a rossz hárompontos-mutatónk és a tizenegy kihagyott büntetődobásunk miatt veszítettünk.
Raúl Jiménez: – Nagyon boldog vagyok, mert kiélezett mérkőzést nyertünk meg úgy, hogy játékosaim hatalmasat küzdöttek. A fantasztikusan játszó Szabó Miklós végjátékbeli hárompontos találata volt a kulcsmomentum.

KIS-RÁBA MENTI TAKARÉK SOPRONI KC–JÁSZBERÉNYI KSE 87–74 (25–14, 25–22, 19–17, 18–21)
Sopron, 1000 néző. V: Cziffra, Forrai, Török Z.
SOPRON: THOMAS 15, RUBIN 20/6, TAKÁCS 11/9, Gombás 3/3, EGEMONYE 23. Cs: Boldizsár 9/9, Vesztergom 6, Keresztes, Lakatos. Edző: Meszlényi Róbert
JÁSZBERÉNY: Szögi 2, Hodges 12/6, Horti 12, AUSTIN 22, DRAMICANIN 19/6. Cs: Sormaz, Borszéki 3, Helmeczi, Fülöp 4. Edző: Horváth Balázs
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–4. 7. p.: 20–11. 13. p.: 27–23. 16. p.: 38–31. 18. p.: 47–33. 24. p.: 58–42. 26. p.: 64–44. 29. p.: 67–53. 32. p.: 71–55. 35. p.: 74–60. 38. p.: 79–72
Kipontozódott: Gombás (32. p.), Boldizsár (33. p.)
Meszlényi Róbert: – Mindenképp nyerni akartunk ezen a változatos találkozón, ami végül sikerült. Fontos meccs volt, a nyolc közé kerülésért.
Horváth Balázs: – Folyamatosan futottunk az eredmény után, Sopronban nálunk jobb csapatok is megbotlottak már eben a szezonban.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 86–93 (14–29, 26–20, 18–29, 28–15)
Zalaegerszeg, 900 néző. V: Győrffy, Söjtöry, Jakab
ZALAEGERSZEG: KELLEY 20/3, Gáspár 8, Whitworth 2, HENDERSON 24/12, TÓTH G. 17/6. Cs: Baki, VERTETICS 15/9, Bödör, Kinter. Edző: Heinrich Róbert
PAKS: L. WILLIAMS 17/9, N. WILLIAMS 11, VOJVODA 24/12, Morgen 7, TÓTH Á. 13. Cs: Frost 8, Körtélyesi 13, Kovács Á., Kerpel-Fronius. Edző: Gutierrez Garcia Enrique
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–9. 7. p.: 11–18. 11. p.: 12–29. 16. p.: 24–32. 26. p.: 50–70. 34. p.: 64–81. 39. p.: 80–86
Kipontozódott: Vertetics (40. p.)
Heinrich Róbert: – Jó érzés volt látni, hogy amikor padlóra kerültünk, fel tudtunk állni, és komoly küzdelemre késztettük a Paksot.
Gutiérrez García Enrique: – Hol jobban, hol rosszabbul játszottunk, a bajnoki rájátszás és a kupadöntő előtt nem vagyok elégedett a hektikus formánkkal.
PVSK-PANNONPOWER–ALBACOMP FEHÉRVÁR 71–98 (24–29, 19–24, 12–20, 16–25)
Pécs, 1200 néző. V: Ádám, Király, Vétek
PÉCS: Vaszojevics 9/3, DOYNE 16/3, Kovács P. 2, CSIRICS 24/9, Tóth N.11. Cs: Lepsényi 2, Csabay, Halász 3/3, Bíró 4, Ignácz. Edző: Csirke Ferenc
ALBACOMP: SIMON B. 17/3, El-Amin 13/3, Bódi, HENDLEIN 12/3, Keller Á. 8. Cs: HOLLIS 23/3, SUPOLA 18/6, Juhos 7/3, Gorzsás, Keller V., Somogyfoki. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–4. 6. p.: 13–13. 8. p.: 19–22. 10. p.: 24–31. 12. p.: 29–31. 15. p.: 34–42. 18. p.: 40–53. 23. p.: 45–59. 26. p.: 49–65. 28. p.: 49–71. 30. p.: 55–71. 34. p.: 62–81. 36. p.: 67–85. 38. p.: 71–89. 39. p: 71–94
Kipontozódott: Csirics (35. p.)
Csirke Ferenc: – Sima lett a vége, pedig sokáig tartottuk a hét pont körüli különbséget. Nem szoktam és nem is szeretek a körülményekkel foglalkozni, de a harmadik negyedben a játékvezetők pár ítélettel megrogyasztották a csapatot, ahonnan már nem tudtunk visszajönni.
Dzunics Braniszlav: – Keményen dolgoztunk a győzelemért, megérdemelten nyertünk. A védekezés nem mindig úgy működött, ahogy elterveztük, de a támadásokban rendre megtaláltuk a megfelelő megoldásokat.